افزایش قیمت خودورهای لوکس طی 10 روز - دمت جیز | مدل لباس, اس ام اس, عکس, سریال, خبر, دانلود آهنگ جدید

آخرین اخبار

خانه » مجله خبری » افزایش قیمت خودورهای لوکس طی 10 روز

به طور میانگین قیمت خودروهای لوکس طی 10 روز گذشته حدود 18 میلیون تومان افزایش یافته است.

به طور میانگین قیمت خودروهای لوکس طی 10 روز گذشته حدود 18 میلیون تومان افزایش یافته است.

طی 10 روز گذشته به دلیل عرضه کم خودروهای خارجی بازار این نوع خودروها با جهش قیمتی بی سابقه‌ای مواجه شده است به طوری که برخی از خودروها تا 30 میلیون تومان نیز افزایش قیمت داشته‌اند.

هیوندای آی.ایکس 55 که حدود 10 روز قبل با قیمت 98 میلیون تومان فروخته می شد این روزها شاهد گرانی 12 میلیون تومانی بوده و از 98 میلیون تومان به 110 میلیون تومان تغییر قیمت داده است.

این درحالی است که طی سه ماه اخیر قیمت هیوندای آی.ایکس 55 حدود 28 میلیون و 500 هزار تومان گران شده است. قبل از گرانی های پی درپی بازار خودروهای وارداتی هیوندایی IX55 در بازار با قیمت 81 میلیون و 500 هزار تومان دست به دست می شد.

از سویی دیگر، طی یک هفته اخیر قیمت خودرو لکسوس آر.ایکس در بازار با افزایش 80 میلیون ریالی روبرو شده است.

این خودرو که تا چندی قبل با قیمتی معادل 172 میلیون تومان دست به دست می شد این روزها بهای خود را به مرز 180 میلیون تومان رسانده است.

بر اساس این گزارش، خودرو لکسوس آر.ایکس که حدود سه ماه گذشته و قبل از آغاز روند صعودی قیمت دلار با قیمتی حدود 143 میلیون تومان معامله می شد این روزها به بهایی برابر با 180 میلیون تومان به فروش می رسد.

با گرانی اخیر لکسوس، مجموع افزایش قیمت این خودرو در بازار وارداتی ها از ابتدای سال جاری تا کنون به مرز 44 میلیون تومان رسید چرا که این خودرو در ابتدای امسال قیمتی حدود 136 میلیون تومان داشت.

همچنین طی 10 روز اخیر قیمت خودرو ماکسیما اتومات در بازار آزاد خودرو بیش از 135 میلیون ریال افزایش یافته است.

پس از عرضه ماکسیمای اتومات با پلاک 91 در بازار، بهای این خودرو با جهش چشمگیر قیمت روبرو شد و به یک باره از 48.5 میلیون به 62 میلیون تومان رسید.

بهای این خودرو قبل از گرانی های اخیر در بازار حدود 41 میلیون و 200 هزار تومان بود که پس از تجربه گرانی 20 میلیون و 800 هزار تومانی در حال حاضر بهای این خودرو به 62 مییلون تومان رسیده است.این خودرو در ابتدای امسال قیمتی حدود 39 میلیون و 950 هزار تومان داشت.

از سویی دیگر، طی 10 روز اخیر نیز قیمت خودرو بی.ام.و ایکس 6 در بازار حدود 30 میلیون تومان افزایش یافت . بر اساس این گزارش، بی.ام.و ایکس 6 که تا چندی قبل بهایی حدود 320 میلیون تومان داشت هم اکنون در بازار به الماسی نایاب تبدیل شده به طوری که در صورت پیدا شدن حدود 350 میلیون تومان قیمت گذاری می شود.

افزایش قیمت خودورهای لوکس طی 10 روز

این درحالی است که گفته می شود افزایش نرخ ارز از یک سو و و جو روانی حاصل از اخبار متناقض و تایید و تکذیب های محدودیت و توقف ثبت سفارش واردات از امارات از سوی دیگر در کنار رونق احتکار و دلالی برخی افراد در بازار وارداتی ها تاثیر خود را گذاشته و پس از مدت ها زمینه گرانی دوباره این خودروها را به وجود آورده است.

مجموع این عوامل باعث افزایش افسارگسیخته قیمت خودروهای وارداتی شد به طوری که بهای خودروهای لوکس به طور میانگین حدود 18 میلیون تومان نسبت به 10 روز گذشته افزایش نشان می دهند.

این در شرایطی است که تاکنون واردات خودرو به کشور با نرخ دولتی انجام شده استانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل