شگفتی‌های‌شهر زیر‌زمینی هیتلر+عکس

آخرین اخبار

خانه » عجیب ولی واقعی » شگفتی‌های‌شهر زیر‌زمینی هیتلر+عکس

هفته نامه سیاحت و تجارت:اکنون در روز‌های پایانی زمستان، هوای برلین بسیار مطبوع است و بهترین زمان برای بازدید از زاغه‌های مهمات و پناهگاه‌های حملات هوایی در بخش زیرین برلین است که تاریخ این شهر را برای گردشگران بازگو کرده و آنها را شگفت‌زده می‌کند.

 

شگفتی‌های‌شهر زیر‌زمینی هیتلر+عکس

یکی از این پناهگاه‌ها که بازدید تنها بخش‌هایی از آن ۹۰ دقیقه طول می‌کشد، در منطقه «روزبرگ» برلین واقع شده و حدود ۸۰۰ اتاق دارد.

دنیای زیرین برلین که شهری عظیم بوده و از آن به عنوان «برلین نامرئی» نام برده می‌شود، شامل تونل‌های مترو، زاغه‌های مهمات و ۱۵۰۰ پناهگاه حملات هوایی است که قبل از آغاز جنگ جهانی دوم و یا در طول این رویداد ویرانگر احداث شده است. در این راستا در سال ۱۹۹۷ سازمانی تحت عنوان «دنیای زیرین برلین» برای شناخت بیشتر تاریخ این شهر و معرفی بخشی از آن به ساکنان برلین و گردشگران تاسیس شد. این سازمان طی سال‌های اخیر اقدام به راه‌اندازی تور‌های بازدید از برلین کرده که طی آن، ساکنان برلین و جهانگردان با تاریخ این شهر آشنا می‌شوند.

شگفتی‌های شهر زیر‌زمینی

در سال گذشته میلادی، یک میلیون نفر که بیشتر آنها گردشگر بودند، در قالب تور‌های سازمان «دنیای زیرین برلین» که در قالب ۱۳ بسته برلین گردی به گردشگران ارائه می‌شود، از این شهر دیدن کردند.

این در حالی است که در قالب این تور‌ها، اطلاعات لازم درباره تاریخ برلین به ۱۰ زبان در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد و پیش‌بینی می‌شود در سال جباری نیز این تور‌ها ۳۰۰ هزار نفر را با تاریخ این شهر آشنا کنند.

یکی از این پناهنگاه‌ها که در سال‌های اخیر در‌های آن به روی بازدید‌کنندگان باز شده و به شدت مورد علاقه گردشگران است، یک بیمارستان زیر‌زمین با دیوار‌های محکم بتونی سه متری و قابلیت نگهداری ۶۵۰۰ بیمار است که در روز‌های پایانی جنگ جهانی دوم و محاصره برلین که در آن روز‌ها هزاران بمب بر روی این شهر فروریخته می‌شد، ۳۰ هزار نفر را در خود جای داد و با یک ژنراتور قوی، هوای تازه را برای ساکنانش تازه می‌کرد.

سازمان «دنیای زیرین» برلین همچنین قصد دارد در آینده نزدیک تور‌های ویژ‌ه‌ای برای بازدید از صد‌ها پناهگاه بتونی تک‌نفره ویژه حملات هوایی، «ورزشگاه المپیک برلین»، ساختمان «بوندستاگ» یا همان پارلمان مرکزی آلمان فدرال و فرودگاه مشهور تعطیل شده «تمپل‌هاف» را راه‌اندازی کند.

 

گـردآوری : دَمِـت  جیـز

منبـع : سیاحت تجارتانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل