خلاصه داستان قسمت آخر حریم سلطان+فیلم

آخرین اخبار

خانه » فرهنگ و هنر » سینمای ایران و جهان » خلاصه داستان قسمت آخر سریال حریم سلطان+فیلم

 

خلاصه داستان به همراه فیلم آخرین قسمت سریال حریم سلطان را مشاهده می کنید.

در قسمت های  آخر این سریال بر اساس این کلیپ سلطان سلیمان می میرد.ابراهیم به دست سلطان سرش بریده می شود.الکساندرا(خرم سلطان) یک دختر دیگر هم بدنیا می آورد.پسرش نیز بزرگ می شود و آماده پادشاهی می شود.همچنین ابراهیم صاحب دو فرزند نیز می شود.بعد از سالها هم والد سلطان به بیچارگی می افتد.

بر اساس تاریخ آمده است که:

سلطان سلیمان ماه دوران و مصطفی را به قصر یکی از شهرهای مجاور میفرسته چون طبق سنتهای عثمانی یک شاهزاده پیش از امپراطوری باید در یک شهر کوچک سلطنت کنه البته قصد اصلی سلطان تبعید کردن ماه دورانه اما نمیگه. خرم هم یک پسر که هیچ شش تا به دنیا میاره و اولین زنی میشه که در تاریخ عثمانی رسما با یک پادشاه عثمانی ازدواج میکنه!!!! سلطان هم محمت رو بیشتر از مصطفی دوست داشته که باعث رقابت بین دو برادر میشه. طبق سنتهای عثمانی پسر اول باید سلطنت رو به ارث ببره که همین مسئله خرم رو خیلی نگران میکنه. به هر حال پسر اولش محمت بعد از ده پانزده سالی میمیره . خرم هم مصطفی را تنها مانع سر راه به سلطنت رسیدن پسر خودش میدونه به کمک وزیر دربار که ظاهرا فامیلش بوده دسیسه میکنه و وقتی سلیمان برای یک جنگ رفته از طرفی وزیر به مصطفی میگه برای کمک به پدرت با سپاهت برو از اون طرف به گوش شاه میرسونه که پسرت با لشکرش داره میاد که تو رو بکشه. شاه احمق هم باور میکنه و به محض رسیدن مصطفی اونو میکشه!!!!!!!!!!!! و اینگونه سلیم پسر خرم سلطان به سلطنت میرسه. ماه دوران هم در شهری که مزار پسرش بوده در فقر شدید زندگی میکنه تا وقتی سلیم به حکومت میرسه و براش حقوق معین میکنه. خرم هم یک سری کارهای خیریه انجام میده و بالاخره وقتی میمیره در جوار مقبره سلطان سلیمان دفن میشه . از اونجایی هم که اهل اوکراین بوده توی اوکراین مجسمه اش رو میسازن که هنوز هم هست و یک مسجد هم به نام اصلی و روسی او بنا میکنند!! و اینگونه ظالم به هر آنچه میخواد میرسه!!

 

 انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , , , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 250

 • 2002 07 اکتبر 2012

  واقعا فیلم گیج کننده ولی فوق العاده ای بود.اما زیاد پایانش جالب نیست…

 • آتنا 15 اکتبر 2012

  ببخشید من نفهمیدم آخرش کی ابراهیم رو کشت چجوری سلطان مرد
  حداقل درست میذاشتید تا ما یه چیزیی بفهمیدیم الان خوب همه کیج شدن

 • آرین 16 اکتبر 2012

  من میدونم آخرش سلطان ابراهیم رو خفه می کنه.ولی خدیجه و والده چی میشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا زود جواب بدین.

 • بابک 18 اکتبر 2012

  درست و حسابی قسمت اخر سریال حریم سلطان رو نشون بدید با این کلیپ بد تر گیج شدیم

 • بابک 18 اکتبر 2012

  دست بردار این کلیپ مسخره بشید یک کلیپ دیگر و با معنی قسمت اخر سریال حریم سلطان نشان بدید

 • بابک 18 اکتبر 2012

  بزم که اونه

  • بابک 18 اکتبر 2012

   جواب ندین داداش کار همه رو راه انداختی بجز من نامرد

  • wboys 18 اکتبر 2012

   سلام.
   کدوم کار شما؟
   ببخشید اگه اشتباهی از طرف ما صورت گرفته.

 • بابک 18 اکتبر 2012

  بازم که اونه

 • samet 021 20 اکتبر 2012

  مرسی ففففففففففففففففففرزندم!……….!…………
  org
  samet
  021
  3001…0930

 • shahriyar 23 اکتبر 2012

  خیلی خوب بود پدر وی مذهب نصرانی داشت و سپس مسلمان شد و علی نیز به تبعیت از پدر در نوجوانی مسلمانگردید . براساس برخی روایات وی در زمان امام حسن عسکری(ع) وفات یافته است . بنابر روایات تاریخی هنگامی که مأمون خلیفه عباسی دستور داد تا امام رضا (ع) به عنوان ولی عهد او از مدینه عازم خراسان شود امام (ع) در مسیر حرکت خود در روز شانزدهم صفرسال 201 هـ.ق وارد اهواز شد و چند روزی در این شهر توقف نمود

 • مانلی 24 اکتبر 2012

  کیا عاشق خرم سلطان هستن و از ماهی دوران متنفرن؟

 • ani 29 اکتبر 2012

  من نفهمیدم سلطان سلیمان چه جوری مرد

 • شبنمی 01 نوامبر 2012

  سلطان هوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووییی خیلی نامردی والبته ظالم چقدرفرق بین خانوادش میزاشت

 • عشق 04 نوامبر 2012

  بابا تو مارون بد تر کیج میکنی

 • مجید 04 نوامبر 2012

  ابراهیم با نقشه یکی از درباریان به خیانت متهم میشه واعدامش میکنن.مصطفی هم یه توسط داماد خرم فریب میخوره وطوری وانمود میشه که خواسته به سلیمان حمله کنه برای همین اون رو هم میکشن .5سال بعدخرم میمیره وماهی دوران درفقرکنار عروسش برسر مزار پسرش زندگی میکنه .سلمان هم دریکی از فتوحاتش به طور ناگهانی میمیره وسلیم به پادشاهی میرسه واز اونجایی که خرم مرده بود سلیم ،ماهی دوران را به قصر میاره واو رو والده سلطان اعلام میکنه ومادر خودش خطاب میکنه ولی ماهی دوران میگه از این قصر متنفره وبرمیگرده وبعد از او هیچ کس نتونست حریم را به خوبی اداره کند.
  براساس کتاب سلطانه

  • رضا 08 نوامبر 2012

   طبق کتاب فتوحات سلیمان اثر چارلز برنگتون سلیمان در گرجستان توسط خوردن تیر به گلویش فوت می کند و لذا بسیار ناراحت از این بوده که خرم فوت کرده است . اما راجع حرم سرا:خرم پس از مرگ والده سلطان رئیس حرم سرا می شود و پس از مرگ اون حرم سرا به دست مهری ماه می افتد و پس از 10 سال این مقام به خاصگی سلیم می رسد.

 • شبنمی 05 نوامبر 2012

  ایول مجید

 • roya 07 نوامبر 2012

  واقعا اعصابم بهم ریخت وقتی فهمیدم خرم مجبور میشه لئو رو بکشه ولی اونا واقعا عاشق بودن که خرم انتقام لئو رو از ابراهیم میگیره…دمش گرم…من دوس داشتم سلطان بمیره خرم و لئو بهم برسن…من عاشق لئو و خرمم

 • فرشته 08 نوامبر 2012

  به نظر من خوب شد ابراهیم مرد.خرمو خیلی اذیت کرد.ماهی دوران هم خوبش شد خیلی اذیت میکرد اعصاب خورد کن.

 • احمد 08 نوامبر 2012

  خرم زن خوبیه .من دکترای تاریخ جهان را از دانشگاه دانسپروریچ اسکاتلند دارم وتاریخ میگه که بعد از سلیمان سلیم به حکوت می رسه ولی در مورد مصطفی مصطفی با تدبیر ترین فرزند سلیمان به گفته ی نالیاروس تاریخ نویس ونیزی بوده و 4 فرزند داشته است.در ضمن بایزید فرزند پسر سوم خرم نیز بر علیه سلیم دوم شورش می کند که رستم پاشا وزیر عثمانی بعد از پارگایی و شوهرمهری ماه دختر خرم به جنگ با اون میره وسرش را برای سلیم میاره لذا در تاریخ نوشته شده سلیم از مادر و برادران خودش متنفر بوده است.

 • s 08 نوامبر 2012

  اخر هم خرم به خواسته هاش رسید…
  دلم برای خدیجه می سوزه
  تازه شنیدم ابراهیم هم میره سراغ نگارکالفا

 • alip 09 نوامبر 2012

  فیلمش باحال بود.خوب شد مصطفی مرد چون مثل مادرش پرو بود

  فی

 • ایلین 09 نوامبر 2012

  سلطان مادرش را بیرون میکند. چون پرو می شود. خدیجه دو بجه می اورد. و بدون ابراهیم زندگی سختی را شروع می کند.

 • زنبق 28 نوامبر 2012

  چرا نوشتین ضالم تو این دنیای کثیف هیچ کس نمی تونه خوب باشه خرم حق داشت هر کاری که کرد

 • faezeh 29 نوامبر 2012

  سلطــان ماهی دوران ، مادر مصطفی که با همدستی و نقشه های خرم سلطان ، مهری ماه سلطان و همسرش رستم پاشا به دستور پدرش اعدام می شود !
  ماهی دوران والیده سلطان در کاخ مانیسا وقتی سلیمان برای به سلطنت رسیدن پس از پدرش آماده میشد با او آشنا می شود . سلیمان عاشق این جاریه شده و ماهی دوران با دنیا آوردن مصطفی ،سلطان می شود .
  پس از به پادشاهی رسیدن سلیمان او رابطه های زیادی داشته اما خرم با دنیا آوردن پسری در زندگی او ماندگار شده و با ماهی دوران و پسرش مصطفی بر سر تخت پادشاهی می جنگد .
  ماهی دوران شخصیتی بزرگ در تاریخ بوده و مردم به او علاقه زیادی داشتند خصوصا به شاهزاده مصطفی که قرار بود بر سر تخت پادشاهی پس از پدرش بشیند . مصطفی بر عکس پدرش بسیار عادلانه تر بر خورد می کرده و بین مردم آن زمان بسیار محبوب بوده اما تسلیم نقشه های خرم می شود و به دستور پدرش کشته می شود .
  ماهی دوران اصلا بین جمع و در کنار دیگران با خرم بحث نمی کرده و این قسمت های سریال همه از روی خیالات نویسنده نوشته شده .
  پس از مرگ خرم پسرش سلیم ماهی دوران را والیده اعلام می کند و این مقام را به او می دهد زیرا خرم سلطان قبل از به تخت نشاندن پسرش میمیرد و هیچ وقت والیده سلطان نمی شود .سلطان سلیم که به ماهی دوران سلطان بسیار احترام می گذاشته او را مادر خود میداند .
  اما ماهی دوران پس از مرگ پسرش از زندگی دست می کشد . ماهی دوران این عنوان را پس میدهد و قبول نمی کند و از کاخ سلیمان بیرون می رود و در حال بیرون رفتن از پله ها می افتد و ماه ها معالجه می شود .
  سپس کنار عروسش رومیسا می رود و هر دو با یک غم کنار هم زندگی میکنند .
  شاه سلیم جانشین سلیمان بار دیگر او را به کنار خود دعوت میکند اما ماهی دوران به دلیل اینکه نمی خواهد به مکانی که پسرش را کشته اند برگردد قبول نمی کند و دیگر هیچ کس نتوانسته بعد از ترک او حریم را به خوبی اداره کند .
  پس از گذشت چند ماه از جدا شدن او از کاخ سلطان او بر روی سنگ قبر پسرش مرده پیدا می شود و همان جا دفن می شود .
  ماهی دوران بر عکس کارکتر سریال بسیار صبور ، مهربان بوده و تاریخ نویس او را تنها قربانی خواسته های خرم می دانستند زیرا بر حسب قانون پسر او مصطفی به تخت پادشاهی باید می نشست اما خرم تلاش می کرد او را از بین ببرد تا پسرش به تخت بنشیند و همین جدال تخت نقشه های خرم برای مرگ مصطفی و اجرا شدن آن باعث از بین رفتن ماهی دوران شده .
  همچنین مهره ماه و همسرش رستم پاشا هم در قتل مصطفی همراه مادرش دست داشته و پس از قتل مصطفی رستم پاشا از وزیری برکنار می شود .
  خرم سلطان نامه ای دروغی از طرف مصطفی به پادشاه ایران برای از بین بردن پدرش و هر چه زودتر به سلطنت رسیدن خودش می نویسد .نامه خرم به دست سلیمان رسیده و با دیدن این نامه سلطان سلیمان دستور اعدام پسرش را می دهد .

 • تمنا 03 دسامبر 2012

  سلام ..نظرات دوستان عزیز را که خوندم احساس کردم اکثردوستان جوان هستد ومجرد که اینگونه از خرم سلطان حمایت می کنند من قصد توهین وجسارت به هیچ عزیزی را ندارم امابدذات بودن وخبیث بودن آدمها هیچ ربطی به زیبا بودن ویا اینکه مورد ظلم قرار گرفتنشون نداره این خرم کلا ادم بدذات وخبیثی هستش تمام این کارهای که انجام میده از عشق وعلاقه به شاه سلیمان نیست بلکه همش از روی کینه وذات خبیثش هست که این کارهارا انجام میده شما دوستان جوانی که از خرم حمایت می کنید واز ماهی دوران متنفرید خودتون را جای ماهی دوران بذارید وفکر کنید شوهرتون این کارهارا انجام بده یعنی اگه این مسله ازدواج متعدددرایران الانی به صورت علنی رایج بود وشماها جای ماهی دوران بودید اینگونه می توانستید آرام باشید غیر ممکنه چون الان اکثر دخترهای جوان ومجرد به راحتی وارد زندگی مردان متاهل می شوند وبااینکه این رابطه حقشون نیست تازه همیشه دنبال یه چیزی می گردنند عین خرم که زن وبچه طرف را از چشمش بندازند وجای خودشون را باز کنند گرچه این رابطه ها کوتاه مدت هستش ولی توی همون مدت کوتاه اون خانواده را از هم میپاشونند وبعد خودشون هم دیگه تواون رابطه نمی تونند بمونند چون این دخترا اینطوری با یه نفر نمی تونند بمونند من کلا از این سریال خوشم نمیاد چون ظلم وبی عدالتی بسیار بسیار دراین سریال محسوس است

 • راستگو 03 دسامبر 2012

  چرا از چیزی که خبر نداری بیخودی کلیپ ساختی اگه سریال را از ترکیه دیده باشی می فهمی هم این چیزایی که گفتی و پخش کردی دروغ محضه و همه رو سر کار گذاشتی یه کم خجالت هم خوب چیزیه.خدایی مردی بذار نظر مو همه بخونن

 • h 03 دسامبر 2012

  به نظر من اصلا پایان خوبی نداشت مصطفی باید پادشاه میشد و ماهی دورام هم والده سلطان میشد و خرم وسلطان هم که خیلی عاشق هم بودن باهم میمردن
  ومصطفی پادشاهی بهتری از پدرش داشت.

 • مصطفی یوسفی 04 دسامبر 2012

  خیلی خوب هست من دوسش داشتم

 • ممل امريكايي 05 دسامبر 2012

  ماگيج شديم هركي درباره اينفيلميه چيزي ميگه به حرف كي گوش كنيم؟

 • من دیدیم 06 دسامبر 2012

  اینکه میگین آخر سریال خوب نیس خب نمیشه که تاریخو عوض کرد واقعیت داره.به جز روابط تو حرم که خود ترکیه ای هام میگن خیالیه. یه دختر ایرانی میاد به اسم فیروزه که شاه عاشق اون میشه و کلی ماجرا اما….خرم همیشه پیروزه

 • یه پسراز ترکیه 07 دسامبر 2012

  آفرین بر توو شما ای ران یان

 • مریم رهبری و مهدی سبحانی 07 دسامبر 2012

  سریال خوبی بود جالب بود ولی بیش از حد طولش دادن.
  خیلی مسخره بود
  من خرم خاتون رو دوست دارم

 • محمد حسن 20 دسامبر 2012

  این سریال روز های زوج از شبکه ی جم پخش میشد ولی متاسفانه دوبالاژاژ که تو ایران بودن را دست گیر کردن و الان هم بدبخت ها تو زندانند و دیگه این سریال پخش نمیشه جاش سریال نفوذ که خیلی بیخوده پخش میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • سارینا صالحی 22 دسامبر 2012

  به نظر من ابراهیم حقش بود که مرد ازش متنفرم

 • سارینا صالحی 22 دسامبر 2012

  حقشونه همشون بمیرن فقط خرم و بچهاش چیزیشون نشه

 • نوشين 22 دسامبر 2012

  خرم اصلا هم ظالم نيست ربطي به زيبايش نداره بيچاره اينقد بدبختي كشيد بازم ظالم كجاش ظالم اوني ظالمه كه عاقبتش بد ميشه مثل والده .

 • هیرو 23 دسامبر 2012

  به نظر من ابراهیم حقش بود که بمیره . خرم اصلا ظالم نیس هر کی میگه… خدایش باحال تموم میشه مگه نه بچه ها؟

 • مریم و حسین 25 دسامبر 2012

  ما با نظر محمدحسن موافقیم چون سرگرمی خوبی بود.

 • پري 26 دسامبر 2012

  حالا كه سريال قطع شده يه جايي رو معرفي كنين بقيشو ببينيم.

 • zahra jooon 26 دسامبر 2012

  سلام من این فیلمو خیلی دوست دارم منوووووووووووووووووووون

 • زهرا بوستان 26 دسامبر 2012

  من اصلا از این حرفتون کهظالم به هر چی می خواهد میرسه ؟خرم سلطان اصلا آن قدر که شماها می گید بد وخبیث نبود؟

 • ghazal 29 دسامبر 2012

  khodai khoram ajab jigariye

 • مریم 30 دسامبر 2012

  اخه چرا همش بخش نشد؟

 • پرستو 01 ژانویه 2013

  مصطفي چرا مردي ؟خيلي دلرحيم بود حقش نبود با نامردي بكشنش من خيلي از خرم خوشم ميومد اما بعد از اين كار خبيثي كه در حق اين بيچاره كرد ازش متنفرم:@

 • روژین 01 ژانویه 2013

  چرا دانلود میشود

 • الینا 05 ژانویه 2013

  خوب

 • zizi 06 ژانویه 2013

  شبکا دبی تی وی شنبه تا4شنبه ساعت8:30 تا9:30نشون میده،خودتون ببینیدانقدحرص نخورید

 • احسان 07 ژانویه 2013

  میشه اسم بازیگر سمت چپ سلطان سلیمان رو بگید؟

 • امين جون 10 ژانویه 2013

  با سلام خدمت طرفدارهاي حريم سلطون ميخواستم خدمت دوستان بگم كه اين فيلم رو شبكه يك افغانستان از شنبه تا سه شنبه به زبان افغاني كه براي ما قابل فهم هست از ساعت 19 تا 20 به وقت ما و از ساعت20 تا 21 به وقت خودشون پخش ميكنن و تا اين سه شنبه قسمت 166 بود اين شبكه هم فركانس جم تي وي جم دري جم جونيور و جم كلاسيك هست جديدا به اين فركانس اومده تقريبا دو هفته اي ميشه ماهواره ياه ست فركانس 11881 در ضمن شبكه pdf icc aaa music هم جديدا رو اين فركانس رفتن در ضمن جمعه ها از ساعت 7صبح تا 11 ظهر تكرار كل هفته رو ميذاره دوستاني كه ياه ست دارن و علاقه شديدي به اين فيلم دارن حتما قسمت هاي اين هفته رو ببينن چون خيلي جالب بود راستي الان كه اين پيام رو ميذارم صبح 5 شنبه هست باباي

 • المیرا 10 ژانویه 2013

  خوب بود ممنونم!خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 • arezou 11 ژانویه 2013

  اخرش چه قدر مسخره تموم میشه!وای من خرمو خیلی دوست داشتم ولی الان ازش بدم میاد خیلی خبیث شده

 • زهرا 12 ژانویه 2013

  قابل توجه شما:در دوره عثمانی رسم بر این بوده که بعد از به سلطنت رسیدن پسر اول پسران دیگر که همان برادران سلطان میشدند در سنین بلوغ یا به قتل می رسیدند یا تا ابد در حر مسرا زندانی می شدند
  روی هم رفته قوانین حرمسرا بسیار ظا لمانه بوده و مقصر هیچ یک از زنان بد بخت حرمسرا نبودند.برای دیدن این سریال می توانیداز شبکه دبی تی وی در ساعت 21 مشا هده کنید.

 • سودا 12 ژانویه 2013

  سلام ..من این فیلمو از کانال ترکیه نگاه می کنم…..
  این هفته ابراهیم پاشا ادام می شه…..

 • مریم 12 ژانویه 2013

  من خیلی خرم رو دوست دارم

 • فرزاد 13 ژانویه 2013

  بابا این فیلمه اخرش نیست اینجا که داره ابراهیمو میکشه تو خواب خدیجه اس.هنوز مونده تا اخرش بیاد در ضمن کانال عربی دوبی تیوی شنبه تا چهرشنبه میزاردش ساعت 8/30

 • هلنا 15 ژانویه 2013

  حالم از خرم بهم می خوره یه ادم طمعکاره که هر چی داشته باشه کمشه

 • maryamhashemi 17 ژانویه 2013

  چرا این فیلم رو نمیذارن؟چراشبکه جم قطعه؟

 • maryamhashemi 17 ژانویه 2013

  میشه دوست گرامی فرکانس شو بنویسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • مژی 17 ژانویه 2013

  خرم دختر شادوخوشبختی بود که داشت زندگیشو در کنار خانواده ونامزدش میکرد.ظالم کسایی بودن که اونو از همه چیزش جداکردن وبرای خودخواهی های خودشون همه جوره لهش کردن تبدیلش کردن به یه ادم عقده ای بی احساس که فقط امید به انتقام اونو زنده نگه میداشت کی میتونه بگه اگه در شرایط خرم بود بهتر ازاون میشد.ایکاش ما به جای این همه اظهار نظر درمورد خرم به این فکر میکردیم که ایا الان دخترایی نیستن که مثل اون عشقشون وامیدشون فدای خود خواهی کسایی بشه که ازاون قویترن ؟مردایی که قانون وعرف وشرع بهشون اجازه داده در مورد دختراشون تصمیم بگیرن منظورم پدرا،برادر،پسراوشوهراست

 • bardia 17 ژانویه 2013

  میگم ماها که یاه ست نداریم چه کار کنیم . دبی تی وی هم خیلی جلویه . و چون عربیه ما هیچی نمیفهمیم . لا اقل یکی که همرو دیده بیاد خلاصشو با ذکر قسمتاش بگه

 • aminpc 17 ژانویه 2013

  فیلم بسسسسسسسیار مزخرفیه

 • سپيده 19 ژانویه 2013

  فركانس شبكه افغانو ميشه بزاريد

 • مصطفي 22 ژانویه 2013

  خدا خرم و دامادشو لعنت كنه كه انقد خون هاي بي گناه رو ريختن مثال (شاهزاده مصطفي)و…..

 • امين جون 23 ژانویه 2013

  با سلام سپيده خانم شما چرا دقت نميكني فركانس شبكه يك افغان رو گذاشتم فركانس 11881 سمبل ريت 27500 عمودي ماهواره ياه ست در ضمن اين شبكه روزهاي جمعه از ساعت 7صبح تا 11 تكرار قسمتهاي هفته رو ميذاره و از ساعت 14 تا 16 پخش ويژه ي اين فيلم رو از قسمت اول شروع كرده الان فكر كنم بايد به قسمت 20 رسيده باشه تكرار وي‍‍ژه رو ميگم هاهاهاهاها؟؟؟ و تا 3بهمن قسمت 175 رو پخش كرد تكرار قسمتهاي 172 تا 175 رو 6بهمن جمعه از ساعت 7 صبح تا 11 ميتوني تماشا كني!!!!! حله يا منحله؟

 • آیدین 26 ژانویه 2013

  ماهیدوران زن خوبی بود!!!! نویسنده خودش گویا طرفداره خرم بوده!!!! اصلا تحریف شده !!!!
  تا اونجا که خرم زن قشنگی نبوده !!!!
  حتی اه حلال زاده بودن یکی از بچه های خرم شک هست!!!!
  به اینم اشاره نشده !!!!
  من عاشق مصطفی هستم چه پسریه !!!! بابای نادونش قدرشو ندوست !!!!

 • سامان 26 ژانویه 2013

  بعد قیافه ها به غیر خرم جان

 • بهار 29 ژانویه 2013

  ابراهيم با نگار كالفا دوست ميشه بچه خديجه هم ميميره ليو هم يه دفتر داشته كه راجب عشق خودش و خرم مينوشته كه اين دفتر ميفته دست ماهي دوران اما بادشاه چيزي نميفهمه. درضمن ماهي دوران هم همچين خوب نبوده چون يه شب ماهي دوران با والده سلطان ميرن اتاق خرم رو آتش ميزنن اون موقع سليمان جنگ بوده خرم تو آتش سوزي صورتش ميسوزه بعد از اينكه سلسمان مياد ازش مراقبت ميكنه وقتي كه خوب شد ميگه يه كاري ميكنم كه ديكه كسي نتونه اذيتت كنه با خرم ازدواج ميكنه و خرم ميشه ملكه ليو هم بع دست خرم كشته نميشه بلكه تو تاريخ اومده كه ابراهيم گردنشو ميزنه اون موقع هم لبلساشون اين شكلي نبوده و اون ها كاملا با حجاب بودن و لباساشون مثل لباس هاي ما در دوره قاجار بوده ابراهيم هم يك مرد بسيار ظالم بوده براي مثال ابراهيم10000قزلباش ايراني را به طرز وحشيانه اي ميكشد.بهترين بادشاه عثماني همين سليمان بوده كه 46سال حكومت ميكنه شبكه جم هم اومده و دوباره حريم سلطانو نشون داره ميده البته از10 قسمت قبل شروع كرده به نشون دادن به نظر من كه بهترين سرياليه كه تا به حال ديدم با همه اين موارد خيلي قشنگه

 • احمد رضایی 01 فوریه 2013

  خلاصه ای که در قسمت آخر نوشته اید اشتباه است سلطان سلیمان در آن لحظه در کما است و نمیمیر من از استار تی وی ترکیه دنبال میکنم .این کلیپ تمام شده است و سلیمان و خرم و ماه دوران و بقیه ی رفقا رنده هتند ولی درباره ی تاریخ کاملا صحیح است

 • شيدا 03 فوریه 2013

  اينم بگم كه از شبكه ي مدي وان هم پخش خواهدشد احمد رضايي جووووووووووووووووووووووووووووون رفقا رنده -هتند-ماه دوران غلط هستند جونم درستشون رو مينويسم ياد بگير رفقازنده-هستند-ماهي دوران بعد به نظر شما ها از چند قسمت عقب تر پخش ميشه ادامه داره تا اخرين قسمت واي دارم كلافه ميشم جواب بدين

 • zr 06 فوریه 2013

  من که حال کردم خرم اون بلا ها رو سر عثمانی ها اورد دوستان شما چرا حرص می خورید این عثمانی ها کم بلا سرمون نیووردن مخصوصا تو جنگ چالدران اصلا حقشونه مگه شما ترکیه ای هستید که انقد طرفداری از مصطفی و … میکنید این کار خرم شروعی بود واسه کم شدن قدرت عثمانی ها دست خرم درد نکنه یه جورایی انتقام ما ایرانی ها رو هم گرفت.

 • امیر 07 فوریه 2013

  قربون دهنت داش zr

 • ندا 12 فوریه 2013

  خیلی ناراحت شدم.همشون گتاه داشتن.سرنوشت بدی واسشون رقم خورد. البته من عاشق خرمم.از همشون بهتره

 • مهتاب 13 فوریه 2013

  جم تیوی خیلی عقبه ما که الان میبینیم ابراهیم مرده
  شاه دستور داد جلادا خفش کردن.
  منم خرمو دوس دارم خیلی عاشق
  ممنونا ولی فیلمه خیلی ناقص بود

 • نگین 14 فوریه 2013

  دلم برای حرم می سوزه چون کم مونده بود شاه سلطان جهانگیروبکش

 • marjan 15 فوریه 2013

  ازت ممنونم کارت حرف نداشت
  عالی بود

 • سمر رضايي 15 فوریه 2013

  سلام ميكنم به كسايي كه ماهي دوران رو دوست دارن من بجز ماهي دوران از همه ي بازيگراش بدم مياد حالم به هم مي خوره از خرم و خديجه سلطان و همين طور ارمين اين فيلم همش دروغه اون موقع همه حجابي بودن ابراهيم ظالم بود اصلا معلوم نيست سليمان چه جوري ميمره

 • elahe 17 فوریه 2013

  این فیلم هنوز توی ترکیه تموم نشده .ابراهیم به دستور شاه خفش میکنن.و خدیجه رو هم میاره توی قصر خودش و خونه خودشو ازش میگیره سلیمان…

 • رویا 20 فوریه 2013

  سلام به همگی
  دوستان مثل اینکه خیلی ها اول سریال رو فراموش کردن که ظالم در اصل کیه؟ به نظرتون اونی که حمله کرد و کشت و غارت کرد و زن ها رو غنیمت برد ظالم نیست ولی زنی که می خواست انتقام بگیره ظالمه؟

 • مبینا 20 فوریه 2013

  قسمتی که ابراهیم خرم رومجبورکرد لئو رو مسموم کنه قشنگ ترین قسمتش بوداز ابراهیم متنفررررررررررررررررررررررررما

 • سمیرا 20 فوریه 2013

  بیا برین اسکل کردین خودتونو

 • malooooooos 25 فوریه 2013

  سلام بجه ها،من تازه قست ٧٦ازشبكه جم تي وي ديدم ما ياه ست نداريم ديكه از جه شبكه اي ميشه ديد؟ يكي كه فيلمو ديده توضيح بده واضح كه جي ميشه.

 • malooooooos 25 فوریه 2013

  فركانس دبي تي وي بكيد لطفا. ما ياه ست نداريم ديكه از جه شبكه اي ميشه ديد؟

 • ست 26 فوریه 2013

  دوستان لطفا بگین غیر از یاه ست رو چه ماهواره ای خرم رو میده.البته غیر از ترکیه.منظورم عربی یا ..است.دوبی تی وی قبلا میداد ولی انگار دیگه پخش نمیشه!!مدی وان تی وی هم دارم ولی نشون نمیده.

  تو قسمت قبلی ترکیه ای و اصلی: خواهر بزرگ سلیمان یعنی شاه سلطان علیه خرم کلی توطئه چینی میکنه تا خرم گول بخوره و در نبود سلیمان و پسراش مهمت و سلیم بایزید رو به تخت بنشونه.خرم گول نمیخوره.
  بعد کشته شدن ابراهیم توسط سلیمتن خدیجه روانی شده رسما و میخواد هر زور شده خرم رو از بین ببره.با این خواهرش و ماهی دوران و حتی نگار کالفا دست به یکی کردن برای اینکار.سلیمان خدیجه رو تبعید میکنه به مانیسا بعد اینکه یمفهمه قصد کشتن خرم رو داشتن.خواهرش میره قصر اون.خرم هم کاری میکنه خدیجه فکر کنه خواهرش دشمن اونه.ولی خدیجه میفهمه.خرم رو میکشه یه جایی با کمک نگار و بیهوشش میکنن.ولی خرم بیدار میشه میبینه سنبل بالای سرشه.که از اینجا به بعدش رو فردا شب نشون میده.

  در مورد اظهار نظرای مختلف هم من بگم: اولا ظلم اصلی و اولیه به خرم شد.با کشتن خانواده اش و به کنیزی بردنش به قصر!یادتون نره.یعدم ابراهیم با کشتن لئو حسابی قلبشو شکست.توی کل فیلمم مدام تهدیدش میکنه به اینکه بدبختت میکنم و..!تو قسمتهای بعدی هم خواهید دید که والده سلطان چه نقشه هایی برای خرم میکشه و حتی ابراهیم میفرسته خرم رو بکشن که بالی بیگ نجات میده خرم رو.یا یه بار اتیشش میزنن و…..!ماهی دورانم تو اکثر اینها نقش داره.پی اینا هم به قدر کافی بدجنسن.
  فرقشون اینه که خرم قبول نکرد بعد خودش شاه با کس دیگه ای باشه و براش جنگید.ولی ماهی دوارن فقط نالید .و البته یه بار اونو مسموم کرد.یه بار گلشاه به قصد کشتن خرم کنیزش رو زخمی کرد.پس اینام تا حدی که بلد بودن و زورشون میرسیده علیه خرم توطئه کردن.ولی خرم زرنگتر بود.به نظر من اینجا جنگ قدرت مطرح بود و خرم برد.ابراهیم بارها خواست خرم رو ازار بده و حتی بکشه.پس اخر سر کشته شدنش با کمک خرم عجیب نیست و خدیجه بیخود انقدر از خرم متنفره.شوهر خودش کم ظالم نبود.

  این قانون حرم بوده که شاه میتونه زن دیگه ای بگکیره.خرم بلد بود جلوش وایساد.ماهی دوارن و بقیه نتونستن.

 • مهشاد و مریم 27 فوریه 2013

  در حریم سلطان بسیاری از وقایع فیلم در تاریخ نبوده و سلطان سلیمان مردی جنگجو بود نه این که همش با زناباشه.

 • ابی 01 مارس 2013

  من میترسم اخه همه بهم میگن تومثه سلطان سلیمانی میترسم ازاون روزی که بزنم همه دوربریهاموتاروماکنم داداش

 • alinoori 01 مارس 2013

  فیلم خیلی زشتیه

 • بنده 04 مارس 2013

  با سلام و خسته نباشید سریال حریم سلطان خیلی قشنگه من خیلی خوشم میاد فقط اگه امکانش هست این کلیپ رو عوض کنین مرسی

 • محمد رسولی 04 مارس 2013

  نه بابا چی میگی من که تاریخ رو خوندم یه چیز دیگه نوشته بود

 • ناهید 05 مارس 2013

  درسته خرم رو به زور اوردن تو قصر ولی اگه بعد از ازدواج با سلطان، فقط یکم اون زن اول بیچاره یعنی ماهی دوران رو درک میکرد هیچکدوم از این اتفاقات نمی افتاد.ماهی دوران که تقصیری نداشت اونم یه زن بدبختی بود مثل همه ی زنای حرمسرا.

 • pary 05 مارس 2013

  slm man azin film badam miyad chon hamash qeyre vaqeei e va khaste konandast,soltan in soleyman anqadr sargarm ba zanash nabude

 • شادان اصحاب یمین 05 مارس 2013

  من با تمنا جان مخالفم چون درسته خرم برای انتقام این کار را شروع کرد اما بعد ا مدت عاشق سلیمان شد و برای عشققش این کار ها را کرد
  همه هم با او بد هستند!!!!!!!!

 • دانیال 07 مارس 2013

  حریم سلطان فیلم قشنگی هست ولی به پای عشق ممنوع نمیرسد

 • مرمر 07 مارس 2013

  ای بابا یکی نیست بگه کدوم شبکه جز ماهواره یاهست البته نشون میده؟!!دبی تی وی دیگه پخش نمیکنه؟!!!

 • مرمر 07 مارس 2013

  تو قسمتهای اخر:
  خدیجه مزخرف که حسابی از خرم متنفر شده خرم رو توسط یه جادوگر جادو میکنه و خرم دچار توهم شده بدبخت و حسابی مریضه.
  شاه روبان و خدیجه هم دوتا خواهر حسابی خوشحالن و کیف میکنن.
  از اونطرف کاشف به عمل اومده جناب ابراهیم خان!کلی چیزهای قیمتی رو برداشته و قایم کرده و پیدا نمیشه!شاه دستور میده همه جا رو بگردن و پیداش کنن ولی پیدا نمیشه.خدیجه از دست شاه عصبانیه و با هم بحثشون میشه.شاه بیرونش میکنه از اتاقش.

  از اونور خرم میاومده که باز خدیجه بهش توهین میکنه و میگه:تو اتیش جهنم میسوزی به زودی!خرمم که حسابی مریضه و ترسیده یهو میافته روش و به حد مرگ کتکش میزنه.منتها از ترسش میبره میندازتش بیرون قصر با کمک سنبل و..!
  شاه روبان و گلفام خاتون در به در دنبالش میگردن و نگرانن.به خرم شک میکنن.شاه هم ناراحته و دستور میده پیداش کنن.
  خانوم به هوش میاد و برمیگرده قصر.به شاه میگه حرم منو زد.همه میگن پس اعدام میشه.
  ولی…….خرم که حسابی یاد گرفته با اینا چیکار کنه:کنیز خدیجه رو خریده و کنیز میاد میگه:من با خدیجه رفتم بیرون قصر.منو از درشکه پیاده کرد و خودش رفت!یعنی اینا همه توطئه خود خدیجه است برای خراب کردن خرم!!
  خرم به شاه میگه:من مریضم!چطور اینکارو میتونستم بکنم؟و اون کنیزم با حرفاش باعث میشه شاه فکر کنه کار خرم نیست.(خرم به شاه نمیگه خدیجه و شاهروبان خواهرات منو بیهوش و جادو کردن!خودش میخواد انتقام بگیره)

  مصطفی و مادر نالانش هم توی مانیسان و مصطفی عین باباش هی با زناست و …!
  تازه ماهی دورانم در اتحادش با خدیجه و خواهر بزرگتره یه کنیز خیلی زرنگ داشته به اسم دیانا که فرستاده پیش خرم و حسابی به خرم نزدیک شده به قصد اینکه به وقتش خرم رو نابود کنه توسط اون.ولی اون کنیز برای اینکه سنبل داشته میفهمیده کنیز خدیجه خرم رو جادو کرده مجبور میشه جادوگر رو بکشه و همین باعث میشه خرم بفهمه این دایانا هم جاسوسه.
  باقیش رو بعد پخش قسمت بعدی مینویسم براتون.

 • maedeh jooon 11 مارس 2013

  به نظره من فیلمشو دارن خیلیییییییییییی کش میدن وگرنه فیلمش قشنگه من دوس داشتم…

 • ازاده 11 مارس 2013

  سلام من از سریال حریم سلطان خوشم می اید مخصوصا خرم رو دوست دارم ولی حیف اخرش قشنگ تموم نمیشه به نظر من خرم واقعا یه زن کامل هست هم زیبایی فراوان داره هم اینکه جسارت بالایی داره و خیلی باهوشه ولی شاه بعضی مواقع خیلی احمق که همچین زنی رو از خودش دور میکنه به نظر من همه مردها زنی مثل خرم رو دوست دارن واقعا زن یعنی خرم

 • فاخنه 11 مارس 2013

  بنظره من فقط خرم خوبه حق داره هرکاری کنه ولی ابراهیمو خدیجه 2 تا فرد اضافین مخصوصا اون ابراهیم دردی زد بش

 • نسترن 13 مارس 2013

  زن یا مردی که هرزگی طرف مقابلشو میبینه خیانتشو میبینه و باز میگه من عاشق اون زن یا مردم حتما مشگل روانی داره باید معالجه بشه خرم احمقه که با اینکه میبینه شاه مدام بهش خیانت میکنه بازم عاشقشه

 • هلیا 14 مارس 2013

  میشه لطفا فرکانس دبی تی وی رو بذارید.اخرش بفهمیم چی میشه

 • فرشچی 14 مارس 2013

  دوستای عزیز این فیلم با واقعیت بسیار فرق داره لطفا ساده لوح نباشید اما احساساتتون قشنگه. و کاش شبکه جم و پولدارهای ایرانی در خارج از کشور فیلمهای بر اساس واقعیت و از پادشاهان ایرانی مثل کوروش کبیر داریوش و بقیه بزرگان بسازند. درود بر ایران و ایرانیه اصیل نه ایرانیه عربی…

 • ایمان،ازادی 14 مارس 2013

  سلام،،اقاخسته نباشید،چرااخرینقسمت خرم سلطان دانلود نمیشه؟

  • wboys 14 مارس 2013

   سلام

   لینک تست شد مشکلی نداره

    

 • یگانه 15 مارس 2013

  بيخیال چرا حرص میخورين منم از خرم خوشم مياد اما دلم برای مصطفی ميسوزه

 • asa 15 مارس 2013

  Ha migid khoram in khoram kheili zaleme hamaro mikoshe hata khoram baes mishe ta soleiman be iran hamle kone mostafaro ham mikoshe man nemidunam be chie in zan migid khub

 • یلدا 15 مارس 2013

  ب نظر من با دیدن این فیلم فقط وقت خودتون تلف میکنید

 • رجا 15 مارس 2013

  من از خرم متنفرم چون حریص و طماعه! تازه او بعد ماهی دوران اومده و جای اونو گرفته پس حق نداره واسش قیافه بگیره! تازه اون آدم گستاخیه به همین خاطر همه ازش متنفرن! و خیلی هم ظالمه و همه رو به جون هم انداخته

 • ایدا 16 مارس 2013

  واقعا تاسف اوره که مردم ایران ار شخصیت خرم دفاع می کنند . نام این فیلم را باید بگذارند حریم شیطان نه حریم سلطان چون تمام صفت بد وشیطانی در این فیلم به چشم می خوره . دسیسه چینی و فرق گذاشتن شهوت و طمع برای قدرت و این صفات را بیشتر در شخصیت خرم به می توان دید .

 • دنیا 16 مارس 2013

  از نظر من خرم نباید تو دنیای ابدی ارامش داشته باشه چون خبیث است واینطورکه53سالگی میمیره بازبه نسبتزودبود
  باتشکر

 • الفی 17 مارس 2013

  من واقعا تعجب میکنم که شخصیت خرم چه جذابیتی میتونه داشته باشه البته برای ما ایرانیها که در سرزمین دروغ و دغل زندگی میکنیم شاید از این نظر جالبه که حس میکنیم آدمن خیلی زرنگی بوده. شخصیت خرم از قول اکثر مورخان به عنوان یک زن بد ذات که در طول تاریخ حتی در بین مردم هم منفور بوده معرفی شده با وجود کارهای خیر هرگز تنونست حتی در بین مردم عادی محبوبیت داشته باشه. در ضمن به تظر من نویسنده این سریال قصد اصلیش برداشتن اتهامات تاریخی وارد بر خرم بوده که ظاهرا موفق هم شده. تا جایی که من تاریخ رو خوندم این خرم بوده که همیشه در حال دسیسه چینی بر علیه دیگران بوده نه خدیجه یا ابراهیم و …. خرم با تظاهر به عشق کاری کرد که سلیمان به تمام خانواده اش ظلم کرد و جان عزیزترین کسانش رو گرفت و حتی برای انتقام دو تا پسران خودش یعنی جهانگیر و بایزید رو هم قربانی کرد. سلیمان بعد از مرگ مصطفی دوست داشته سلطنت به بایزید برسه چون با هوشتر و کاردان تر از سلیم همیشه مست بوده. خرم برای اقناع سلیمان به کشتن بایزید، به سلیمان میگه که اون بچه ابراهیمه و هوش و ذکاوتش رو از ابراهیم به ارث برده و به این ترتیب حتی از جون بچه خودش برای انتقام از عثمانیها میگذره.
  اگر قرار باشه هر کس احساس کنه بهش ظلم شده راه بیفته و از همه(بی گناه یا گناهکار) انتقام بگیره معلومه انسانیت به همون مسیری میره که جامعه امروز ایران داره میره.
  طبق روایات تاریخی سلیمان به تحریک خرم حتی به پسر شیرخوار مصطفی هم رحم نکرد و اونو هم کشت. ضمنا این محبت مادرانه ای که توی سریال به نمایش گذاشته میشه هرگز در خرم وجود نداشته و دلیل اینکه اکثر فرزندان خرم ماهی دوران رو دوست داشتند این بوده که ماهی دوران بیشتر از مادر خودشون بهشون محبت میکرده.
  خوبه که چشم و گوش بسته دروغ پردازیهای نویسنده و کارگردانان سریال رو باور نکنید.

 • فاطیما 18 مارس 2013

  با تمنا موافقم

 • فرشاد 18 مارس 2013

  سلام
  من از این فیلم متنفرم چون جای افراد خوب و بد را اشتباه نشان داده است زن فاحشه ای مثل خرم که مظهر تمام بدی هاست باید مورد ستایش قرار بگیرد در جای دیگر می بینیم که سلطان بی غیرت عثمانی مادر و همسر و پسر حلال زاده خود را به خاطر یک دختر فاحشه اوکراینی(خرم) زیر پا می گذارد. واقعا” آبروی عثمانی را با این فیلم برد

 • مهران 18 مارس 2013

  ابراهیم پاشا زنده میمونه این که توی کلیپ نشون میده خواب خدیجه هست، سلطان آخرین لحظه اون رو می بخشه

 • مرضیه کلاته 19 مارس 2013

  با فرشاد کاملا موافقم،از سلیمان هم متنفرم چون واقعا احمق و نادون بوده،فقط برام جالبه که چطوری این همه آدم نتونستن از پس این خرم بر بیان،خرم زیادی از حد خوش شانس بوده به نظر من

 • مرضیه کلاته 19 مارس 2013

  با فرشاد کاملا موافقم ،فقط در عجب حماقت سلیمانم اخه حماقت تا چه حد!!…و اینکه چطور این همه آدم نتونستن از پس خرم بر بیان واقعا جای بسی سواله!!…خرم زیادی از حد خوش شانس بوده و سلیمان هم بیش از حد احمق…در ضمن به نظرم هیچ کی مثل خرم بیرحم نبوده بینشون،همین بی رحمی زیادشم موفقش کرد

 • فرزانه 20 مارس 2013

  با فرشاد کاملا موافقم ،فقط در عجب حماقت سلیمانم اخه حماقت تا چه حد!!…و اینکه چطور این همه آدم نتونستن از پس خرم بر بیان واقعا جای بسی سواله!!…خرم زیادی از حد خوش شانس بوده و سلیمان هم بیش از حد احمق…در ضمن به نظرم هیچ کی مثل خرم بیرحم نبوده بینشون،همین بی رحمی زیادشم موفقش کرد

 • سعیدحامدی نیا 21 مارس 2013

  به نظر من مصطفی لایق این تاج وتخت بود سلیمان و خرم واقعا ظالم اند.سلیمان چگونه دلش می آید که پسرش مصطفی را بکشد.خرم مگر فرد مسئولیت پذیری است که پسرش مسئولیت پذیر باشد. واقعا بیشتر فیلم ها پایان بدی دارند کاش این طور نبود

 • محدیث 24 مارس 2013

  خرم خیلی بد جنسه یه آدم اوزی وبی رحم.راستی راسته که مصطفی پسر ابراهیمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بعد وقتی خرم میگه به یزید پسر ابراهیمه سلیمان نمیگه پس اگه منو دوست داشتی چرا به من خیانت کردی یا…..؟

 • امید 25 مارس 2013

  سلام به نظر من خرم خیلی ادم بدی بود هم اون و هم ابراهیم

 • سیاوش 25 مارس 2013

  اینکه عثمانیها در نوع خودشان بدترین بوده اند و فقط سر زدن و جوی خون در قصرهایشان جاری بوده جدای از دشمنی مذهبی که با ایرانیان داشته اند کم بلا بر سر ایران نیاورده اند اما باید افرین گفت به ترکا که چنین زیبا اصل را عوض و ظالم را عادل نشان میدهند و متاسفم ما ایرانیها که این همه اسطوره و پادشاه پر اوازه داریم همیشه باید دنبال خزعبلات کشورهای دیگر که حقیقت هم ندارد برویم یانگوم نبود حالا حریم سلطان زنده باد ایران و ایرانی اریایی

 • soheil 26 مارس 2013

  سلام فرکانس این شبکه دبی تی وی رو بگید لطفا

 • عبدالحق 27 مارس 2013

  دوستان عزیز به این 6 نکته دقت کنید :الف: تاریخ علم صدر درصد وریاضیات نیست وقضاوت در ان قطعی نیست ب: طبق منابع تاریخی سلیمان شاهی بوده که با مردمش مهربان بوده وحتی مجلس نمایندگان امریکا از او به خاطر قانونگذاری به نفع رعیت تمجید کرده است ج: اما براساس همین منابع تاریخی باعث مرگ 2پسر و6نوه اش شده باید دید کلی داشت یعنی نه میشود جنایات را نادیده گرفت ونه میتوان خدمات واصلاحات او را نادیده گرفت

 • عبدالحق 27 مارس 2013

  سوم : راجع به خرم سلطان هم همینطور براساس منابع تاریخی کارهای خیریه وکمک به پزشکی زنان انجام داده اما اگر همانطور که برخی منابع میگویند درقتل مصطفی وپسرش دست داشته این یک جنایت است ومحکوم است واز عزیزان میخواهم که جنایت را تایید نکنند اما از کارهای خیرش نمیشه گذشت

 • محدیث 28 مارس 2013

  🙂 الفی جان بیشتر در مورد این که خرم میگه بهیزید پسر ابرا هیمه بیشتر توضیح بدی!!!!خوب سلیمان با خرم کاری نمیکنه؟خواهش می کنم..

 • روناک 28 مارس 2013

  کسایی که از خرم متنفرن یه لبخند بدن.
  لبخند=:) I LOVE KESAEE KE AZ KHORAM BADESHOON MEAD

 • ایمان 29 مارس 2013

  سلام من هم مانند همه این سریال را دوست دارم ولی ما ایرانیان غنیترین تاریخ را در جهان داریم.ما ایرانیان خیلی بدبختیم چون نمیتوانیم تاریخ خود را به همه نشان دهیم

 • الفی 29 مارس 2013

  من توی کتابش اینطوری خوندم که خرم آخرای عمرش مریض شده بوده، یک روز به سلیمان میگه من همیشه ازت متنفر بودم هیچوقت تو رو دوست نداشتم و هر کاری کردم برای انتقام از عثمانیها بوده. کاری کردم که تو مصطفی رو کشتی (جهانگیر هم که نتونسته بود مرگ مصطفی رو تحمل کنه میره پیش ماهی دوران و چند ماه بعد میمیره) در نتیجه فقط سلیم و بایزید مونده بودند که هر دو بچه های خود سلیمان بودند اما بایزید از سلیم لایق تر بوده، سلیم در تاریخ به سلیم مست معروف بوده و حتی از جنگیدن می ترسیده، آخرش هم توی حموم وقتی دنبال سوگلیهاش میدویده زمین میخوره و میمیره. خلاصه اینکه بایزید هم در شجاعت و هم در مهارتهای رزمی و هم در درس از سلیم بهتر بوده، خرم آخرین پرده انتقام رو برای سلیمان اجرا میکنه و به اون میگه بایزید بچه ابراهیمه. حتی به سلیمان میگه فکر کردی این پسر اینهمه شجاعت و درایت رو از تو به ارث برده، نه اگه دقت میکردی میفهمیدی که اون بچه ابراهیمه. خرم به سولی میگه تو اصلا متوجه نبودی که اون ابراهیم اواخر عمرش چه کارا می کرده و میگه که ابراهیم بهش تجاوز کرده و بایزید بچه ابراهیمه. سلیمان هم کثل دیوونه ها میشه حرفای خرم رو باور نمیکنه بعد میره از خدمتکار خرم می پرسه. خرم به اون خدمتکاره کلی پول میده که حرفاشو تایید کنه در نتیجه سلیمان این دروغ آخر خرم رو هم باور میکنه و در جنگی که بین سلیم و بایزید در میگیره طرف سلیم رو میگیره و سپاهش رو به کمک سلیم میفرسته. بایزید شکست میخوره و به ایران پناهنده میشهو سلیمان به شاه تهماسب کلی امتیاز میده تا بایزید رو تحویلش بدن و تهماسب هم این کارو میکنه سلیمان جلادش رو میفرسته بایزید و چهار پسر کوچیکش رو توی ایران میکشند.
  در ضمن توی تاریخ و حتی خود تاریخ ترکها هم اومده که سلیمان برای اینکه نسلی از ابراهیم نمونه دستور میده سه تا بچه ابراهیم رو خفه کنند و خدیجه هم به این دلیل با سولی قهر میکنه و تا آخر عمرش با اون حرف نمیزنه (البته طبق تاریخ خدیجه دو سال بعد از مرگ ابراهیم و بچه هاش از غصه دق میکنه و میمیره) حالا توی قسمتهای آینده این سریال یک دفعه دیگه خبری از بچه های خدیجه نیست. بدون اینکه اشاره کنند بچه ها چه جوری مردند اونا رو با مهارت تمام حذف کردند!!!!!
  ضمنا سلیمان پسر شیرخوار مصظفی رو هم از ترس اینکه بعدها نخواد انتقام باباشو بگیره میکشه و در آخر عمرش هم همش کابوس ابراهیم و مصطفی و خرم (که دیگه مرده بورده) رو میدیده و اینطور که توی کتابش نوشته سولی 4-5 سال آخر عمرش تقریبا دیوونه شده بوده! حالا ببینیم توی فیلمش اینا رو چطوری به دنیا نشون میدن.

 • علی 29 مارس 2013

  اقا فرشاد لازم نیست بخاطر یک فیلم انقد بی احترام کنید

 • الفی 30 مارس 2013

  محدیث جون خرم دقیقا وقتی نفسای آخرش رو میکشیده به سلیمان میگه بایزید بچه ابراهیمه. واقعا هم اینطور نیوده برای انتقام از عثمانیها و شاه شدن سلیم این کار رو میکنه. سلیمون هم اون موقع باور نمیکنه فکر میکنه خرم هذیان گفته ولی بعدا همش خواب میبینه (از همون خوابای احمقانه ای که در مورد مصطفی میدید) و تصمیم میگیره بایزید رو بکشه. حتی به بچه های بایزید و پسر نه ماهه اون هم رحم نمیکنه و همه رو میکشه. البته نمیدونم اینا رو توی فیلمش نشون میده یا نه

 • پانیز 30 مارس 2013

  اصلا این سریال قسمت اخر ندارد من خودم توی ترکیه به دنیا اومدم الفی جن شما کتاب سلطانه را مطالعه کرده اید

 • پانیز 30 مارس 2013

  من کتاب سلطانه را طالعه کردم

 • ایلیا 31 مارس 2013

  سلام دوستان!
  نگارکالفا از ابراهیم پاشا حامله میشه و نگارکالفا این قضیه رو به والده سلطان میگه والده سلطان هم سکته میکنه و ماه ها در بستر معالجه میماند و سرانجام میمیرد گلشاه خاتون هم از پیش ماهی دوران میره و کنیز خرم میشه خرم هم در قطر مراسم تاج گذاری انجام میده و همه حتی سلطان سلیمان هم جلوش تعزیم میکنه نگارکالفا از ابراهیم پاشا یک دختر به دنیا میاره و خدیجه از فهمیدن این موضوع از ابراهیم جدا میشه خرم هم رییس حرمسرا میشه دایه خاتون هم میره و مادر شیری سلطان به اسم عفیفه وارد قصر میشه و میشه ندیمه خرم و مسعول حرمسرا گل آقا هم میره جاش یه مردی به اسم کیراز خان میاد سنبل هم میشه برده صادق خرم خرم اتاق والده سلطان را بعد از مرگش میگیره فاطمه خاتون (اونی که دشمن خرمه و اونو آتیش زد)از شاهزاده مصطفی یک پسر به دنا میاره بعدها پسرش مرض آبله میگیره و میمیره فاطمه خاتون بعد از این موضوع خودشو دار میزنه خدیجه بعد از اینکه میقهمه نگار بجه داره از ابراهیم دستور قتلش را میده که رستم خان یکی از یار های خرم اونو نجات میده و پنهانش میکنه بعد از سالها خرم اونو برمیگردونه ابراهیم هم به دستور سلطان کشته میشه و خدیجه هم دیوونه میشه!!!!

 • melika 01 آوریل 2013

  ok

 • عبدالله نوروزی می گوید 01 آوریل 2013

  من خرم را بسیار دوست دارم خرم سلطان هم خوشکل است و هم زیرک است او در فکر پسرهایش بود و او می دانست که اگر مصطفی به سلطنت برسد حتما پسرهایش را از بین می برد . خرم با والده سلطان خوب دشمنی کرد اگر من به جای سلطان سلیمان می بودم از همان اول خرم را والده سلطان می کردم و اختیار همه حرم سرا را به او می دادم.

 • melodi 02 آوریل 2013

  پانیز فیس نیا ترکیه آش دهنسوزی نیست

 • اسما 03 آوریل 2013

  ازسایتتون استفاده کردم خوب بودمممممرررررسسسسسسییییی

 • فرشته 04 آوریل 2013

  من خیلی از خرم خوشم میاد اصلا” هم ظالم نیست بلکه والده ظالم است .

 • فرشته 04 آوریل 2013

  خرم خیلی خوب است

 • ایسان 04 آوریل 2013

  خدیجه ازهمه خشگلتره

 • mobina 04 آوریل 2013

  چرا اخه همه با این خرم لجن؟!!!!

 • زیبایه خفته 05 آوریل 2013

  خدا همتونو شفا بده البته منظورم اونایین که میگن این خوبه اون بدهااینو دوستدارم اونو دوستندارم۰بفهمید که فقط فیلمه که دارید نگاه میکنید۰ بیشترش دروغ محضه۰

 • bahar 06 آوریل 2013

  دیگه خرم داره میمیره البته توی واقعیت با شوهرش تصادف کردن شدید دارن میمیرن 2تاشون واسش دعا کنید خیلی حیفشه خرم.

 • كسري 07 آوریل 2013

  اين فيلم ها جيه كه به خور مردم ايران مي دن يك فيلم بابك خرمدين به كل اين سريال ها مي ارزه

 • نجمه 07 آوریل 2013

  آخرین قسمت سریال حریم سلطان چی میشه وچندقسمت است وبسیار فیلم عالیه خسته نباشید راست می گویند که خرم باهمسرش دربیمارستان بستری هستند

 • علیرضا 08 آوریل 2013

  بسیارغیرعادل

 • ارمان 10 آوریل 2013

  شایعس خرم زندس دروغ 13 بود
  دوستان هنوز قسمت اخر سریال ساخته نشده واین فیلم ادامه داره
  دوستان کسی میدونی در این فیلم شاه طهماسب رو نشون میده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • آذین 11 آوریل 2013

  برای چی اینقدر به خودتون زحمت دادید منکه چیزی نفهمیدم

 • h m 11 آوریل 2013

  طبق کتاب سلطانه هر چی توی فیلم نمایش دادن خالی بندیه محظه دوستان گرامی لطفا اینقدر سر خرم با هم بحث نکنید چون ما واقعیت را نمی دانیم و تنها این را می دانم که هم در فیلم وهم در کتاب سلطانه به ایرانی ها خیلی توهین شده و سانسور کردن و یا ترجمه نکردن !!

 • مهدی رضایی 12 آوریل 2013

  اقادستتون دردنکنه خیلی اقایید

 • مهرداد 13 آوریل 2013

  در تاریخ ایران و عثمانی 3 بار باهم جنگیدند که یکبار در زمان شاه عباس صفوی بوده در جنگ چالدران و بدلیل مجهز بودن ترکها به توپ در مقابل ایرانیان پیروز شدند . اما در جنگ بعدی که بر سر بغداد بود و شاه عباس که از پرتغالی ها توپ خریده بود توانست با شصت هزار نفر سپاه 100 هزار نفری عثمانی را شکست بدهد و عثمانی بیشترین تلفات وکشته بدهد . در جنگ بعدی با خیانت وزیر سلطان سلیمان باز هم عثمانی شکست خورد . الایحال داستان طولانی هست ودر اینجا نمیگنجد نتیجه دولت ایران هم خیلی مقتدر و ترسناک برای عثمانی بوده است .

 • الفی 13 آوریل 2013

  توی فیلم شاه طهماسب رو در چند صحنه نشون میده. قیافش بد نیست اما قسمت توهین آمیزش اینه که وقتی سلیمون داشته به تبریز حمله میکرده شاه طهماسب بهش پیشنهاد صلح میده اونم برای شاه طهماسب یه لباس زنونه میفرسته مثلا یعنی تو مثل زنا میترسی!!!! تو رو چه به جنگ. اما در واقعیت شاه طهماسب میتونه تبریز رو از سلیمون پس بگیره که اینو توی فیلم نشون نمیده.
  با اینکه شاه طهماسب رو ترسو نشون میده اما فیروزه که ظاهرا برادرزاده یا پسر عمو زاده طهماسب هستش رو زنی زیبا و هنرمند نشون میده که سلیمون بدجوری عاشقش میشه. حتی توی قسمتهایی که فیروزه میاد سلیمون با فیروزه همش شعرهای فارسی و مخصوصا شعرهای حافظ رو میخونند.
  به نظر من خود فیلم حریم سلطان با اینکه سعی میکنه عثمانیها رو خیلی قدرتمند نشون بده اما یک واقعیت انکار ناپذیر در بطن فیلم وجود داره و اون اینکه با توجه به اینکه میدونیم ترکیه زمانی جزو قلمرو ایران بوده هنوز فرهنگ ایرانی در دربار عثمانیها باقی مونده به نحوی که توی محاوره خیلی از کلمات فارسی استفاده میکنند. حتی اکثر اسمهاشون فارسی بوده مثل مهروماه، خرم، گلشاه، نگار، شاه خوبان و …. البته من شنیدم زبان دربار عثمانی تا سالها فارسی بوده نه ترکی.

 • mmmmmmm 15 آوریل 2013

  khoba

 • نیکی 15 آوریل 2013

  این کلیپ قسمت اخر که نیست اینارو منتو جم دیدم

 • پرتو 18 آوریل 2013

  بچه ها اگه شما سوتي هاي خرم سلطان رو ببينيد چي ميگيد كف پاركت ده ي 16نبود شمع دون هاي سه پايه تو ده ي 18 ساخته شد ولي اين فيلم مال ده ي 16 هستش يكي ديگه از سوتي هاي حريم سلطان اينكه يك خانم با مانتو شلوار جين اومده در يكي از مغازه ها ايستاده و توي فيلم اوفتاده شيريني هاي مدرن قابلمه هاي الومينيومي در ده ي 16نبود

 • بهار 22 آوریل 2013

  به نظر من که خرم ظالم نیست و برعکس خیلی خوبه چطور مار ماهی و والده کوچک اون همه ستم کنن اون وقت خرم ظالمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • فرشید 23 آوریل 2013

  واقعا کلیپ خیلی مسخره ای بود-تمامش خواب ودروغ بود-به نظرمن این فیلم همش چاخانه

 • باران 26 آوریل 2013

  هی بدک نبود

 • melina 29 آوریل 2013

  عالی بود این قسمت رو ندیده بودم

 • ماهی دبران 30 آوریل 2013

  درودبرخرم ولعنت بردشمنانش ومصطفی وابراهیم لعنتی

 • zare 02 مه 2013

  منعاشق خرمم عشق منه وازماه دوران هم متنفرم واگه راست باشه که سلیم ازمادرش وبرادراش متنفربوده بیزارم فقط خرم سلیمان والده نگار مهمت ومهرماه ایبیک وبالی خان عشقننننننننننننن

 • پانیز 04 مه 2013

  ملودی جان خیلی کشوری که شما توش به دنیا اومدید ابادههههههههههههههههههههههههههههههههههههه بعدشم اش دهن سوزی نیست تو نرو کتک کاری دخترای حرم سرایی 500 سال پیشو ببین بعدشم به تو چههههههههه

 • نازگل 07 مه 2013

  شمایی که طرف ماهی دورانومصطفی رو میگیرید بد نیست بدونید مصطفی بچه ابراهیمه.مگه ندیدین ابراهیم چقد حواسشو داره.حقشونه.خرمم به سلطان خیانت نکرد.وقتی فقط باسلطان بود چطور در حلالزاده بودن یکی از بچه هاش شک هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • پانیذ 09 مه 2013

  نازگل مصتفی بچه ابراهیم نیست ابراهیم هم برای رابطه اش با نگار به دستور سلطان خفه می شود محمت در بازار برای دفاع از برادرش کشته می شود و خرم هر گز دختری به دنیا نمی اورد فاتیما سو گلی مصتفی می شه و دا یه خود کشی میکنه بعد از مدتی مصطفی به دلیل بیماری غیر قابل درمان میمیره و ماهی دوران اواره میشه اگر شما هم مثل ما ماهواره الیااه ساتدارید می توانید یک قسمت جلو تر ببینید خدیجه نگار رو صورتشو می سو زونه و از قصر او را بیرون میکنه بچه اش را هم میکشه

 • تامای 09 مه 2013

  ذار

 • ممد شنک 10 مه 2013

  من سریال حریم سلطان رو با دید یه فیلم نگا میشکنم و اصلا واسم مهم نیس تو تاریخ واقعی ککی بد بوده کی خوب مهم اینه که من توی این فیلم عااااااااااااااااااااااشق خرمم و دوس دارم سر به تن ماهی دورانو گلشاهو مخصوصاااا اون دختره ی افریطه فاطیما نباشه

 • ائلشن وشراره 10 مه 2013

  از زحماتی که کشیده اید ممممممممممممممممممممممممممممممنونم

 • راشا 14 مه 2013

  خرم سلطان انتقام خودشو با تاوان پسراش داد و بعد از خرم بچه های بیلیاقتش بر تخت نشستند و سلسله عثمانی نابود شد. و ایران از این بین نحات پیدا کرد

 • محمدرضا 14 مه 2013

  از وقتی که بالی خان از قصر رفت من دیگه این فیلمو نگاه نمیکنم. در ضمن از خرم هم خیلی بدم میاد.D:

 • الناز 14 مه 2013

  من با zr کاملا موافقم.اگر چه هر از گاهی فیلمو دنبال میکنم ولی واقعا از این فیلم بدم میاد.اگه مصطفی پادشاه شده بود ایرانو نابود میکرد پس چه بهتر که مرد
  در ضمن اگرچه خرم بهش ظلم شده ولی دلیل نداشته انقد طمع داشته باشه(قابل توجه کسایی که طرفدار خرمن)

 • mohammadnaderpoor 15 مه 2013

  میشه به ایمیلم بفرستیدلطفا

 • 17 مه 2013

  داد نزنید

 • شهرزاد 23 مه 2013

  سلام :
  به نظر من متحم کردن خرم کار درستی نیست چون اون هم حقهایی داشته اما نمیگم کاملا بی گناه هم بوده . شخصیت نگار کالفا یه شخصیت خیالی هستش و همچین شخصیتی وجود تاریخی نداشته ، عشق اساطیری هم بین خدیجه و ابراهیم نبوده و تا قبل از ازدواج با هم ملاقاتی نداشتن و هیچ کدوم از اتاقهای خانوم ها توی قصر تراس یا همون بالکن رو نداشته و در کل اکثر فیلم زاده ی تخیلات نویسنده و کارگردان بوده برای مشغول کردن ذهن مردم برید تاریخ ایران و کوروش کبیر رو بخونید که نوشته ها آدم رو روشنفکر میکنه چه برسه به اینکه بیان فیلم رو بسازن

 • کتی 23 مه 2013

  درست توضیح بدین خوب من که نفهمیدم ولی میگن یکی میاد اسمش فیروزه… سلیمان عاشقش میشه موضوع چیه در کل مریم اوزلی که بازیگره ولی خدایی اون خرم واقعی چه شانسی داشته کثافت…

 • شميا 23 مه 2013

  يه سؤال نگار كالفا را خديجه ميكشه يا نه؟خيلي ميخوام جواب اين سؤال را بدأتم روش شرط بستم

 • ناصر 24 مه 2013

  من از خرم سلطان خوشم میاید در ضمن به حق خودشم میرسه

 • h.r 27 مه 2013

  به نظر من خرم یک آدم زیاده خواه بی اصل و ریشه و مصداق روشن ضرب المثل: خدانکند که گدا معتبر گرمعتبر شوداز خداهم بیخبر شود.اون یه روانی جنایتکار بیشتر نیست کسی که برای پیشرفت خودش از روی جنازه همه اطرافیانش حتی دوست نزدیک و خدمتکارش هم رد میشه فقط به دلیل اینکه سلطان اون رو به خلوت خواسته بود.خرم کسیه که اگر ماهیت اصلیش برای هر کسی رو بشه خالت تهوع میگیره از روبرو شدن باهاش چه برسه به سلطان سلیمان.اگرواقعا همینطور بوده که در این سریال نشون دادن یه کثافت به تمام معناست. در یه قسمت یه اتفاق جالب افتاد سلیمان از بی نظمی حرم شاکی بود و دنبال مقصر میگشت والده سلطان بهش گفت دنبال مقصر نگرد چون خودت هستی تو 2بی سرو پارو به قصر آوردی و برهمه حکم فرما کردی که هردوی آنها همه چیز خاندان عثمانی رو برباد میدن 1 خرم 2 ابراهیم. با احترام کامل به تمام کسانیکه از خرم خوششون میاد من به شخصه حتی از شنیدن اسمشم حالم بد میشه

 • فهيمه 27 مه 2013

  خرم خيلي هم زن خوبيه كسي كه ميخواد حقشو بگيره هركسي عرضه اينو نداره كه ازحقش دفاع كنه ولي خرم داره هركسي كه بدخرمو ميگه حسوده ازحسوديش اين حرفو ميزنه انشااله كه خرم به هدفش ميرسه

 • دوست 28 مه 2013

  کاری ندارم چقدر این فیلم راسته یا دروغ ولی حقیقت اینه که تو دربار هر کشوری جنگ جنگه قدرته مثل قانون جنگله
  اگه نخوری خورده میشی…..اونکه قویتره باقی می مونه
  خرمم اگه از اول به بردگیش راضی میشد معلوم نبود به کجا میرسید
  من یه مادرم اگه از دید یه مادر نگاه کنید خرم زود بچه دار شد وبعد از اون نه فقط برای بقای خودش بیشتر برای بقای بچه هاتش میجنگه.برای همین هم لئو مرد مصظفی مرد
  کارش رو تایید نمی کنم با خونریزی مخالفم اکا شرایط کسی که تو درباره با ما که اینجا نشستیم فرق داره
  قدرت وسیاست از اول تاریخ کثیف بودن وهستن و خواهند بود

 • رضا ی 29 مه 2013

  پانیز مصطفی به دستور سلیمان جلوی خودش خفه میشه….من تو یوتیوب دیدم///////////////////////////////

 • دوست 30 مه 2013

  سرنوشت فیروزه در حریم سلطان:

  زمانی که سلطان سلیمان می خواست به ایران حمله کنه این دختر که ایرانی بود به عنوان کنیز خریده شد و به قصر سلطان سلیمان اومد که تو تاریخ همچین چیزی نیست ولی من می خوام سرنوشت این دخترو براتون بنویسم

  فیروزه در زمان جنگ اسیر سربازان عثمانی شد و به ترکیه اومد اونجا خریداری شد و به حرمسرای سلطان سلیمان برده شد

  شاه به جز خرم کسی رو دوست نداشت ولی یه کدورتی بین شاه و خرم به وجود اومد و خدیجه خواهر شاه از این فرصت استفاده کرد و یه شب چندتا از زنهای حرمسرا رو به اتاق شاه فرستاد تا شاه یکیشو بپسنده

  فیروزه هم یکی از این زنها بود

  وقتی جلوی شاه رقصیدن شاه فیروزه رو پسندید

  خرم اون شب شنید که سلیمان یکی از اونا رو پسندیده و با اونه

  وقتی خرم اماده شد که پیش شاه بره گفتن که شاه تنها نیست و به کسی اجازه ورود نمیده

  خدیجه هم زرنگی کرده بود و اون دخترو به کسی نشون نمیداد و خرم بیچاره نمی دونست اون دختر کیه

  در ضمن فیروزه نوازنده خوبی بود و شاه چند بار اینو دیده بود

  فیروزه خدمتکار خیلی نزدیک خرم بود و از فرزند کوچک خرم به نام جهانگیر مراقبت می کرد و جهانگیر هم خیلی به فیروزه وابسته شده بود

  خرم در به در دنبال دختر مورد علاقه شاه می گشت بدونه اینکه با خبر باشه مار تو استین خودش پرورش میده

  بالاخره بعد از مدتها تشخیص داد اون دختر کیه و از اون روز فیروزه شد رقیب خرم و از هر فرصتی برای حرص دادن خرم استفاده می کرد

  خرم یه روز فیروزه رو به اتاقش صدا کرد و با فیروزه شرط گذاشت که اگه پادشاه منو بخواد تو سم می خوری و اگه تو رو بخواد من می خورم

  و یه شب که خرم رفت پیش شاه تا تو شرط برنده بشه دید که شاه محلی به خرم نمیزاره و انگشتری که با سنگ فیروزه بود داده بود به فیروزه و خرم دید که عشق شاه به فیروزه بیشتره

  پس خودش بازنده دید و به اتاق خودش اومد و وقتی در سمو باز کرد که بخوره دایه شاه جلوی این کار خرمو گرفت و گفت تو داری کار اشتباهی می کنی

  وقتی فرزند مصطفی به دنیا اومد و سلیمان همراه خرم به مانیسا رفتن خرم قبل از رفتن به رستم دستور داده بود که فیروزه رو بکشه

  اینم بگم خرم خیلی تلاش کرد که فیروزه رو بکشه ولی هر دفعه فیروزه جان سالن به در می برد

  وقتی خرم رفت رستم که مامور اسطبل بود و فیروزه هم که عاشق اسب سواری بود و دستور داد که بره سوار اسبی بشه که شاه بهش هدیه داده بود

  قبل از اینکه برسه رستم فرصت رو غنیمت شمرد و زین اسبو شل کرد وقتی که فیروزه سوار اسب شد بعد فاصله گرفتن از اسطبل تو یه جای خلوت زین اسب باز شد و از اسب پرت شد رو زمین

  رستم وقتی فیروزه رو رو زمین بیهوش دید از فرصت استفاده کرد تا گردنشو بشکنه ولی با دیدن خاکوبی پشت گردن فیروزه از این کار منصرف شد

  وقتی خرم از مانیسا برگشت فیروزه رو زنده دید و خیلی از دست رستم عصبانی شد و دلیل کار رستمو وقتی پرسید رستم گفت من یه نقشه بهتر دارم که شما می تونید بدونه کشتن،فیروزه رو از قصر بندازید بیرون و یه کاغذ به خرم داد و عکس خالکوبی پشت گردنه فیروزه رو اون کشیده بود به خرم نشون داد و به خرم گفت این خالکوبی علامت دوره صفویه هست و این نشون میده که این از خانواده صفوی و نزدیکان شاه طهماسبه و فیروزه به عنوان جاسوس به قصر اومده و از خرم خواست این عکسو به شاه نشون بده

  وقتی خرم با خوشحالی به قصر برگشت سلیمانو به اتاقش دعوت کرد و وقتی سلیمان که با بی میلی به اتاق خرم اومده بود پرسید با من کاری داشتی خرم گفت بله و فیروزه رو به اتاقش اوردن

  شاه وقتی فیروزه رو دید از کار خرم تعجب کرد و حتی به خرم عصبانی هم شد ولی خرم در خونسردی کامل پشت گردن فیروزه رو به شاه نشون داد و شاه وقتی خالکوبی رو دید گفت که خب چی بشه؟ تو چی می خوای بگی؟ که خرم عکس کاغذو نشون داد و همه چیزو به شاه توضیح داد وقتی شاه اینو شنید برق از سرش پرید و فهمید که چه کار اشتباهی کرده و فیروزه که با التماس به پاش افتاده بودو گذاشت رفت

  خرم یه لبخند از سر پیروزی به فیروزه زد و گفت دیدی من برنده میشم

  شاه فیروزه رو به اتاقش دعوت کرد فیروزه تو دلش خوشحال بود که از سیاست زنانه استفاده می کنم و دله شاهو به دست میارم و خرم بازنده میشه

  وقتی روبروی شاه ایستاد شاه ازش پرسید که چرا این کارو کرده و اون تو جواب گفت من دخترعموی طهماسب هستم و طهماسب مارو می خواست بکشه که من سوار کشتی شدم و به ترکیه اومدم و به عنوان اسیر گرفته شدم و وقتی به حرمسرای شما اومدم عاشق تو شدم و دل به تو بستم و از ترس اینکه اگه تو بفهمی من کی هستم و منو بکشی من واقعیتو نگفتم تا همیشه با تو باشم

  فیروزه گفت الان که دارم واقعیتو می گم من باز عاشق تو هستم و حاضرم به خاطر تو کشته بشم

  و اگه منو به پسر عموم بدین اونم منو می کشه

  بر خلاف اینکه فکر می کرد شاه چون اونو دوست داره پیش خودش نگه میداره شاه اینکارو نکرد و اونو به شهر دیگری تبعید کرد

  ولی خرم این خبرو به طهماسب داد و طهماسب سربازای خودشو فرستاد تا اون در هنگام رفتن به شهر دیگری به ایران برگردونن

  ولی برخلاف اینکه ماها فکر می کردیم فیروزه عاشق شاهه عاشق شاه نبود و جاسوس بود

  چون وقتی طهماسب فرستاد دنبال فیروزه فیروزه رو با احترام سوار کالسکه کردن و نکشتنش

  خدیجه هم تو این جریان خیلی بد شد و خرم به خدیجه گفت تو باعث شدی یکی از دشمنامون خیلی نزدیک به شاه باشه و خیلی شاکر باش که سلیمانو نکشته و سلیمان هم از دست خدیجه عصبانی شد

  بعد از رفتن فیروزه خرم باز سوگلی سلطان سلیمان شد!

 • sara a 02 ژوئن 2013

  faghat khoram

 • مونا 04 ژوئن 2013

  این چیزی که نمایش داده میشه کاملا غلطه اما اگر بخواهیم فقط به عنوان یک فیلم بهش نگاه کنیم بهرحال خرم حق داره بین هزارتا شمشیر که نمیشه پنبه بود وقتی همه ی شمشیر بستن به کمر باید با زره زندگی کرد
  دمش گرم از پس همشون خوب براومد زن یعنی همین

 • سمانه 04 ژوئن 2013

  این سریال که کلا تاریخ رو زیر سوال برده چون خیلی جاها شبیه به اون چیزی که در تاریخ هست نیست و خرم واقعا پلید بوده و اصلا عاشق سلیمان نبوده وفقط برای انتقام از عثمانی اومده بوده عاشق حقیقی سلیمان بهر هست که در اینجا ماهی دوران نام گرفته من نمیدونم چرا همه براساس چیزی که میبینن قضاوت نمیکنن بر اساس زیبایی خرم میگن دوسش داریم در صورتیکه چهره بیحد پلیدی هست

 • شینا 05 ژوئن 2013

  درسته که خرم که فه خیلی زیبایی داره. اما خیلی بد ذاته من که واقعا ازش بیزارم کسی که برای منافعش دست بهر کاری بزنه که انسان نیست تاریخ هم اینو گفته که زن بد ذاتی بوده. ماهی دوران خیلی بهش ظلم شده. میگن سلطان سلیمان عدالت داشته اما کدوم عدالت که این همه بین خرم و ماهی دوران فرق میذاشت.نمیدونم چرا ما انسانها همیشه باطن هرکس رو براساس ظاهرش ارزیابی میکنیم

 • دوست 06 ژوئن 2013

  اتفاقا واقعیت چیزیه کا ما نمیدونیم
  خیلی ها از کتاب سلطانه حرف میزن اما حت همون کتاب هم زیر سواله و کسی اصل حقیقتو نمی دونه نه این فیلم درسته نه کتاب
  تو کتاب کفته خرم از یکی از خواجه ها دربار باردار میشه درصورتیکه خواجه ها اصلا بچه دار نمیشن اصلا نمیتونن با کسی باشن وگرنه نمی ذاشتنشون بین اینهمه زن حرمسرا
  در ضمن واقعیت خرم سلطان وووو چه اهمیتی داره ..کسایی که به مملکت ما دست درازی کردن وشاهمونو مسخره کردن
  این فقط یه قیلم سرگرم کنندست که در اون کسی برای خودش یه قهرمانی داره
  یکی از خرم خوشش میاد یکی از ماهی یکی از مصطفی
  تو رو خدا دیگه حرف از صحیح وغلطش نزنید

 • دوست 07 ژوئن 2013

  نمیدونم چرا بیشتر افراد از خرم که در تاریخ منفور بوده حمایت می کنند خصوصا خانم ها چرا خودتان را جای همسران دیگر شاه یا بقیه زنان حرم نمی گذارید .این زن کل سرنوشت یک کشور را تعییر داد و باعث نابودی یک امپراطوری شد با کشدن مصطفی و ابراهیم . چرا فقط چهره جذاب اون را میبینید نه خباثتش را . من به عنوان یک خانم متاهل به خرم نگاه می کنم اون عاشق نیست وگر نه باعث مرگ بچه عشقش نمیشد اون فقط به فکر منافع خودش هست.با فکر به هر سریالی نگاه کنید و نه سطحی و خودتان را جای شخصیت های فیلم قرار بدهید

 • مينا 10 ژوئن 2013

  kasani ke az khoram tarafdary mikonand mesl khoram badzato kasifan

 • ابراهیم ابراهیمی 10 ژوئن 2013

  این که قدیمی است.لطفا درست نشان بدهید.راستی بگویم که این ها همه را دیدیم که… ممنونم.

 • ويدا 12 ژوئن 2013

  مين خانوم كه گفتى اونايى كه از خرم طرفدارى ميكنن مثل خودش بدذات و كثيفن، هر چى هستن از توى بى ***كه راحت به همه توهين كردى بهترن. تو حتى ***هم نيستى بلكه ***…..

 • ملینا 13 ژوئن 2013

  شما گفتید خلاصه+ فیلم فیلم کو؟

 • ساسان 13 ژوئن 2013

  سریال خیلی خوبی بود دمه کارگرداناش گرم که دوتا بود منم میخواستم کارگردانش باشم ولی خرم زنگ زد گفت ساسان پولت رو خرج نکن یک فیلم ***** میسایزم ****** منم گفتم باشه مرسی از همه ♥

 • رزا 14 ژوئن 2013

  لطفا طرز دانلود را توضیح دهید.
  من میخوام قسمت 159و160 را دانلود کنم .

 • مریم محمدی 15 ژوئن 2013

  این سریال خیلی زیباست و من خرم را خیلی دوست دارم

 • فاطمه 15 ژوئن 2013

  lمن خرم را خیلی دوست دارم و وقتی او را میبینم به یاد خاله ام می افتم

 • گل بانو 16 ژوئن 2013

  سلام من نمیتونم ببینم کلیپو چیکار کنم

 • آراز 16 ژوئن 2013

  من از این ابراهیم بدم می آمد خوب شده که کشته شده خیالم راحت شده ممنون

 • امید 20 ژوئن 2013

  ماهی دوران محمت رو زهرآلود میکنه ومحمت میمیره.بعدش سلطان هم ندونسته مصطفی رو اعدام میکنه.بایزید با پدرش دعوا میکنه و بعده بی احترامی های زیاد به دست پدرش کشته میشه.جهانگیر از غصه برادراش میمیره.می مونن سلیم و مهرماه.خرم در52سلاگی یعنی قبل از والده سلطان شدن میمیره.ماهی دوران 82سال عمر میکنه.خدیجه زهر میخوره میمیره.نگار خودشو از کوه پرت میکنه میمیره.

 • ملیکا 22 ژوئن 2013

  من از خرم خیلی بدم میاد چون که همش به فکر خودشه به منافع خودش فکر میکنه اصلا صادقانه نیست راستی میدونستیت این ایسان هم اومده توی این سریال اسمش فیروزه هست با این که از فیروزه هم بدم میاد از خرمم بدم میاد ولی از ماهی دوران خیلی خوشم میاد توی این سریال ماهی دوران نقش خوبی نداره ولی خداییش خیلی خوشگله با نظر من موافقین????????????

 • ملیکا 22 ژوئن 2013

  مررررررررررررررررررررررگ بر خرم میدونستیت خرم داره میمیره تصادف کرده الللللللللللللللللللللهی که بمیره ازش متنفرم درررررررررررود بر ماهی دوران

 • tina 23 ژوئن 2013

  Felan be jaye inke negarane ghesmate akhar bashin , negarane in bashin k khoram az in serial rafteo kase dge jash umad …. Ba in hal hanuzam negah mikonin in serialo dustan!!!???

 • لیلا 23 ژوئن 2013

  خرم خیلی هم زن شجاع وجیگریه……….اون خیلی سختی کشیده تابه این جارسیده مادرش پدرش وخانوادش روازدست داده همه هم که برضدشن…اون حاضرجونش رو برای عشقش بده……….هرکسی روهم که کشته حقش بوده…..سلطان سلیمان هم حق زن گرفتن دوباره رانداره…………….هیگ مردی نباید بیشترازیک زن داشته باشه………..این بی عدالتیه………………….

 • حقیقت 23 ژوئن 2013

  منم اگه جای خرم بودم همین کارارو می کردم شاید بیشترتر، ولی از یک چیز ناراحتم و اونم حمله بربرای ترک به ایران بوده ، چطور اون زمان شاه ایران اجازه این جسارتو داده نمی دونم ولی اگه من بودم عثمانیرو با خاک یکسان می کردم تا عبرتی بشه برای بقیه کشورها، یا کاری می کردم که زبان تموم ملت ها فارسی بشه

 • tahmine 24 ژوئن 2013

  سر كلاس تاريخ كه نيستيم…فيلمه انقدر حرص نخوريد،خرم(اين زيبا روي قدرتمند)رو ببنينيد و لذت ببريد…

 • محمد 24 ژوئن 2013

  خرم واقعا یکی دوتا شانس نداشت سگ شانس بود ! بعد در مورد فیروزه باید بگم واقعا بی احترامی نیس چرا؟ چون اینا یه چیز عمومیه دختر بی ارزش بوده ! شاه طهماسب دختر خیلی تو حرمش داشت از ترکیه هم بود.

 • محمد 24 ژوئن 2013

  کاشکی ایرانیا هم یه فیلم میساختن در مورد کورش کبیر تا بفهمن دنیا دست کیه حیف حیف ! فیروزه هم که از ایرانه حقارت تا چقد ! حیف حیف !

 • afshinab 24 ژوئن 2013

  خرم سلطان ایول داره هم خشکل بود هم زرنگ ولی من عاشق دخترش شدم یک دخمل مثل اون اس بده09189447455

 • نسیم 02 جولای 2013

  مردم ترکیه و حتی رییس جمهور این کشور،ا ین فیلم رو قبول ندارند،شما چرا حرص می خورید که حق با چه کسی هست؟

 • سحر منوچهری 03 جولای 2013

  من نظرم اینه که همه ادمها واسه قدرت اینکارارو میکنن مخصوصا دیگه تو دربار

 • sahar manocheri 03 جولای 2013

  من عاشق فیلمشم ولی بعضی جاها خیلی دور از انسانیته

 • سیدرضامنصورزاده 03 جولای 2013

  من عاشق خرم سلطانم هرکی طرفدار ماهی دوران باشه واقعا منگله

 • iman 07 جولای 2013

  چی میشد خرم ایران بود

 • ali 07 جولای 2013

  کی میگه خرم ظالمه
  دشمناش ظالم هستن
  من که کیف میکنم وقتی میبینم حال همشونه میگره

 • سارا 07 جولای 2013

  ببخشید ها ولی محمت رو اول ماهی دوران میکشه بعد خرم برای اینکه انتقام پسرشو بگیره مسطفی رو میکشه شما چقدر اینجا چاخان سر دادین چاخانا اول سریال رو درست حسابی نگاه کنین بعد بگین کی بچه عشقشو کشته

 • جمشید 07 جولای 2013

  با سلام این فیلم با واقعیت خیلی فرق داره چون هم داستان را خوندم و هم فیلمش را دیدم

 • amin 08 جولای 2013

  همه میگن خرم سلطان ولی من میگم هر چی بلاست زیر سر اونه اصلا هم خشگل نیست موقع حرف زدن دهنش جمع نمیشه

 • mehran 10 جولای 2013

  are neshun mide shah tahmasebo fesmesho faghat avaz kardan behesh migan zhuzef

 • دوست 11 جولای 2013

  چرا اینقدر حرص فیروزه رو میخورید
  تو تاریخ فیروزه ای وجود نداشته و اصلا این اتفاقات نیوفتاده.پرنسس ایابلا هم وجود نداشته وهمه اینا زاییده ذهن نویسنده هست..اما جنگ ایران وفرستادن لباس زنونه برای شاه طهماسب واقعیه
  در ضمن سیمان هم بعد غقد به خرم خیانت نکرد چون قانونا اجازشو نداشته

 • ماهي دوران 11 جولای 2013

  سلطان سليمان با اين كه پادشاه باهوش و قدرتمندي بوده، دروغ هاي خرم را باور مي كند.با تمام احترامي كه براي كساني كه خرم را دوست دارند، دارم بايد بگويم كه اين كنيزك روسي هيچ جايي در خاندان و حرم سراي عثماني ندارد.هميشه به فكر انتقام از شاه بوده نه عشقش به شاه.ماهي دوران هم از خرم زيباتر و مهربان تر بوده و فرزندي لايق تر از همه ي فرزندان خرم به دنيا اورد

 • مونا 11 جولای 2013

  خرم زن پرو و مغروري است كه خود را از خاندان عثماني مي داند

 • قاسم محمدي 12 جولای 2013

  اولا سليمان واقعا احمق بود كه ابراهيم را كشت وبراي پسرش مصطفي هم اين نوشته ام صادق است ودوما كساني مثل خرم بي ذات وخبيث درون حكومت ها مي ايند وان حكومت را از هم مي پاشانند

 • مانا 13 جولای 2013

  خرم خيلي بيشعوره

 • آزاده 14 جولای 2013

  واقعا متاسفم برای اونهایی که خرمو زن خوبی می دونن و فقط به خاطر زیباییش از کارهای دیگش چشم پوشی می کنن.من کتاب سلطانه رو خوندم و تو اون کتاب خرم از تو فیلمش هم پلید تر بود .تا وقتی که ما زیبایی ظاهری رو ملاک خوب بودن قرار بدیم ، روز به روز کشورمون رو به فساد وتباهی نزدیک تر می کنیم . حالا اگر آقایون از خرم تعریف می کردن من زیاد تعجب نمی کردم اما از خانمها و دخترها تعجب می کنم که چطور حقو به خرم میدن!! یعنی شما خوشتون میاد که زندگیتون ، آینده فرزندان تون به وسیله ی زنی جوان تر وزیباتر از خودتون تباه بشه!! درسته این یه سریاله اما از همین سریال معمولی تونستم بفهمم که سطح تفکر زنان و مردان ایرانی تا چه حده !!!

 • سوفیا 25 جولای 2013

  خرم اصلا هم ظالم نیست می خواست انتقام خانوادشو بگیره که گرفت من هم اصلا باکارهایی که کرد مخالف نیستم.شماهم هی هرجامی رسین می نویسین:
  ظالم به هر آنچه که می خواهد می رسد.

 • سودی جون 25 جولای 2013

  ای بابا شماهم.بابا فیلمه این مریم اوزرلی که واقعا این کارارونمیکنه.

 • kate x 26 جولای 2013

  تمام شخصیت های نمایش داده شده در این سریال در وجودشون به نوعی بدی دیده میشه ( چون اساس برخوردهای همه انتقام جوییه ) به خصوص اگه تصمیماتشون از زاویه دید انسانهای معمولی بررسی بشه! ولی مسئله ای که وجود داره اینه که در این بلبشو کسی قدرت رو به دست میگیره که بدترین باشه .
  انتقام جویی رفتار روانشناختی نادرستیه ، ولی وقتی برای بقا چاره دیگه ای نباشه به ناچار باید از این موضوع چشم پوشی کرد و سعی کرد با دیدن نکات مثبت مثل بررسی کردن یک داستان تاریخی از دیدن سریال لذت برد. اما نکته اینجاست که چه کسی داره از چه کسی انتقام میگیره؟! اگر داستان سریال براساس رمان تاریخی سلطانه که اون هم البته فقط یک برداشته پیش می رفت همه چیز معقول تر به نظر می رسید . دختری که تمام خانواده اش رو در حمله تاتارها از دست داد و به کاخ آورده شد و تمام تلاششو کرد که انتقام بگیره از کسانی که همگی دشمن او بودند. اینجا اشتباه از پادشاه فریب خورده ایست که همه چیز را فدای عشق دروغین او می کند. اما در سریال بحث انتقام به سرعت به فراموشی سپرده می شه ، تقریبا از زمانی که خرم دیگه هرگز روح مادرش که به نوعی وجدان بیدارشه رو در خواب نمیبینه . و حتی هرگز یاد هیچ کدام از اعضای خانواده ای که روزی میخواست انتقامشون رو بگیره نمیفته ! خرم در حرمسرا یاد میگیره پادشاه رو فریب بده و کارگردان این رو به بیننده نشون میده ، اما متاسفانه هم خودش هم بیننده این موضوع رو فراموش میکنه! از اونجا به بعد ناگهان همه چیز تبدیل به عشق میشه ( و چقدر بده که بیننده این فریب رو قبول میکنه) و در طول قصه تلاش میشه به هر نحوی که شده این موضوع پر رنگ بشه . اما حقیقت اینه که برای حل مسئله تناقضات شخصیتی پیچیده خرم سلطان ، از اونجایی که نمیتونیم بپذیریم موضوع صرفا انتقامه که اگه اینطور بود انگشت اتهام ابتدا به طرف خود سلطان سلیمان بود ، باید بپذیریم که شخصیتی که از خرم سلطان به نمایش گذاشته شده یک فرد روانی است دچار عقده های عمیق شخصیتی و تمایل به برتری و پیروز بودن در هر شرایطی و به هر قیمتی ( به هر قیمتی با پیشرفت بیشتر سریال به وضوح دیده می شود ) که اگر این اتفاق برایش نمی افتاد و خانواده اش را از دست نمیداد،شاید هیچ وقت این بعد شخصیتی اش آشکار نمیشد.
  باید سعی کنیم کمی واقع بین باشیم . صرفا به ظاهر توجه نکنیم . اگر هنرمندی را دوست داریم از شخصیت منفی ای که او نقشش را بر عهده دارد بی جهت تعریف و تمجید نکنیم و از زاویه ای دیگر ، خودمان را ، زندگیمان را با یک شخصیت داخل حرم پادشاه در 500 سال قبل مقایسه نکنیم! اگر هم میخواهیم خودمان را جای کسی بگذاریم ، کمی با خودمان مهربان تر باشیم و اگر انسانی فکر میکنیم ، اگر از ناراحتی دیگران غمگین میشویم ، اگر از مرگ دشمنان حتی ذره ای غصه دار میشویم ، به راحتی نگوییم اگر من جای این شخصیت بودم بدتر میکردم و خیلی چیزهای دیگر . خیلی خوب میشد اگر حتی در زندگی عادیمان اگر از ظاهر کسی خوشمان نمیامد به راحتی نمیگفتیم هر بلایی سرش می آید حقش است و .. مگر اینکه از آن دسته آدمهایی باشیم که اعتقاد دارند کسی که قدرتمند است همیشه بهتر است.

 • کیانا 26 جولای 2013

  مسئله اینجاست که اکثر افرادی که به عنوان تماشاچی(و نه فراتر از اون) این سریال رو مورد ارزیابی، نقد یا درمراحل پایین تر نظر قرار می دن و نه فقط در مورد این سریال بلکه در مورد هرفیلم یا سریالی که مورد توجهشون قرار می گیره، نوعی همذات پنداری اجباری با کاراکترهای داستان برقرار می کنن که متاسفانه عامل این بحث ها و احیانا توهین ها در بعضی موارده. این تاسف از نظر من بسیار بزرگ تر از تاسفی هست که احیانا به خاطر جنبه تاریخی این وقایع و جنگ ها و فتوحات از سوی ما باید اعمال بشه. قصد نصیحت ندارم. هربچه ای از یک کاراکتری توی کارتون های بچگیش یا فیلم هایی که ممکنه ببینه خوشش میاد و بالفرض که این کاراکتر موهاشو دم گوشی ببنده توی اون کارتون یا فیلم(و با فرض دختر بودن) این بچه هم به خاطر همذات پنداری که باهاش پیدا می کنه رفتارش رو به سمت اون کاراکتر خاص میل می ده. این بچه بزرگ میشه، ولی هم چنان این رفتارش باقی می مونه. لااقل در محدوده خودم و افرادی که می بینم. حالا اگه هیچ مورد مقایسه ای هم وجود نداشته باشه، به یه دلیلی خودمون رو ربط می دیم به یه شخصیت خاص. بزرگترین مشکل اینه که معیار ما در نسبت دادن این شباهت و درنتیجه انتخاب کاراکتر مورد علاقه کاملا اشتباهه. عده ای خرم رو زنی می دونند که به عرف(!) با یک مرد(که سلطان سلیمان باشه) ازدواج کرده و خدیجه سلطان خواهر شوهرش و والده سلطان مادر شوهرش محسوب میشه و همین کافیه برای اون عده که به کاوش مشکلاتی که بعضا با این خویشاوندان خودشون دارن توی یه سریال تاریخی بپردازن و در نهایت تنها موردی که هست رو برای اون مقایسه معروف به کار بگیرن و خودشون بشن خرم سلطان و شوهرشون سلطان سلیمان و خواهر شوهرشون خدیجه سلطان و الباقی. به این دید ایراد بزرگی که وارده اون سلطان بعد از اسم سلیمانه. اگه سلطان سلیمان پادشاه عثمانیه، اگه کشورگشایی و فتح می کنه، اگه دیوان و دستگاه خاص خودشو داره، اگه به راحتی سوگلی اولش گلفم خاتون و برای بار دوم ماهی دوران رو کنار می ذاره، و خدا می دونه چندین و چندبار سوگلی های فرعی(!) دیگه ای هم داشته، اون شوهر معمولی بعضی دوستان نیست. کسیه که براش کنار گذاشتن هزار نفر دیگه هم اون سلطانیت رو داره. اگه این سلطان سوای اینکه با نوعی پیوند ناگسستنی که چهارتا شاهزاده و یک سلطان و هزاران اقدامی که سوگلی فعلی ش در مقابل خاتون های جدید انجام می ده(و هممون دیدیم و غیرقابل انکاره) به خرم سلطان متصله، صرفا به خاطر عشق نمی تونه کنارش بذاره پس سلطان سلیمان نیست و یک مرد معمولیه. حالا، این مرد با این تفاسیر، اشکالی نداره که به چند نفر دیگه خیانت کرده باشه و عاشق زنی دیگه بشه؟ این عمل در دید شما کثیف نیست مردی که قبلا عاشقانه به زن دیگه ای نگاه می کرده و ازش بچه هم داره، اینطور عاشق زن دیگه ای بشه؟ واکنش شما به این قضیه چیه؟ اینکه سلطانه؟ پس اگه سلطانه اون مرد عاشق چی میشه؟ می بینید؟ داریم خودمونو فریب می دیم و دور باطل می زنیم. یه جا که به نفعمونه سلیمان، سلطان عثمانی می شه و وقتی که پای خرم در میون باشه، یه مرد عاشق پیشه است. آیا اشتباهه که سلیمان برای فیروزه خاتون هم شعر می گفت؟
  سلطان سلیمان هیچ وقت خرم رو کنار نمی ذاره(و این غیب گویی هم نیست، دیدیم و می بینیم) اما باید قبول کنیم که داشتن 5 فرزند، هیچ راه دیگه ای برای سلطان قصه ما نمی ذاره. همونطور که هرمرد معمولی به بچه علاقه نشون می ده، سلطان عثمانی چندین برابر بیشتر، چرا که به نوعی این بچه ها جدای از کودک بودن، احیانا می تونن ولیعهدش باشن(و من فکر می کنم مقایسه ام درست باشه، چون یک مرد فرضا امروزی و سلطان به یک نفر نسبت داده نشده و اختلافشون هم بارزه). بنابراین این رشته محکمیه برای اینکه این عشق پایدار بمونه. به علاوه هزار و یک عمل ناانسانی که خرم سلطان مرتکب شده(و به نظرم امکان نداره که طرفداران خرم سلطان متوجه این اعمال نشده باشن و اونا رو انسانی بدونن!)، به شخصه وقتی سلطان سلیمان به خرم ابراز عشق می کنه، توی موضع سلطان سلیمان می مونم و سوگلی آب زیرکاهی که قصدش نه عزیز بودن پیش سلیمان، که کنترل کردنشه، مثه عروسک خیمه شب بازی و خودش هم اینو اعتراف کرده که قصدش اداره دنیاست و از اینجا می شه روحیه جاه طلبانه ش رو تشخیص داد. منتهی اینکه هدف همیشه وسیله رو توجیه نمی کنه(چه اعتقاد مذهبی داشته باشید و چه با عقل و منطق به قضیه نگاه کنید) و بالفرض که هدف اداره دنیا از سمت یک انسان و لااقل نه انسانی باتدابیر حکومتی(و نه حرمسرایی!) هدف درست و به جایی باشه، قبول داشتن این تلاش خرم مثل قبول داشتن تمام کارای دیکتاتوری مثل هیتلره که شاید هدف روی هم رفته بدی نداشته، اما… . من شخصا ترجیح می دم فرض رو بر این بگیرم که خرم واقعا عاشق سلطانه(در مورد اون طرف عشق صحبت کردیم) با تمام نفرین هایی که توی اپیزودهای اولیه از زبون خرم می شنیدیم و این که عشق به یک نفر وقتی معنی پیدا می کنه که راه دومی هم وجود داشته باشه(برای زن حرمسرا) یا لااقل گزینه دیگه ای برای نثار این عشق بهش. شما رو نمی دونم، ولی من بارها از خودم پرسیدم که چرا سلیمان انقدر عاشق و دلباخته داره و تقریبا بلافاصله فهمیدم که سوال مسخره ایه؛ زن حرمسرا چه چاره دیگه ای داره به جز عاشق سلیمان شدن؟ (چرا که دیدیم ایزابلا اول هیچ علاقه ای به سلیمان نداشت و با رفت و آمدهای مکرر و … عاشق شد.) حالا باز همین بحث پیش میاد که اگه سلیمان یه فرد عادی بود و با فرض اینکه این آدم عادی عامل تمام بدبختی های خرم بود، این خرمی که به دست اون شخص هزارتا بلا سرش اومده بود، عاشق مسبب بدبختی هاش می شد؟ نه! خرم عاشق سلیمان شد چون سلطان سلیمان بود. وگرنه هیچ دلیلی وجود نداره برای این عشق از نظر من(و منطورم از دلیل، دلیل اثبات نیست. بلکه عدم وجود دلیل ردّه). توی همون اپیزودهای ابتدایی، پیشنهاد سلطان شدن به خرم سرکش که کل حرمسرا رو زیر سرش گذاشته توسط نگارکالفا داده می شه. حالا بالفرض که عشقی بعدش ایجاد بشه(با تمام این تفاسیری که عرض کردم)، مثل این نیست که زنی با چشم داشتن به مال (در مورد خرم قدرت) مردی(بازم می گم مقایسه م اختلافش مشخصه و من تناقضی درش نمی بینم مثل اون مقایسه ای که برخی دوستان انجام می دن و در نهایت می رسه به اینکه اگه زنی بیاد و زندگی زن و مردی دیگه رو خراب کنه، کارش واقعا قابل تحسینه؟؟؟؟؟) باهاش ازدواج کنه و بعد ادعای عشق داشته باشه؟ چنین فردی تا چه حد قابل اطمینانه حرفش؟ از کجا باید فهمید که واقعا عاشقه؟ اینجا هم عده ای که خودشون روحیه عاشقانه ای دارن، می گردن دنبال نقاط شباهت که البته شباهتی وجود نداره. (فلش بک بزنید) ضمن اینکه عشق ورزیدن به کسی که یک بار خیانت کرده و بخصوص به خاطر سلطان بودن هرتعداد بار دیگه اختیار داده کارش رو تکرار کنه و باید اون زن همیشه در بیم این باشه که نکنه این عشق بزرگ! ناگهان به کس دیگه ای حواله پیدا کنه، کار احمقانه ایه؛ مگه اینکه اهداف بزرگتری پشتش باشه از قبیل فتح دنیا و…!!!
  در مورد هرکاری که باقی افراد به عنوان والده سلطان(و نه مادرشوهر)، خدیجه سلطان (و نه خواهرشوهر) و ابراهیم پاشا در قبالش انجام دادن، اگه دقت داشته باشین 100 برابر از جانب خرم تلافی شده و اگه دید سلطان بودن رو در نظر داشته باشید، این افراد پدرکشتگی مادرشوهری و خواهر شوهری با خرم نداشتن و مطمئنم می دونید که هرکس دیگه ای هم جای خرم بود، عکس العمل همون بود و درضمن، اگه این افراد با شدت بیشتری عمل می کردن، خرم به خاطر قدرتش انقدر طرفدار پیدا نمی کرد و در زمره کسانی بود که با چشم تحقیر بهش نگاه می شد و حتی شاید اونقدر هم از نظر ما زیبا نبود!!! اینکه اگه من جای خرم بودم چیزی نیست که من بهش فکر نکرده باشم و اینطوری جواب می دادم که نمی دونم و شاید واقعا من هم همینکارو می کردم. تا اپیزودهای اول، حرفم این بود که چاره دیگه ای نبود و اگه جای خرم بودم برای بقا می جنگیدم. الآن چنین عقیده ای ندارم چون جاهایی دیدم که می شد انقدر درجه خباثت رو به حد اعلا نرسوند و حتی اگه احیانا الآن هم می گفتم که هم چنان نمی دونم و شاید من هم همینکارا رو انجام می دادم، مثل قبل که اینکار ها رو تایید نمی کردم، الآن هم امکان نداشت بگم کارم درست بود. مسئله سر اینه که کار درست باشه یا انجام دادنش برای من ممکن باشه، هردومورد الآن مشکل دارن. مورد دوم از درجه خباثت من حذف شده و سابقا هم فقط مورد دوم رو در موردش شک داشتم نه اینکه هیچ کدوم از کاراشو تایید کنم و بگم قتل و انواع دسیسه کار بس پسندیده ایه و شخصا نقطه شباهتی پیدا نکردم که بخوام انسانیتم رو فراموش کنم و بگم که هرکاری که خرم انجام داده درسته. شاید این صرفا شانس باشه، ولی فکر می کنم در مورد سایرین لازمه که یه ذره منطقی تر با قضیه برخورد بشه. من اگه الآنم به احتمال یک درصد بگم که این همه جنایت از من برمیاد (چه بسا الکساندرای روتانیایی این استعداد و پتانسیل رو داشت و فقط توی حرمسرا و با جو وحشتناک اونجا شکوفا شد این استعدادش!) حاضرم هرگونه توهینی رو قبول کنم نسبت به کارایی که احیانا اگه در اون شرایط بودم انجام می دادم(و گفتم احتمالش از یه درصدم کمتره) و به هیچ وجه چنین کارهایی رو درست نمی دونستم. مطمئنم. حق دادن مسئله جداییه!
  به علاوه، اعتقاد من اینه که هیچ کاراکتری توی این سریال بدون خطا نبوده و من تقریبا هیچ کسی رو خیلی خوب نمی دونم(و به علاوه که نتونستم شباهتی بین خودم و افراد دیگه این سریال پیدا کنم و به خاطر همین هم بهم تلقین نشده که عاشق کاراکتریم) ولی توی قضاوت کارایی که یه آدم یا یه کاراکتر انجام می ده، به قیافه (قیافه بازیگرش که البته نمی شه گفت چون آقای x یا خانوم y مورد علاقه شون هست، باید مورد علاقه همه باشه و این تحمیل نظره اگه کسی چنین ادعایی بکنه) یا اینکه من نوعی چقدر باهاش احساس همذات پنداری می کنم توجه نمی شه و بدون در نظر گرفتن تمام این ها، کارهایی که خرم انجام داده به وضوح انسانیت بسیار کمتری درش دیده می شه نسبت به کاراکترهای دیگه. (دیگه قضاوت به عهده خودتون؛ فقط بر معیار خود عمل و نه چیز دیگه).

 • فری 28 جولای 2013

  وای مردم واقعا که بیکارید .خوب این تلویزیون ها سر کارتون گذاشتن وچقد ر وقت خودتون را بیهوده روی این فیلم ها وسریالها میزارین.حیف این لحظه های ودقایق ارزشمند زندگی نیست.بجاش بیابین این نظرات خودتون را در راه اعتلای میهن عزیزما ن ایران بکار ببندیم. یا حق

 • کیانا 28 جولای 2013

  😐

 • فرهاد 29 جولای 2013

  باسام خدمت هموطنان عزیز
  من هم چند قسمت از این سریال رو باصرار اقوام ودوستان دیده ام.به غیر از لباس هنر پیشه ها من چیز خاصی مخصوصا تو این سریال ندیدم .به خدا دوستان همین سریالهای ایرانی بخصوص حضرت یوسف وحضرت علی از همه لحاظ برتری دارن (البته به غیر از لباس وبی حجابی !)حالا جالبه بحث در باره خرمه که یکی میگه خرم خوبه ویکی میگه خوشگله .خرم اون بلا ها رو سر عثمانی ها اورد دوستان شما چرا حرص می خورید این عثمانی ها کم بلا سرایرانیها نیووردن مخصوصا تو جنگ چالدران .درسته که اون موقع سلسله صفوی در ایران حاکم بود
  واونا هم بخاطر دین جنایتهای زیادی کردن. این کار خرم شروعی بود واسه کم شدن قدرت عثمانی ها . یه جورایی انتقام ما ایرانی ها رو هم گرفت.

 • خوب میکند که 01 آگوست 2013

  اولآ ما که لینک دانلودی ندیدیم
  ثانیا خرم آدم بدی بود تو این میان فقط سلیمان آدم خوبی بود همینطور مصطفی

 • امیر 07 آگوست 2013

  غصه از دل می خورم … تا کس نبیند روی من … گرچه من ایرانیم … هیهات غافل مانده ام
  در زیبایی این سریال شکی نیست اما افسوس و صد افسوس بر ما ایرانیان که تا بود دل به کره ای ها دادیم و حال به ترک ها … پس کی ما خواهیم از قدرت تاریخ خود حرف بزنیم …
  کی می خواهیم ما سریال هایی ملی بسازیم تا دنیا شیفته وار ان را دنبال کند…
  دلم خیلی پره از دست خودمون ببینید چگونه فیلمی در قدرت سلیمان می سازند و ان را مرد بتنی عثمانی معرفی می کنند و ما چگونه سریال روشنتر از خاموشی ان هم نه برای شاه عباس کبیر بلکه برای دیگری می سازیم و اورا یک بزدل و ادم کش معرفی می کنیم
  ***** چو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مباد ****

 • رضا22 14 آگوست 2013

  در قسمت اخر فیلم حریم سلطان خرم پیداش می شه قضیه از این قرار بود که خدیجه سلطان خرم رو دوزدیده بود و سلطان سلیمان پسرش را از مانیسا به دیکر ایالت فرستاده بود که این هم دسیسه ی خرم ودامادش رستم پاشا بود که مطتفا را از چشم پدرش بیندازند در قسمت اخر ماهی دوران از دست سلطان عصبانی می شه که چرا پسرش را تبعید کرده وخدیجه سلطان بعد این که می فهمه سلطان فهمیده که خرم را او دزدیده پیش اون می اد ولی خدیجه خودکشی می کنه تا نفهمن جای خرم سلطان کجاست واخر والی خان خرم سلطان رو پیدا می کنن وم ماهی دوران از نبود خرم سو استفاده می کنه وپسر خرم رو تو ایالت مانیسا محمت رو می که وهم اونجا بود که وحیده گردوم به جای خرم پیش سلیمان می ره و وقتی که این خبر به سلیمتن می رسه تو جنگم بوده بسیار نارحت می شه

 • farar konid 14 آگوست 2013

  faghat mahi devran va mostafa va ebrahim pasha.baghie behtare farar konan makhsosan taraf daraye khorami ke az khaje ha bardar mishe

 • صديقه 25 آگوست 2013

  عاشقتم خرم از همه لحاظ تك

 • saba 28 آگوست 2013

  soltan soleyman yek ahmaghe tamam ayare avalan ke dolat zire dast khorame va ishoon serfan mojasaman!
  dovoman vazir layeghesho mikoshe baraye hamin too jang ha ye ziadi shekast mikhore !sevoman be pesare khodesh rahm nemikone
  chaharom inke dokhtaresho be mardi mide ke jaye babashe faghat baraye pish bordan karash va in baraye ye shah zafe ke mamlekato vazir edare kone va vaghti bemire hame chi roo be enhetat bere az marge mostafa ta az dast dadan fotoohatesh

 • 22222 31 آگوست 2013

  بچه ها قبل از این که به جونم بیفتین با دقت فکر کنید فرض کنید شما باردار باشید بچه ی 5 ساله هم داشته باشید یک نفر وارد زندگیتون شه وقتی میخواین برین پیش شوهرتون شوهرتونو در حال رابطه با اون زن ببینید چه احساسی میکنید هان وقتی اون زن باعث سقط جنینتون شه ماهی دوران تو سن 83 سالگی کمیمیره یعنی از21تا 83 سالگی فقط گریه میکنه یادتونه وقتی مهمت داشت تو اب غرق میشد ماهی دوران چه شکلی نجاتش داد یا موقعی که سربازا شورش کرده بودن چه شکلی مهری ماهو بغل کرده بود خرزمو زد ولی بعدش با نگهداری از بچه هاش دینشو ادا کرد وقتی سلیم تازه به دنیا اومده بود واسه سلیم ونیکاد داد تا از چشم بد دور باشه با مهری ماه مهربونی میکرد اما خرم به محض بزرگ شدن مصطفی افسون رو برای قتلش فرستاد و در اخر منجر به مرگ افسون و بچه ی به دنیا نیومدش شد وقتی از گلشاه سیر شد اونو کشت یا اینکه گلنهال رو سوزوند و اونو برده ی خودش خطاب کرد و اونو مجبور میکرد غذاهاش رو بخوره ببینه سمیه یا نه اون به همجنس خودش ماهی دوران خیانت کرد پس توقع خیانت نباید داشته باشه به محض رسیدن به قصر موقعی که ابراهیم سلیمانو صدا زد چون هدفش انتقام بود و دید ابراهیم تا چه حدی به سلطان نزدیکه تهدیدش کرد و دروغکی به خدیجه گفت ابراهیم و پرنسس با هم رابطه دارن کهاعث شک کردن خدیجه به ابراهیم و شکستن غرور ابراهیم شد ابراهیم خرمو موقعی که تو تبعید بود نجات داد قضیه ی عقدشونو به کسی نگفت با مهمت خوب بود از خرم و بچه هاش موقعی که سلیمان بیمار بود مراقبت کرد به مصطفی گفت هرگز به برادرات توهین نکرده و کاری نکن مقابلت قرار بگیرن خرم ابراهیم رو جادو کرد و باعث مرگ بچه ی شیر خواره شد خرم قضیه ی نگار رو بارها سر خدیجه کوبید به والده بی احترامی کرد و دوبار والده رو سکته داد دست اخرم با زدن حرفهای تهدید امیز منجر به مرگ او شد خرم تنها نیست رستم سنبل گل اغا نگار قبلا گلشاه مفتون و شاهین اغا نازلی و….. رو داره ماهی دوران تنهاست چون والده نمیتونست سلیمانو متقاد کنه چون ابراهیم نمیخواست با کشتن خرم اسباب ناراحتی سلیمانو فراهم کنه خودشم بارها گفته بود خدیجه هم که خرمو قبلا خیلی دوست داشت ماهی دوران مهمتو نکشته بلکه مهمت بر اثر مریضی میمیره به خدا به اون مرده مدیون میشید با این تهمت خرم خودش باعث مرگ جهانگیر میشه سلیم و بایزید رو جوری تربیت نمیکنه که با هم خوب باشن خودتون الانم میبینید که اخرش منجر به مرگ بایزید و 4 فرزندش توسط سلیم و سلیمان و تبعید مهری ماه و 3 فرزندش بعد از مرگ رستم میشه این عشق نیست این اخر خودخواهیه کسی که عاشقه فداکاره اما خرم میدونه سلیمان با مرگ مصطفی چه قدر ناراحت میشه اما منجر به مرگ اون میشه مصطفی به برادراش صدمه نمیزد 1 به ابراهیم قول داده بود 2 اتحادش با ینی چری رو از دست میداد و از تاج و تخت میفتاد 3 مصطفی وقتی تو دو راهی مرگ و پادشاهی قرار میگیره خودش با اغوش باز به استقبال مرگ میره 4 فرزندان خرم به جز مهری ماه تو تاریخ عاشق ماهی دوران بودن اگه تاریخ به نفع ماهی دوران پیش میرفت فیلمم بر اساس منفعت اون ساخته میشد و دست اخر واقعا مایه ی تاسفه که خرم بچه ی 6 ماهه رو جلوی چشای مادرش میکشه طرفدارای خرم خودشونو گول میزنن عاشق چهره ی مریمن من خودم مریم رو دوست دارم زن مهربونیه ولی خرمممممم…………….

 • یاسی 03 سپتامبر 2013

  به نظر من اکثرکسایی که طرفدار خرم هستن از خود هنرپیشه خوشش میاد یعنی مریم اوزرلی !!!! من خودم شدیدا از مریم اوزرلی خوشم میاد چون هم خوشگل هم شدیدا جذابه هم اینکه هیکل توپر و قشنگی داره که لباس کاملا تو تنش جلوه ی دیگه ای داره !!!! کارگردان فیلم هم از روی عمد یه هنرپیشه فوق العادع مثل اونو انتخاب کرده که باعث بشه شخصیت خرم سلطان خوب جلوه داده بشه یعنی یه جورایی خواسته ملت عاشق خرم بشن که کارایی که در طول تاریخ کرده خوب جلوه داده بشه که این موضوع به نظر من خیلی بده من از خرم سلطان واقعی که در طول تاریخ وجود داشته شدیدا بدم میاد و با کاراش مخالفم چون واقعا بدذات بوده

 • سینا 04 سپتامبر 2013

  اینا که همش خالی بندیه تازه الان قسمت 220 هستیم ابراهیم مرد!والده مرد پس چجوری میگید قسمت آخر ؟

 • علی 14 سپتامبر 2013

  ابراهیم رو خفه کردن گردنشو نزدن میگم اصلا برین فیلم قسمت اخرو بگیرید نه داستانشو

 • هانیه 19 سپتامبر 2013

  نخیرم این طوری تموم نمیشه ابراهیم مرده.خدیجه هم به خاطر این که حرم رو دزدیده بودسلیمان میفهمه خودش رو با زهر میکشه. تازه وقتی حرم بیدا میشه دیگه قبلی نیست به جاش یکی دیگه رو میارن.محمت رو ماهی دوران میکشه. بهد که بقیه ی بسر های حرم بزرگ میشن سلیم بادشاهی رو در دست میگیره تازه زینب تو فیلم کوزی گونی هم میاد تو فیلم ما داریم فیلم رو از شبکه starتو ترکیه میبینم

 • فرزین 20 سپتامبر 2013

  خودمونیم عجب ملت بیکاری داریم!!!!!!!!!!!!

 • محمد 28 سپتامبر 2013

  همه دروغ است سلطان سلیمان نه سلطام محمد خان است فامیلش فاضلی است خرم زید من بورد 100بچه میاره
  99دختر 1 پسر

  تمام زیبا بود

 • سحر 29 سپتامبر 2013

  من هم از خود خرم ظالم و عوضی و بی ناموس و هم از مریم اوزرلی متنفرم مریم اوزرلی اصلا خوشگل نیست عین دهاتی هاست. فقط عمله ها اونو میپسندند بدهیکل با اون قیافه ضایع

 • سحر 29 سپتامبر 2013

  خاک توسر خرم که خیلی ظالم و عوضی و بی ناموسه. اصلا هم خوشگل نیست. دهاتی با اون هیکل ضایش بمیررررررررررررررهههههههههههه خوشحال میشم

 • YASA 28 نوامبر 2013

  کلا حوصله ی خوندن ندارم

 • هستی زکایی 12 دسامبر 2013

  سمن خوئم کتاب تاریخ عثمانی جلد دومش رو خوندم. اون جلد کلا در مورد وقایع دوران سلطانه. بر اثر دسیسه ای که خدیجه به لحاظ انتقام انجام میده نامه ای تغلبی برای خرم می نویسه و میگه سلیم مریضه یه چند سالی خرم به واسطه این نامه ناپدید میشه که ناگهان پیدا میشه و خدیجه که مقصر بوده خودکشی می کنه. محممت هم بر اثر وبا میمیره نه می کششنش. بر اثر حیله رستم هم نظر سلطان نسبت به مصطفی بد میشه که در شبی که جنگ بوده سلطان دستور میده اونو خفه کنن و خودش از پشت چادر صدای مصطفی رو می شنوه ولی جواب نمیده. جهانگیر هم چون به مصطفی برادرش علاقه داشته وقتی می شنوه میمیره. فقط می مونن سلیم و بایزید که بایزید با سلیم وارد جنک میشه و از ترس به ایران پناه می بره و سلطان به دنبلش تا ایران میاد و دستور میده سه پسرش بزرگش و پسر کوچیکش که دو ساله بوده رو بکشن. پس سلطنت به سلیم میرسه که اصلا لایق نبوده. خرم هم بر اثر بیماری میمیره و بعدش هم سلطان میمیره. رستم هم به آرزوش میرسه و وزیر میشه و رسم رشوه گیری را در دولت عثمانی مرسوم می کنه. کلا رستم فرد لایقی تو تاریخ نبوده و از لحاظ شعر و ادب هم چیزی هالیش نبوده.

 • مصطفی 14 دسامبر 2013

  این فیلم به جز دروغ هیچی داخل نیست یعنی به اعیده تاریخ شناسان هیچیش با واقعیت درست نشد یعنی عثمانیها اینقدر قدرت نداشتم

  فقط داخل این فیلم دختران زیبایی هست همین بس دیگه هیچ مفهومی نداره:)

 • عطیه قادری 17 ژانویه 2014

  من حالم از خرم و شوهرش و بچه هاش بهم می خوره،در حدی که حاضرم برم مریم اوزرلی رو بکشم

 • سهند 29 مه 2014

  من از فیلم خرم سلطان خیلی خوشم میاد هرکی میخواد هرچی بگه عاشقتم مریم اوزلی.

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل