ترفندهایی مهم برای افزایش کارایی آیفون

آخرین اخبار

خانه » تکنولوژی » موبایل » ترفندهایی مهم برای افزایش کارایی آیفون

با انجام این ترفند ها و نکات مهمی که در اینجا می خوانید افزایش کارایی گوشی شما را به همراه خواهد داشت و به صورت بهتری می توانید از آیفون خود استفاده کنید.

 

1. تغییر در ترتیب نمایش نتایج جستجوی Spotlight

Spotlight سیستم جستجوی معروف OS X و iOS محسوب می شود، که به کمک آن می توان در حافظه دستگاه به دنبال هر چیزی گشت. کارایی Spotlight نسبت به نسخه اولیه آن بهبود فوق العاده ای یافته است و شما می توانید با انجام تنظیماتی ساده، نتایج جستجو را برای خود بهتر و مطلوب تر کنید.

 

از صفحه اول به منوی تنظیمات (Settings) رفته و از آنجا وارد General شده و سپس به Spotlight Search بروید.

با ورود به این قسمت، لیست دسته های مختلفی را می بینید، که جستجوی شما در بین آن ها انجام می گیرد (یادآوری: با لمس هر کدام از دسته ها می توانید آن ها را از لیست جستجوی آیفون حذف و یا به لیست اضافه کنید. هر دسته ای که سمت چپ آن یک تیک آبی رنگ وجود دارد در لیست جستجوی Spotlight قرار گرفته است).

ترتیب نمایش نتایج جستجو، مشابه ترتیب قرار گیری این لیست ها، و از بالا به پایین است. برای مثال در شکل فوق ابتدا نتایج جستجوی یافته شده در دسته Applications نمایش داده می شود و در پایین آن نتایج دسته Mail و سپس Contacts و الی  آخر.

 

شما به راحتی می توانید ترتیب نمایش نتایج را به دلخواه خود تنظیم کنید. برای این کار سه خط موازی سمت راست هر دسته را لمس کرده و انگشت خود را نگه دارید و نوار آن دسته را به بالاتر یا پایین تر ببرید.این ویژگی می تواند بر اساس اینکه در زمان جستجو، چه نتایجی برای شما اولویت دارد (ایمیل ها، اپلیکیشن ها، شماره تماس ها و …) در صرفه جویی در زمان به شما کمک شایانی کند.

2. جلوگیری از چرخش صفحه نمایش (Screen Orientation)

یکی از ویژگی های فوق العاده برای علاقه مندان به مطالعه قبل از خواب و نرم افزار iBook، قفل کردن صفحه در حالت عمودی (Portrait) است. به این صورت از چرخش های بی موقع و ناخواسته صفحه نمایش در حالت های مختلف جلوگیری می شود.

 

برای فعال سازی این ویژگی، دکمه Home را دوبار بزنید تا نوار نرم افزارها در پایین صفحه باز شود. حال نوار را به سمت چپ بکشید تا یک آیکون خاکستری رنگ پدیدار شود، که درون آن یک قفل و یک فلش دایره ای وجود دارد. حالا کافی  است آیکون را لمس کنید تا (مانند تصویر فوق) صفحه در حالت عمودی قفل شود. البته پر واضح است که برای باز کردن قفل، کافی است مجدداً آن را لمس کنید!انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل