باراک: با غنی سازی در ایران به یک شرط موافقیم

آخرین اخبار

خانه » مجله خبری » باراک: با غنی سازی در ایران به یک شرط موافقیم

باراک: با غنی سازی در ایران به یک شرط موافقیم

 

شبکه “صدای آمریکا” (VOA) ، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی سه شنبه دوم خرداد (May.22) در توافق ایران با سازمان بین المللی انرژی هسته ای ابراز تردید کرد و گفت: «اسرائیل معتقد است که باید در مقابل ایران دیواری قرار بگیرد که جایی برای پنجره و ترک نداشته باشد تا این کشور به هیچ عنوان نتواند به سمت سلاح اتمی پیش برود. دنیا باید به صورت شفاف و صریح هرگونه امتیاز دادن به ایران را ممنوع کند.»

ایهود باراک افزود: «ایران تلاش می کند برای کاهش فشار مذاکرات بغداد و به تأخیر انداختن تحریم های سخت تر، پیشرفت مذاکرات را طور دیگری نشان بدهد و وانمود کند به توافق فنی دست یافته است. ایرانی ها سعی می کنند با فریبکاری در نشان دادن میزان پیشرفت مذاکرات، فشارهای بین المللی را کاهش دهند.»

وی همچنین گفته است: «با این که ایران بتواند مقدار نمادین اورانیوم غنی شده را با غلظت پایین برای مصارف پزشکی در اختیار داشته باشد موافقیم؛ اما این تنها به شرطی است که فعالیت های ایران تحت نظارت مستقیم بین المللی باشد.»

یادآور می شویم که در مذاکرات سال گذشته ایران با 1+5 همین پیشنهاد ایران مبنی بر تأمین اورانیوم غلظت پایین برای مصارف پزشکی با مخالفت شدید غربی ها مواجه شد و گفتگوها بی نتیجه ماند. این مخالفت ظالمانه باعث شد که متخصصان ایرانی به طور مستقل و با فناوری بومی اورانیوم مورد نیاز رآکتور تحقیقاتی تهران را تولید کنند.

 

گـردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع  : جام نیوزانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل