تاثیر جوک‌های جنسی در افزایش خشونت علیه زنان!

آخرین اخبار

خانه » علمی و دانستنی » تاثیر جوک‌های جنسی در افزایش خشونت علیه زنان!

به گزارش پژوهشگران دانشگاه گرانادا، جوک‌های زن‌ستیزانه در باره زنان بی آزار نیستند و باعث تحریک مکانیزم‌هایی در تفکر می‌شوند که خشونت علیه زنان را توجیه می‌کنند.
بنا بر این گزارش، دانشمندان دو گروه از دانشجویان مرد را -به طور تصادفی- انتخاب کرده و گروهی را وادار به شنیدن جوک‌های ضد زن علیه زنان و گروه دیگر را وادار به شنیدن جوک‌های بی آزار معمولی کردند.

بلاواسطه پس از آن، دانش‌جویان را به تماشای صحنه‌هایی واداشتند که در آن‌ها خشونت، با درجات مختلف، علیه زنان دیده می‌شد. گروهی که پیش از آن جوک‌های جنسی علیه زنان را شنیده بودند، پذیرش بیشتری در رابطه با خشونت علیه زنان از خود نشان دادند.
آندرا آبل برهم، روانشناس اجتماعی از دانشگاه “ارلانگن” آلمان، در رابطه با نتیجه این پژوهش گفت: این یک واقعیت است؛ افرادی که جوک‌های زن‌ستیزانه می‌شنوند، پس از آن زنان را به گونه‌ای دیگر ارزیابی می کنند. با این جوک‌ها، تقسیم نقش سنتی بین زن و مرد، در حافظه انسان بیشتر دوام می‌آورند.

 

گــردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع : عصر ایرانانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل