عیدی شما چقدر است از !!!5600.000.000.000 - دمت جیز | مدل لباس, اس ام اس, عکس, سریال, خبر, دانلود آهنگ جدید

آخرین اخبار

خانه » ویژه » عیدی شما چقدر است از !!!5600.000.000.000

dj_856974132

این روزها با نزدیک شدن به ایام عید یکی از مباحثی که در محافل اقتصادی مطرح شده موضوع کمک مالی دولت به مردم است نشست های مشترک دولت و مجلس در هفته‌های اخیر یک خروجی مهم داشته و آن‌ هم اختصاص یک کمک نقدی قابل توجه به مردم (جدا از یارانه‌های عادی) است.

 این خبر هفته پیش به طور پراکنده از زبان برخی نمایندگان مجلس نقل شده بود تا این که دو روز پیش رئیس‌جمهور هم شخصا این موضوع را تایید کرد.
این طور که فعلا اطلاع رسانی شده است قرار است این کمک نقدی اواخر بهمن ماه  و حداکثر نیمه اول اسفند به حساب سرپرستان خانوار واریز شود تا از قول مسئولان تا حدی بتواند مشکلات اقتصادی مردم ناشی از نوسانات قیمت ها را جبران کند.
 اما نکته مبهمی که فعلا ذهن مردم را مشغول کرده این است که گفته شده این کمک به 7 دهک اختصاص خواهد یافت. با این حساب عده‌ای از کسانی که یارانه 45500 تومانی دریافت می‌کنند از دریافت این پول محروم می‌شوند.

این خانوارها چه کسانی هستند و چه طور شناسایی می‌شوند؟ مبلغ این پول واریزی چه قدر خواهند بود؟ چند سناریوی احتمالی پیرامون این موضوع وجود دارد که باید صبر کرد و دید که باید کدام یک از آن‌ها رخ خواهد داد؟

*به هر نفر چه قدر پول می‌رسد؟

 

5600 میلیارد تومان. این میزان پولی است که از سوی دولت برای واریز به حساب سرپرستان خانوار در نظر گرفته شده است حالا باید دید این مقدار پول قرار است بین چند میلیون نفر تقسیم شود تا بتوانیم تخمینی از میزان پول واریزی پیدا کنیم طبق آمارها 74 میلیون نفر یارانه 45500 تومانی دریافت می‌کنند ولی اگر قرار باشد 7 دهک کمک شب عید دریافت کنند.
 
 قطعا این آمار کاهش پیدا خواهد کرد در برخی گمانه زنی ها گفته می‌شود 62 میلیون نفر این پول را دریافت خواهند کرد. اگر این سناریو اجرایی شود به هر نفر 90 هزار تومان می‌رسد و مثلا برای یک خانواده 4 نفره 360 هزار تومان واریز خواهد شد سناریو دوم پرداخت به70 درصد جمعیت کشور یعنی 54 میلیون ایرانی است که با این حساب به هر نفر 104 هزار تومان خواهد رسید و برای یک خانواده 4 نفره 416 هزار تومان قابل برداشت خواهد بود.

*7دهک چه کسانی هستند و چگونه شناسایی می‌شوند؟

 

بهار امسال که یارانه 28 هزار تومانی نان به حساب‌ها واریز شد برخی خانواده‌ها از دریافت آن محروم شدند بعد که اعتراض‌ها بالا گرفت مسئولان گفتند که فقط 4 میلیون نفر از لیست حذف شدند یعنی 7 دهک و به روایتی 70 میلیون نفر آن مبلغ را دریافت کرده بودند نکته جالب این جاست افرادی که در آن مقطع از لیست حذف شدند اکثرا ساکنان شهرها به خصوص تهران بودند.
 در حالی که پایتخت نشینان بیشتر از ساکنان شهرستان ها و روستاهای کوچک با گرانی دست و پنجه نرم می‌کنند تا جایی که گفته می‌شود با همین یارانه نقدی هم عده‌ای از ساکنان روستاها حداقل نیمی از ماه را سر کار نمی‌روند چون هزینه‌های زندگی خیلی کمتری نسبت به شهرنشین ها دارند و گرانی‌ها را کمتر لمس می‌کنند.
 حالا اگر مبنا همان آمار قبلی باشد رقم پرداختی جبرانی شب عید 80 هزار تومان برای هر نفر خواهد بود زمزمه های دیگری هم مطرح است که کارمندان دولت که عیدی 402 هزار تومانی را دریافت کرده‌اند هم از این لیست خط خواهند خورد.
 به هر حال باید منتظر ماند تا در روزهای آینده تعداد دقیق افرادی که جبرانی شب عید را دریافت می‌کنند اعلام شود تا آن زمان بازار شایعات و گمانه زنی‌ها داغ است.
گردآوری : دمت جیز


انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل