طلا و نقره وزنه برداری سنگین وزن المپیک به ایران رسید

آخرین اخبار

خانه » مجله ورزشی » طلا و نقره وزنه برداری سنگین وزن المپیک به ایران رسید

به گزارش دمت جیز امشب در رقابت های وزنه برداری دسته سنگین وزن المپیک لندن بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی به ترتیب مدالهای طلا و نقره این رقابت ها را درو کردند.

 

امشب سالن رقابتهای وزنه برداری با هرشب دیگری متفاوت بود، چراکه هرطرف که سر برمی گرداندی، امکان نداشت چشمت به پرچم ایران نیفتد. بیشتر سالن فارسی صحبت می کردند و غریو ایران – ایران همه جا را فراگرفته بود.
در این فضای بسیار پرشور که وصف آن در کلمات و جملات نمی گنجد، رقابت ۹ وزنه بردار فوق سنگین دنیا آغاز شد. بهداد سلیمی، که چشم همه به هیکل تنومند او بود با بیشتر از ۱۶۸ کیلوگرم وزن، بیشترین وزنه را در حرکت یک ضرب انتخاب کرده بود تا به عنوان آخرین نفر وارد رقابت شود.
اما اتفاق خوبی که پیش از آن برای ایران افتاد عملکرد بسیار ضعیف قهرمان المپیک پکن بود.
با این حال سجاد انوشیروانی زودتر از بهداد برای مهار وزنه ۱۹۸ کیلوگرمی روی تخته آمد. به محض نام او، سالن وزنه برداری منفجر شد. پرچمها به هوا رفت و در سالن یکصدا ایران – ایران را فریاد می کشیدند. سجاد آمد. با اعتماد به نفسی بالا. پشت وزنه نشست. وزنه را بالای سر کشید و گویی پرکاهی بلند کرده و ایستاد. و باز هم سالن پر شور وزنه برداری. سجاد هم با فریادش، همه را هیجان زده تر کرد.
حریفان سجاد هم چندان ضعیف نبودند و برای رسیدن به مدال کار چندان راحتی پپش روی انوشیروانی، نایب قهرمان جهان نبود. سجاد پس از موفقیت اول، به سراغ وزنه ۲۰۴ کیلوگرم رفت. وزنه ای که برای به مثابه یک قدمی مدال المپیک بود.
بهداد سلیمی وقتی برای مهار وزنه ۲۰۱ کیلوگرمی به روی تخته آمد که همه وزنه برداران یکی دو وزنه را زده بودند. بهداد با همان دو بنده مشکی شبیه سجاد آمد. سالن رقابت وصف ناشدنی بود. رکورددار حرکت یک ضرب دنیا پشت وزنه نشست و با سرعت هرچه تمام تر وزنه را بالای سر برد و ایستاد و سه چراغ سفید. بهداد با تشویق پرشور ایرانیان رفت برای جرکت دوم.
اما پس از بهداد نوبت به حرکت دوم سجاد شد. سجاد انوشیروانی وزنه سنگینی انتخاب مرده بود. ۲۰۴ کیلوگرم. مانند حرکت قبل آمد، پر امید، اما این بار موفق نبود. وزنه را بالای سر برد، اما انداخت تا بار دیگر برای مهار همین وزنه به روی تخته بیاید. آمد، برای بار سوم آمد. آمد تا با مهار این وزنه شانس مدال داشته باشد و با قدرت آمد. این بار همانند قبل پشت وزنه نشست و وزنه را بالای سر برد. کمی مکث کرد، اما موفق بود. فریادی کشید و رفت تا پس از او بهداد سلیمی به سالن بیاید. بهداد آمد برای مهار وزنه ۲۰۵ کیلوگرم. وزنه ای که در برابر رکورد ۲۱۴ کیلوگرم جهان چندان بالا نبود. براحتی این وزنه را مهار کرد تا فریاد ایرانیان به آسمان برخیزد.
پس از بهداد، آلبگوف روس به روی تخته آمد. وزنه ۲۰۸ کیلوگرم را براحتی بالای سر برد تا بهداد هم برای مهار همین وزنه به روی تخته بیاید. بهداد سلیمی آمد. برای ۲۰۸ کیلوگرم. پشت وزنه نشست. کمی مکث کرد. چشمانش بسته بود و وزنه را بلند کرد و ایستاد. تعظیمی به مردم کرد و رفت که برای دوضرب آماده شود.

در شروع حرکات دوضرب و در حرکت اول ، سجاد انوشیروانی وزنه ۲۳۷ کیلوگرمی را بالای سر برد ، او در حرکت دوم خود ، ۲۴۵ را بالای سر برد . ورزشکار روسی که ۲۴۰ را بالای سر برده بود ، برای حرکت دوم خود وزنه ۲۴۵ کیلویی را درخواست کرده بود که موفق به مهارش نشد. سجاد فعلا با ۴۴۹ کیلوگرم از همه پیشتر است.

وزنه سنگین ۲۴۵ کیلوگرمی را وزنه بردار کره ای را بار اول خیلی سریع انداخت اما سرانجام موفق به مهارش شد. این درحالی است که دقایقی بعد بهداد سلیمی توانست در حرکت اول وزنه ۲۴۷ کیلوگرمی را بالای سر برد. وزنه بردار روسی در حرکت آخر نتوانست وزنه اش را بالای سر ببرد تا رقابت برای کسب مدال طلا به ورزشکاران کشورمان رسید.

سجاد انوشیروانی برای حرکت سوم خود ۲۵۹ کیلوگرم را می خواست اما موفق به مهارش نشد.

بهداد سلیمی برای حرکت دوم خود ، درخواست وزنه ۲۶۴ کیلوگرمی را کرد . وزنه ای که رکورد دوضرب المپیک بود . وزنه ای که حتی نتوانست روی سینه بکشد.انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل