عکسی از روباتهای زندانبانی که در راهند! - دمت جیز | مدل لباس, اس ام اس, عکس, سریال, خبر, دانلود آهنگ جدید

آخرین اخبار

خانه » مجله خبری » عکسی از روباتهای زندانبانی که در راهند!

محققان کره جنوبی آزمایش نخستین نسل از روبات‌های زندانبان را در یکی از زندان‌های این کشور آغاز کردند.

عکسی از روباتهای زندانبانی که در راهند!

ماه نوامبر گذشته، کره جنوبی از تکمیل پروژه طراحی روبات زندانبان (Robo-Guard) خبر داد و از هفته جاری آزمایش نخستین نسل از این روبات ها در زندان شهر ساحلی پوهانگ آغاز شده است.

روبات زندانبان ۱٫۵ متر قد دارد و مجهز به چندین دوربین، میکروفون و دو سیستم ارتباطی بی‌سیم است که امکان برقراری ارتباط میان نیروهای امنیتی و زندانیان از راه دور را فراهم می‌کند.

دوربین‌های نصب شده بر روی روبات زندانبان از نوع عمق سنج سه بعدی است که امکان بررسی دقیق محیط زندان را فراهم می‌کند و در صورت تشخیص هرگونه ناآرامی و اغتشاش، هشداری را به مرکز کنترل و نیروهای امنیتی زندان ارسال می‌کند.

اگرچه این روبات جزء گروه روبات‌های خودمختار محسوب می‌شود، اما امکان کنترل از راه دور از طریق آی پد نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

طراحان هدف از ساخت روبات زندانبان را بهبود وضعیت امنیت زندان‌ها در کنار کاهش مشکلات زندانبانان عنوان کرده‌اند. این پروژه با حمایت وزارت دانش اقتصادی کره جنوبی و با همکاری موسسه تحقیقات الکترونیک و مخابرات (ETRI) و SMEC طراحی شده است.

هزینه ساخت روبات زندانبان ۸۷۹ هزار دلار اعلام شده است و محققان از توسعه فناوری نسل بعدی روبات با عملکردهای بیشتر از جمله امکان بازرسی بدنی خبر می دهند.

مرحله آزمایش با حضور سه روبات زندانبان یک ماه بطول می‌انجامد و در صورت تأیید عملکرد، در کنار نیروهای انسانی در زندان های این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل