فیس بوک و یاهو به جان هم افتادند!

آخرین اخبار

خانه » تکنولوژی » فناوری اطلاعات » فیس بوک و یاهو به جان هم افتادند!

 

فارس:فیس بوک مدعی شده که یاهو 10 مورد از اختراعات ثبت شده این شرکت را بدون اجازه مورد استفاده قرار داده و این در حالی است که یاهو ماه گذشته شکایتی را به دلیل مشابه بر ضد فیس بوک به جریان انداخته بود.

این شکایت مربوط به فناوری های مربوط به مدیریت خدمات وب و شبکه های اجتماعی است. طی شش ماه اخیر شکایت متقابل شرکت های فناوری آمریکایی از یکدیگر به دلایل مشابه و برای مقابله با شکایت اولیه یک شرکت به روالی دائمی مبدل شده است. در نمونه ای مشابه اپل و سامسونگ دهها شکایت از یکدیگر را به دلیل نقض کپی رایت در نقاط مختلف جهان مطرح کرده اند.

فیس بوک همچنین با صدور اطلاعیه ای در این زمینه اعلام کرده به هیچ وجه از پیگیری شکایات خود بر ضد یاهو صرف نظر نخواهد کرد و مصالحه ای در کار نخواهد بود. فیس بوک همچنین از یاهو خواسته از استفاده از فناوری های مورد ادعایش در سایت فلیکر و همین طور سرویس های بازی، سایت های ورزشی و … دست بردارد و 4 میلیارد دلار غرامت هم بپردازد.

 

گـردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع : فارسانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل