دردسرهای مهماندار باحجاب دیزنی لند / عکس

آخرین اخبار

خانه » اجتماعی » دردسرهای مهماندار باحجاب دیزنی لند / عکس

به گزارش دمت جیز یک مهماندار در رستوران دیزنی لند، دیزنی را با ادعای این که این پارک تفریحی اجازه نمی دهد حجاب اسلامی خود را در زمان خدمت به مشتریان حفظ کند مورد پیگرد قرار داده است.


در این دادخواست که در لس آنجلس صورت گرفته است، ایمانه بادلال اظهار داشت که وقتی او خواست با حجاب در محیط کارش فعالیت کند، به او گفته شد که آن را در آورد و یا در جلوی دید مشتریان نباشد ، در غیر این صورت به خانه برود.

 

 

تاریخ این مجادله به سال 2010 باز می گردد ، بادلال که در کافه ای در هتل دیزنی کار می کند دریک آزمون شهروندی آمریکا می فهمد که می تواند حجاب داشته باشد.

او که تا کنون دو سال در آن رستوران کار می کند و شروع به داشتن حجاب می کند که با آن مخالفت می شود. او حداقل هفت بار به خاطر داشتن حجاب ،بدون پرداختن حقوقش به خانه فرستاده می شود .

مدیران این خانم ابتدا کلاه زنانه ای را به عنوان مصالحه به وی پیشنهاد می دهند ، ولی او قبول نمی کند و می گوید این کلاه از او و مذهبش یک مضحکه درست خواهد کرد.

 

 

وکیلان خانم بادلال همچنین مدعی شدند که همکاران او بارها به او طعنه زده و او را با نام های “تروریست”، “شتر” و “کانتا کاینت” (نام برده ای در رمان ریشه ها اثر الکس هالی) می نامیدند.

این خانم همچنین اظهار دارد: “من درک نمی کنم که چرا نمی توانم روسری سفیدم که با یونیفرم رستوران نیز هم خوانی دارد بپوشم . روسری من نه به دیزنی و نه به مهمانان هیچ صدمه ای نمی زند.”

این اولین بار نیست که یک کارمند دیزنی بر داشتن حجاب در کار اصرار می ورزد. در سال 2010، خانمی به نام نور عبدا.. ، 22 ساله از شیکاگو ، پوشیدن کلاه پیشنهادی از طرف دیزنی را پذیرفت.

 

 انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل