اخطار سعودی ها درباره نام «خليج فارس»

آخرین اخبار

خانه » مجله خبری » اخطار سعودی ها درباره نام «خليج فارس»

اخطار سعودی ها درباره نام «خليج فارس»

درپی استفاده از نام “خليج فارس” در متون علمی و تحقيقاتی عربستان، وزارت آموزش‌عالی سعودی، در اخطاريه‌ای به دانشگاه‌های تابع خود هشدار داد كه ديگر از اين نام استفاده نكنند.
تابناک:به گزارش العالم، وزارت آموزش‌عالي با هشدار به دانشگاه‌هاي خود درباره استفاده از نام “خليج فارس” مدعي شد، اين نام يك اشتباه علمي بزرگي است!

روزنامه الوطن عربستان به نقل از منابع آگاه نوشت: وزارت آموزش عالي هشدار داده است كه از طريق نهادهاي ناظر وابسته، از تكرار نام “خليج فارس” در بسياري از پژوهشهاي منتشر شده در مجلات و ماه نامه‌هاي علمي و تخصصي دانشكده‌ها و جمعيت‌هاي سعودي مطلع شده است.

اين وزارتخانه با ادعاي اينكه استفاده از نام “خليج فارس” به جاي “خليج ع.ر.ب.ي” اشتباه علمي است، در اين رابطه به نقشه‌هاي رسمي سعودي استناد كرد!.

وزارت آموزش عالي سعودي، استفاده از نام “خليج فارس” را نفوذ به سطوح علمي رسمي اين كشور دانست، و خواستار توجه همه طرفهاي رسمي و علمي؛ براي جلوگيري از استفاده از اين نام شد.

ناتواني سعودي‌ها در تحريف نام تاريخي “خليج فارس” در سطح بين‌المللي و منطقه‌اي از طريق رسانه‌هاي خود، به دليل وجود اسناد و مداركي بسيار قديمي و تاريخي در خصوص اين نام؛ موجب شده است كه مسئولان سعودي تلاش كند تا دست كم از به كارگيري نام “خليج فارس” در متون علمي و رسمي اين كشور جلوگيري كنند.

گـردآوری : دَمِـت جیـز
منبـع : تابناک


انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل