آموزش‌های قبل از ازدواج برای دبیرستانی ها

آخرین اخبار

خانه » مجله خانواده » آموزش‌های قبل از ازدواج برای دبیرستانی ها

آموزش‌های قبل از ازدواج برای دبیرستانی ها

فارس:زهرا سجادی با اشاره به اینکه معضل دختران فراری از دغدغه‌های مرکز امور زنان است، اظهار داشت: در معاونت خانواده نمی‌توانیم نسبت به این معضل‌ اجتماعی بی‌توجه باشیم بنابراین طرح‌هایی را برای مقابله با آن و ساماندهی این دختران داریم.

وی در‌خصوص افزایش آمار طلاق در جامعه گفت: در سال‌های اخیر جوانان از نحوه زندگی مشترک اطلاعات کافی ندارند و یکی از دغدغه‌های ما ارائه اطلاعات صحیح به جوانان برای انتخاب همسر و چگونگی اداره زندگی مشتر ک است هم‌اکنون جوانان تشکیل زندگی مشترک را صرفاً در چهره زیبا و پول خلاصه می‌کنند.

معاون خانواده مرکز امور زنان ادامه داد: طرح “مطلع مهر” آموزش‌های لازم را به جوانان قبل از ازداوج، حین ازدواج و بعد از ازدواج ارائه می‌کند و تلاش می‌کنیم تا ازدواج آسان را در میان جوانان فرهنگ سازی کنیم این طرح  برای زوج‌های جوانی که در ۵ سال نخست زندگی مشترک قرار دارند در سه بخش سلامت، بهداشت، احکام خانواده و روانشناختی اجرا می‌شود.

سجادی با بیان اینکه با همکاری وزارت آموزش و پرورش برای دانش آموزان دبیرستانی آموزش‌های قبل از ازدواج و فرهنگ سازی ازدواج آسان را ارائه می‌کنیم، عنوان کرد: طرح مطلع مهر در ۸ استان پر طلاق کشور اجرا می‌شود.

وی افزود: این طرح با همکاری سه تیم پزشکی، روانشناسی و فقهی در ۸ استان پرطلاق کشور از جمله تهران و یزد به صورت پایلوت اجرا می‌شود.

معاون خانواده مرکز امور زنان در پایان یادآور شد: انتخاب دقیق در شروع زندگی تنها راه تضمین زندگی مشترک است.

 

 

گـردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع : فارسانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل