سوسماری که انسان را می‌بلعید! + عکس

آخرین اخبار

خانه » عجیب ولی واقعی » سوسماری که انسان را می‌بلعید! + عکس

سوسماری که انسان را می‌بلعید! + عکس

 

محققان دانشگاه آیووا موفق به شناسایی گونه جدیدی از سوسمار در شرق آفریقا شده‌اند كه بسیار بزرگ بوده و می‌تواند یك انسان كامل را ببلعد!!
این حیوان با طول بیش از هشت متر، بزرگترین گونه سوسمار در زمین محسوب شده كه در حدود دو تا چهار میلیون سال پیش در كنیا می‌زیسته است.
دانشمدان با بررسی فسیلهای موزه طبیعی كنیا در نایروبی موفق به شناسایی این گونه شده كه جزئیات آن در مجله Vertebrate Paleontology منتشر شده است.

 

سوسماری که انسان را می‌بلعید! + عکس

 

برخی از این فسیلها در نزدیكی محلهای كشف فسیلهای انسانی شناسایی شده‌اند كه به معنی زندگی آنها در موازات انسانها بوده است. از آنجایی كه انسانها در آن زمان تنها نزدیك به یك متر ارتفاع داشته‌اند، از این رو غذای راحتی برای این حیوانات محسوب می‌شدند!
این موجود به نام جان توربجارنارسون، محققی كه در زمان انجام تحقیقات در اثر ابتلا به مالاریا درگذشت، Crocodylus thorbjarnarsoni نامیده شده است.
به گفته محققان، این گونه جدید مستقیما به گونه امروزی سوسمار رود نیل با طول ۶.۵ متر مرتبط نبوده بلكه این سوسمار امروزی، گونه جدیدتری نسبت به گونه كنیایی محسوب می شود.

 

گـردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع : ایرناانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل