خطرناک ترین دامنه​های اینترنتی در جهان

آخرین اخبار

خانه » تکنولوژی » فناوری اطلاعات » خطرناک ترین دامنه​های اینترنتی در جهان

بیش از پنج درصد از سایت های اینترنتی می توانند خطرات امنیتی به همراه داشته باشند.

به نقل از «24»، فهرست منتشره از سوی مکافی نشان می دهد دامنه های وب بین المللی، دامنه های خطرناکی بوده و دامنه cm. کامرون خطرناک ترین دامنه اینترنتی است.

خطرناک ترین دامنه​های اینترنتی در جهان

دامنه cm. کامرون به دلیل وجود خطرات امنیتی در 36.7 درصد از سایتهایش، خطرناک ترین دامنه وب است.

طبق سومین گزارش سالانه وضعیت بدافزارهای وب این شرکت امنیتی، به دلیل مشابه بودن cm. با com. بسیاری از خلافکاران اینترنتی سایت های ساختگی با استفاده از این دامنه ایجاد می کنند که به دانلود بدافزارها، جاسوس افزارها، تبلیغ افزارها و برنامه های ناخواسته دیگر منتهی می شوند.

چهار دامنه خطرناک بعدی cn. چین، ws. ساموا، ph. فیلیپین و su. اتحاد جماهیر شوروی سابق شناخته شدند؛ در سال 2008 دامنه hk. هنگ کنگ در صدر این فهرست بود اما امسال این دامنه در رتبه سی و چهارم قرار گرفت.

همچنین مطمئن ترین دامنه های کشوری که ممکن است تنها 0.1 درصد از سایت های آن ها خطرات امنیتی داشته باشند، به jp. ژاپن، ie. ایرلند، hr. کرواسی، lu. لوکزامبورگ و vu. وانوتائو تعلق دارند.

مطمئن ترین دامنه غیرکشوری نیز gov. است اما com. که پرترافیک ترین دامنه اینترنتی به شمار می رود، دومین دامنه خطرناک در اینترنت شناخته می شود.

این سازنده نرم افزار آنتی ویروس بیش از 27 میلیون وب سایت و 104 دامنه اینترنتی کشوری و عمومی را برای بررسی آسیب پذیری ها، فیشینگ، پنجره های پاپ های بیش از حد و دانلود خطرناک مورد تحلیل قرار داده است و طبق یافته های بررسی آن، بیش از پنج درصد از سایت های اینترنتی می توانند خطرات امنیتی به همراه داشته باشند که نسبت به دو سال گذشته 4.1 درصد افزایش نشان می دهد.انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل