جديدترين فهرست برترين باشگاه‌هاي فوتبال جهان

آخرین اخبار

خانه » مجله ورزشی » جديدترين فهرست برترين باشگاه‌هاي فوتبال جهان

در جديدترين رده‌بندي بهترين باشگاه‌هاي فوتبال جهان که از سوي فدراسيون بين‌المللي تاريخ و آمار فوتبال اعلام شد، تيم‌هاي سپاهان، استقلال و ذوب آهن چند پله صعود کردند ولي پرسپوليس سقوط چشمگيري داشت.

 

 

 

فدراسيون بين‌المللي تاريخ و آمار فوتبال جديدترين فهرست ماهيانه بهترين باشگاه‌هاي جهان را معرفي کرد که در اين فهرست، تيم‌هاي سپاهان، استقلال و ذوب آهن نسبت به ماه قبل در رده‌هاي بهتري قرار گرفتند. در طرف مقابل، تيم پرسپوليس در اين رده‌بندي سقوط داشت.

 

سپاهان اصفهان با قرار گرفتن در رده 99 جهان به طور مشترک به اف سي سئول کره جنوبي، عنوان بهترين تيم ايراني و چهارمين تيم برتر آسيا را به خود اختصاص داده است. اين در حالي است که سپاهان در فهرست قبلي در رده 107 جهان قرار گرفته بود.
استقلال تهران که در ماه قبل در رده 160 حضور داشت، در فهرست جديد رده 141 را به خود اختصاص داد و ذوب آهن اصفهان نيز با 8 پله ارتقا به رده 177 جهان رسيد. در مقابل پرسپوليس تهران که ماه قبل در رده 258 جهان جاي گرفته بود، در اين فهرست به رده 285 سقوط کرد.

 

در فهرست اعلام شده، باشگاه بارسلونا با 369 امتياز همچنان بهترين باشگاه جهان است و رئال مادريد رقيب سنتي اين تيم با 292 امتياز در رده دوم جاي گرفته است.

 

در بين تيم‌هاي آسيايي نيز جونبوک موتورز کره جنوبي در رده اول آسيا و 52 جهان قرار گرفت و سوان سامسونگ اين کشور نيز با قرار گرفتن در رده 55 جهان، عنوان تيم دوم آسيا را از آن خود کرد. همچنين نسف قرشي ازبکستان که رقيب استقلال در گروه A ليگ قهرمانان آسيا است در رده 89 جهان و سوم آسيا جاي گرفت.
الريان قطر ديگر حريف استقلال در ليگ قهرمانان آسيا، رده 373 جهان را به خود اختصاص داده است. همچنين الهلال عربستان که حريف پرسپوليس در گروه D اين رقابت‌ها است در رده 109 جهان قرار گرفته است.

 

* فهرست بهترين باشگاه‌هاي جهان
1- بارسلونا اسپانيا (369 امتياز)
2- رئال مادريد اسپانيا (292 امتياز)
3- سارسفيلد آرژانتين (291 امتياز)
4- منچستر يونايتد انگليس (255 امتياز)
5- منچستر سيتي انگليس (251 امتياز)
6- يونيورسيداد سانتياگو شيلي (245 امتياز)
7- يونيورسيداد کاتوليکا شيلي (232.5 امتياز)
8- سانتوس برزيل (231 امتياز)
9- شالکه آلمان (230 امتياز)
10- ليبرتاد پاراگوئه (227.5 امتياز)
انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل