قتل فرزند 8 ماهه برای ازدواج با مرد غريبه

آخرین اخبار

خانه » عجیب ولی واقعی » قتل فرزند 8 ماهه برای ازدواج با مرد غريبه

 

شرق: زنی كه متهم است با نگه داشتن فرزند هشت‌ماهه‌اش در سرما باعث مرگ او شده، در انتظار حكم هیات قضات به سر می‌برد.
این زن به نام رویا كه چند روز قبل در شعبه دوم دادگاه كیفری استان فارس محاكمه شد، به دلیل رابطه با مردی غریبه نقشه قتل فرزند خود را طراحی و اجرا كرد. پرونده اتهامی رویا زمستان سال 88 گشوده شد. آن زمان امدادگران مركز فوریت‌های پلیسی شهرستان فیروزآباد در تماس با پلیس، از مرگ دختری هشت ماهه در خانه‌اش خبر دادند و گفتند به نظر می‌رسید این كودك به خاطر قرار گرفتن در معرض سرمای شدید جان باخته است. ماموران بعد از حضور در محل حادثه، تحقیقات‌شان را آغاز كردند و از آنجا كه مرگ نوزاد مشكوك به نظر می‌رسید جنازه به پزشكی قانونی انتقال یافت و كارآگاهان به تحقیق از مادر دختر پرداختند.

او از علت مرگ فرزندش اظهار بی‌اطلاعی كرد و گفت: «پروانه به شدت سرما خورده بود اما فكر نمی‌كردم اتفاقی برایش بیفتد امروز هم خوابیده بود اما هرچه منتظر ماندم بیدار نشد وقتی سراغش رفتم دیدم بدنش سرد است به شدت ترسیده بودم برای همین هم با اورژانس تماس گرفتم و امدادگران وقتی آمدند گفتند دخترم مرده است.» كارآگاهان كه در ابتدا هیچ سرنخی از این ماجرا نداشتند به بررسی زندگی خصوصی پدر و مادر پروانه پرداختند و متوجه شدند این دو با هم اختلافاتی داشتند همچنین فاش شد رویا با مردی به نام محمود ارتباط دارد همین مساله ظن پلیس را نسبت به مادر كودك تقویت كرد اما ماموران ترجیح دادند این بار قبل از رویا از محمود تحقیق كنند. این مرد وقتی پشت میز بازجویی نشست، آشنایی با مادر پروانه را انكار كرد ولی وقتی دید دلایل و مداركی علیه او وجود دارد به این موضوع اعتراف كرد و گفت: «من و رویا چندی قبل به صورت اتفاقی با هم آشنا شدیم. رویا از زندگی مشتركش ناراضی بود و خیلی زود به من علاقه‌مند شد من هم او را دوست داشتم ارتباط ما با هم ادامه داشت تا اینكه رویا تصمیم گرفت دخترش را به قتل برساند و خود را از دست او نجات بدهد.»ماموران بعد از شنیدن اعترافات مرد جوان، رویا را نیز بازداشت كردند و او به كشتن نوزادش اقرار كرد. در ادامه با تكمیل تحقیقات مقدماتی، پرونده در اختیار قضات دادگاه كیفری استان فارس قرار گرفت. در این جلسه نماینده دادستان جرم هر دو متهم را محرز اعلام كرد و خواستار مجازات آنها شد، سپس پدر پروانه در جایگاه ایستاد و گفت: «من برای محمود تقاضای قصاص ندارم و از او فقط دیه می‌خواهم اما همسرم باید مجازات شود.»وقتی نوبت به رویا رسید تا از خودش دفاع كند گفت: «من به محمود علاقه داشتم و می‌خواستم با او ازدواج كنم برای این كار پروانه مانع بزرگی محسوب می‌شد و باید به هر شكل ممكن او را از بین می‌بردم برای همین هم به فكرم رسید وی را بكشم البته محمود هم با این نقشه من موافق بود. چند روزی بود كه دخترم به شدت سرماخورده بود و من فرصت را برای اجرای برنامه‌ام مناسب دیدم و روز حادثه در حالی‌كه به شدت بدحال بود او را در اتاقی سرد گذاشتم‌. پروانه آنقدر آنجا ماند تا مقاومتش تمام شد و جانش را از دست داد بعد از اینكه از مرگ او مطمئن شدم با اورژانس تماس گرفتم.»
در ادامه این جلسه محمود نیز از خودش دفاع كرد و سپس هیات قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند. این زن در حالی در زندان به سر می‌برد كه در تهران نیز زنی دیگر به اتهام كشتن فرزند دو ساله‌اش در انتظار رسیدگی به پرونده است. این زن 16ساله كه سارا نام دارد به این دلیل كه شوهرش تصور می‌كرد وی با مردی دیگر رابطه دارد و كودك دو ساله نیز پسر آنها نیست در شرایطی عصبی دست به جنایت زد. سارا اكنون در كانون اصلاح و تربیت تهران زندانی است اما به خاطر ابتلا به ناراحتی‌های روانی شرایط دشواری دارد به گونه‌ای كه مسوولان كانون یك‌بار تصمیم گرفتند وی را به مركز بیماران روانی، امین‌آباد منتقل كنند اما این مركز از پذیرش سارا به خاطر اینكه زیر 18 سال سن دارد، خودداری كرد. سارا در اعتراف تازه‌ای درباره دلایل به قتل رساندن پسرش گفت: «شوهرم حبیب به شیشه معتاد بود و با من بدرفتاری می‌كرد و كتكم می‌زد گاهی وقت‌ها برای اینكه مرا بزند، دست و پاهایم را محكم می‌بست او به من شك هم داشت و خیال می‌كرد با فروشنده یك مغازه پروتئینی رابطه دارم و امیرحسین فرزند او نیست. روز حادثه نیز من را به شدت كتك زد و از خانه بیرون رفت بعد از آن امیرحسین شروع به گریه و زاری كرد من كه كلافه و عصبی بودم دست و پای او را بستم، همان‌طور كه شوهرم با من این كار را می‌كرد ولی امیرحسین آرام نشد برای همین، روسری را دور گردنش پیچیدم و فشار دادم. من نمی‌خواستم او را بكشم و اصلا هم نفهمیدم فوت شده است پسرم آرام شد دقایقی بعد من پوشكش را عوض كردم. آخر شب وقتی شوهرم برگشت، به او گفتم امیرحسین صدایی نمی‌كند او پسرمان را معاینه كرد و گفت مرده است بعد هم جسد را از خانه بیرون بردیم و جایی رها كردیم.» این زن در بازجویی‌ها بارها از رفتار شوهر معتادش گلایه كرده و كبودی‌ها و آثار سوختگی با سیگار روی بدن او نیز نشان‌دهنده این است كه زندگی تلخی را پشت سر گذاشته است. در حال حاضر حبیب نیز در بازداشت به سر می‌برد و رسیدگی به این پرونده ادامه دارد.

 

گـردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع : روزنامه شرقانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل