خالق شکلک های اینترنتی را بشناسید +عکس

آخرین اخبار

خانه » تکنولوژی » فناوری اطلاعات » خالق شکلک های اینترنتی را بشناسید +عکس

دقیقا سی سال پیش بود که اسکات فالمن مهندس کامپیوتر برای اینکه بتواند تفاوتی بین ایمیل های ارسالی در اینترنت ایجاد کند شکلک های مورد استفاده در چت رومهای امروزی را طراحی کرد اما او میگوید در حال حاظر از آنها متنفر شده است. چه خوشتان بیاید و چه نیاید، این شکلک های دونست داشتنی مدت هاست که در زبان نوشتاری ما جا خوش کرده اند و خیلی ها با انتخاب تنها یکی از این شکلک ها حرفای زیادی می زنند و احساسات خود را بیان می کنند.

این شکلک ها را 30 سال پیش، در روز 19 سپتامبر 1982 درست در ساعت 11:44 دقیقه صبح، مهندس کامپیوتری به نام اسکات فالمن با فرستادن یک ایمیل برای اولین بار استفاده کرد و بنای استفاده از آنها را گذاشت.

هدف فالمن از خلق این شکلک ها در آن زمان خیلی ساده و مشخص بود. او می خواست با این کار میان ایمیل های طنز و سایر ایمیل ها تمایزی قائل شود تا کاربران به سادگی بتوانند از میان انبوه ایمیل هایشان نوع ایمیل را (شوخی یا جدی) تشخیص دهند.

اما حالا استفاده از این شکلک ها در چت روم ها و حتی شبکه های اجتماعی بسیار رایج است. البته در شبکه های اجتماعی، کاربران با استفاده از مجموعه کاراکترهای تشکیل دهنده هر شکلک، منظور خود را بیان می کنند.

او می گوید:” من فکر می کنم این صورتک ها زشت هستند و بر سر راه چالش برای یافتن راه حلی خوب و تاثیرگذار برای بیان احساسات، مانع ایجاد کرده اند. اما شاید دلیلش این باشد که من مدل دیگری آنها را نساخته ام.

 

گــردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع : سیمرغانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل