این مگس از درون عنکبوت‌‌ها را می‌خورد + عکس

آخرین اخبار

خانه » عجیب ولی واقعی » این مگس از درون عنکبوت‌‌ها را می‌خورد + عکس

این مگس از درون عنکبوت‌‌ها را می‌خورد + عکس

محققان موفق به شناسایی چهار گونه جدید از مگس استرالیایی شده‌اند که چرخه غذایی را بر هم زده و از عنکبوت‌های عظیم‌الجثه و رتیل تغذیه می‌کنند.

به گزارش (ایسنا)، شفیره‌های گونه‌های مگس عنکبوتی Panops درون بدن عنکبوت‌های جوان لانه گزیده و در حقیقت طول عمر آنها را افزایش داده و تا ۱۰ سال این موجودات را به شکل عنکبوت‌های نابالغ نگه می‌دارند.

در آخر کار این شفیره‌ها از داخل به خوردن عنکبوت پرداخته و تنها پوست آن را باقی می‌گذارند.

در این زمان شفیره مگس عنکبوتی به زندگی خود به عنوان یک موجود بالغ ادامه خواهد داد.

شاون وینترتون که که این حشرات را به عنوان بخشی از بازبینی مگسهای عنکبوتی در استرالیا کشف کرده، در گفت‌وگو با سایت لایو ساینس اظهار کرد: این شفیره‌ها به طور اختصاصی در عنکبوتهای بزرگی مانند رتیل لانه می‌کنند و تا سالها از آنها تغذیه می‌کنند.

جالب اینکه گونه بالغ این حشرات گرده‌افشانهای مهمی برای گلها محسوب شده و از شهد آنها تغذیه می‌کنند.

چهار گونه جدید اکتشافی P. Aurum و P. Danielsi و P. Jade و P. Schlingeri دارای چشمان بزرگ و طراحی‌های طلایی بوده و از پوسته سبز آبی و موهای متراکم در سر خود برخوردارند که این رنگ متالیک به آنها ظاهری جواهرنشان داده است.

تمام گونه‌های مگس‌های عنکبوتی Panops از شفیره‌هایی برخوردارند که به خوردن عنکبوتهای بزرگی مانند رتیل، عنکبوت درب تله‌ای و عنکبوت قیف ساز شبکه‌ای می‌پردازند.انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل