تفاوت Sleep و Hibernate در ویندوز و تست آنها

آخرین اخبار

خانه » ترفند و آموزش » تفاوت Sleep و Hibernate در ویندوز و تست آنها

تفاوت Sleep و Hibernate در ویندوز و تست آنها

Sleep، Hibernation و Hybrid Sleep سه حالتی هستند که بجای Shut Down در رایانه مورد استفاده قرار می گیرد. این حالت ها در بیشتر مواقع برای استفاده بهینه از انرژی استفاده می شود.

حالت Sleep برای کاهش مصرف برق در رایانه استفاده می شود در حالی که فقط با یک اشاره، رایانه را به آخرین حالت خود بر می گرداند. به این حالت Stand By یا Suspend هم گفته می شود.

Hibernation حالتی است که وضعیت رایانه را قبل از خاموشی کامل، نگه می دارد. مزیت این حالت نسبت به Sleep این است که رایانه در این حالت کاملا خاموش است و برق مصرف نمی کند ولی عیب آن این است که زمان بالا آمدن، بیشتر از حالت Sleep طول می کشد.

حالت Hybrid Sleep مزیت های دو حالت قبل را کنار یکدیگر قرار می دهد. قبل از اینکه سیستم به حالت Sleep برود، وضعیت کامل ذخیره می شود. به همین دلیل اگر رایانه به طور کامل خاموش شود سیستم از حالت ذخیره شده خود برای بالا آمدن استفاده می کند.

نرم افزار Sleeper بصورت رایگان سیستم عامل ویندوز را برای حالت های Sleep و Hibernation  آزمایش می کند.

تفاوت Sleep و Hibernate در ویندوز و تست آنها

از سمت چپ نرم افزار، شما می توانید حالت یا حالت های که می خواهید تست کنید را انتخاب کنید.

با انتخاب گزینه Sleep Now تست آغاز می شود. دقت داشته باشید که ممکن است سیستم شما به حالتSleep  برود به همین دلیل پیشنهاد می شود برنامه های مهم خود قبل از شروع کار ببندید.

با این نرم افزار شما اطمینان کامل خواهید یافت که بعد از حالت Sleep و Hybernate مشکلی برای برنامه ها و فایل های در حال اجرای شما پیش خواهد آمد یا خیر.

گـردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع : پایگاه خبری برسامانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل