رقیب فرهادی در اسکار روی پرده سینماهای تهران

آخرین اخبار

خانه » فرهنگ و هنر » سینمای ایران و جهان » رقیب فرهادی در اسکار روی پرده سینماهای تهران

 

پروانه نمایش سه فیلم خارجی و پروانه ساخت دو فیلم ایرانی صادر شد.
به گزارش خبرآنلاین، جلسات شورای صدور پروانه نمایش 35 میلیمتری و شورای صدور پروانه فیلمسازی 35 میلیمتری هشتم خرداد در اداره کل ارزشیابی و نظارت تشکیل شد.
فیلم سینمایی «عملیات مهدکودک» به تهیه‌کنندگی رویا شریف و کارگردانی فرزاد اژدری ژانر کودک و نوجوان و «چتر سبز» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ناصر رفائی عناوین پروژه‌هایی است که از شورای پروانه ساخت مجوز دریافت کردند.

همچنین شورای صدور پروانه نمایش برای فیلم‌های «انسان‌های آزاد» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مه مت تانریسور محصول ترکیه، «اسب تورین» به کارگردانی بلا تار و تهیه کنندگی گابور تنی محصول مجارستان و «جنایات هنری» به کارگردانی مالکوم ون ویلی محصول آمریکا پروانه نمایش صادر کرده است.

«اسب تورین» به کارگردانی بلا تار اولین بار در دنیا فوریه 2011 در بخش مسابقه جشنواره برلین روی پرده رفت و در حالی که به همراه «جدایی نادر از سیمین»‌ یکی از بخت‌های اصلی جایزه خرس طلایی بود، رقابت را به فیلم اصغر فرهادی واگذار کرد، اما برنده جایزه بزرگ هیئت داوران و جایزه فیپرشی شد. این فیلم پارسال به نمایندگی از مجارستان در رقابت اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان نیز رقیب فیلم «جدایی نادر از سیمین» بود.

هشتمین فیلم بلند سینمایی بلا تار داستان یک کشاورز، دخترش و اسب آن‌هاست که می‌کوشند در چشم‌اندازی متروکه دوام بیاورند. اریکا بوک، یانوش درشی و میهالی کورموش در «اسب تورین»‌ بازی می‌کنند که تولید مشترک مجارستان، فرانسه، آلمان، سوییس و آمریکاست.

 

گـردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع : خبر آنلاینانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل