قیمت اجاره مسکن قبل و بعد از انتخابات

آخرین اخبار

خانه » اقتصاد » قیمت اجاره مسکن قبل و بعد از انتخابات

maskan-gheymat

«آرامش به بازار اجاره باز می گردد؟» این سوالی بود که تعداد زیادی از مستاجران پاسخ آن را در مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری جست وجو می کردند و با این امید که بازار دچار تحولات قیمتی بعد از انتخابات خواهد شد برای ورود به بازار رهن و اجاره چند هفته ای صبر کردند.

 

با عبور از هفته انتخابات بسیاری از مستاجرانی که برای ورود به بازار رهن و اجاره منتظر مشخص شدن نتیجه انتخابات و بازگشت آرامش و ثبات به بازار مسکن بودند عزم خود را جزم کرده اند تا تکلیف خود را برای بستن قرارداد اجاره خود هر چه زودتر روشن کنند.

 

در طرف مقابل نیز موجران در اعلام قیمت پیشنهادی خود برای رهن و اجاره کمی نرم تر شده اند و با قدری رایزنی برای پایین آوردن قیمت حاضر به تعامل شده اند.

 

 بررسی قیمت های پیشنهادی از سوی موجران در زمان قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری در بازار رهن و اجاره برخی محله های تهران نشان می دهد: مالکان با گمان بازگشت ثبات به شرایط اقتصادی همزمان با پایین آوردن مبلغ اجاره ماهانه به دریافت ودیعه بالاتر تمایل نشان داده اند. این در حالی است که برخی از مالکان همچنان به دریافت اجاره بالا اصرار دارند.

 

به عنوان مثال واحدی 55 متری در میدان شهدا که در روزهای پایانی اردیبهشت ماه، به مبلغ 45 میلیون تومان رهن داده می شد؛ در دو روز پایانی خردادماه واحدی 56 متری در همان محله با قیمت 35 میلیون تومان از سوی مالک برای رهن پیشنهاد شده است.

 

یا در خیابان پیروزی یک واحد مسکونی که دو هفته قبل از انتخابات به قیمت 20 میلیون تومان رهن و ماهانه 550 هزار تومان اجاره در میان فایل های اجاره قرار گرفته بود؛ در روزهای پایانی خردادماه واحدی با ویژگی های مشابه از سوی مالک به قیمت 40 میلیون تومان رهن کامل برای اجاره پیشنهاد شده بود.

قیمت اجاره مسکن قبل و بعد از انتخابات

اگرچه بسیاری از مستاجران منتظر تحولات بزرگ در بازار اجاره هستند اما جدا از امید نقش بسته در ذهن متقاضیان بازار باید منتظر بود و دید که سیاست های جدید برای مدیریت و کنترل بازار اجاره در ماه های آتی چه خواهد بود.

 

قیمت های پیشنهادی ستون نبض بازار در هر محله ممکن است به ضعیف ترین یا با کیفیت ترین واحد مسکونی مربوط باشد، البته درجه کیفیت محله هم بر این امر تاثیر بسزایی دارد.

منبع: روزنامه دنیای اقتصادانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل