رئیس و اعضای هیئت‌ رئیسه موقت مجلس نهم را بشناسید

آخرین اخبار

خانه » مجله خبری » رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه موقت مجلس نهم را بشناسید

 

فارس: دومین جلسه علنی مجلس نهم از صبح امروز دوشنبه با دستورکار انتخابات هیئت رئیسه موقت مجلس آغاز شد.

برگزاری انتخابات هیئت رئیسه موقت مجلس نهم حدود 3 ساعت به طول انجامید.

در این انتخابات، ‌علی لاریجانی با کسب 173 رأی از مجموع 275 آرای مأخوذه به عنوان رئیس موقت مجلس نهم برگزیده شد که غلامعلی حدادعادل هم 100 رأی منتخبان جدید ملت را از آن خود کرد و 2 رأی سفید هم به صندوق انداخته شد.

بعد از انتخاب رئیس موقت، مجلس وارد انتخاب نواب رئیس موقت مجلس نهم شد که بر این اساس محمدرضا باهنر با 177 رأی و سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد با 167 رأی به ترتیب به عنوان نائب رئیس موقت اول و نائب رئیس موقت دوم مجلس نهم انتخاب شدند. همچنین غلامرضا مصباحی‌مقدم  106 رای و احمد سالک 83 رای به خود اختصاص دادند.

منتخبان جدید ملت سپس 6 دبیر هیئت رئیسه موقت مجلس نهم را از میان 15 کاندیدا انتخاب کردند که براین اساس حسین سبحانی‌نیا با 147 رأی، علیرضا منادی با 147 رأی، شاهین محمدصادقی با 144 رأی، محمدحسین فرهنگی با 135 رأی، جواد جهانگیرزاده با 127 رأی و محمد دهقان با 123 رأی از مجموع 276 رأی مأخوذه به عنوان دبیران هیئت رئیسه موقت مجلس نهم برگزیده شدند.

در پایان کار، از میان 10 کاندیدای ناظری(کارپردازی) هیئت رئیسه موقت، عبدالرضا مصری با 164 رأی،‌ سیدشریف حسینی با 150 رأی و  محمد آشوری با 132 رأی از مجموع 268 رأی مأخوذه به عنوان ناظران هیئت رئیسه موقت مجلس نهم انتخاب شدند.

اعضای هیئت رئیسه موقت مجلس نهم تا دقایقی دیگر با حضور در جایگاه مجلس سوگند یاد کرده و پس از آن اداره مجلس نهم را تا زمان تصویب دوسوم اعتبارنامه منتخبان جدید ملت و بعد از آن برگزاری انتخابات هیئت رئیسه دائم مجلس نهم برعهده می‌گیرد.

 

گـردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع : فارس نیوزانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل