اولین خانم باحجاب در کاخ سفید +عکس

آخرین اخبار

خانه » مجله خبری » اولین خانم باحجاب در کاخ سفید +عکس

دالیا مجاهد از زنان آمریکایی با ملیت مصری است که مشاور ریس جمهور در رابطه با مسائل جهان اسلام و مدیر مرکز تحقیقات اسلامی کاخ سفید است. او هم اکنون حضور فعالی در ستاد تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری دارد.

دالیا ۳۸ سال سن دارد و در قاهره به دنیا آمده است، اما در زمان کودکی به همراه خانواده اش مصر را به ایالات متحده ی آمریکا ترک کردند، در همان جا تحصیل کرد و درجه ی کارشناسی ارشد رشته ی مدیریت بازرگانی را کسب نمود.

وی علاوه بر آن که مشاور باراک اوباما در امور مربوط مسلمانان است در مرکز تحقیقات اسلامی “گالوپ” نیز نقش مدیریتی و و تحقیقی را بر عهده دارد. مرکز تحقیقات گالوپ یک مرکز مستقل است که در مورد نظرات مسلمانان در مورد برخی مسایل تحقیق می کند.
باراک اوباما دالیا را به عنوان مشاور خود در شورای مشورتی ادیان برگزید. این شورا دارای ۲۵ گروه مختلف دینی است. در چنین جایگاهی دالیا اولین زن مسلمانی محسوب می شود که چنین پستی را در کاخ سفید از آن خود کرده است.
دالیا تنها زن در شورای مشورتی است که در امر شناخت ادیان مختلف و نقش آن ها در حل مشکلات اجتماعی به باراک کمک می کند. همچنین وی در صدد است دیدگاه ریاست جمهوری نسبت به ادیان به عنوان یک معضل را تغییر دهد
گذشته از آن وی یکی از اعضای سازمان “زنان در امنیت جهانی” است همچنین در مجموعه ی “طرح ارتباط میان ایالات متحده ی آمریکا با جهان اسلامی” نقش  مدیریتی ایفا می کند.
این زن مسلمان تحقیقات و بررسی های زیادی انجام داده که در بزرگ ترین روزنامه ها و مجلات آمریکایی از جمله “وال استریت ژورنال” و “هارد انترناشیونال ریبو” چاپ شده است .
بر اساس گزارش پایگاه الجزایر نیوز وی اکنون ریاست مرکز تحقیقات گالوپ را بر عهده دارد و کتابی به نام “چه کسی به نام اسلام سخن می گوید” را تالیف کرده است که درآن از تفکر بیش از یک میلیارد مسلمان سخن می گوید.
دالیا در مورد نقش خود می گوید: «من به عنوان یک مشاور مسلمان برای رییس جمهور آمریکا موظف هستم در مورد مسلمانان تحقیق کرده و روش های تفکر و نظرپردازی آنان را معرفی کنم، سپس رییس جمهور را از مسایل مسلمانان مطلع سازم. این نقش به دلیل این که در سال های اخیر به مسلمانان در آمریکا به عنوان منبع مشکلات در جهان نگریسته می شود، دارای حساسیت زیادی است.»
وی در پایان افزود: «ما در صدد هستیم به جهان اعلام کنیم که مسلمانان آن قدر دارای تفکر بالا هستند که می توانند در حل مشکلات جهانی کمک نمایند.»انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل