ورود سامانه جدید بارشی از چهارشنبه + کاهش 10درجه ‌ای دما - دمت جیز | مدل لباس, اس ام اس, عکس, سریال, خبر, دانلود آهنگ جدید

آخرین اخبار

خانه » مجله خبری » ورود سامانه جدید بارشی از چهارشنبه + کاهش 10درجه ‌ای دما

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به آبگرفتگی معابر، جاری شدن سیلاب و اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی در 21 استان و کاهش تا 10 درجه ‌ای دما در کشور از ورود سامانه جدید بارشی از روز چهارشنبه خبر داد.

عبدالرضا امیدوار شهری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی تا روز سه‌شنبه با ورود یک سامانه بارشی به کشور در غرب، جنوب غرب، شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و بتدریج در دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس ابرناکی، بارش باران، وزش باد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش بینی می شود که بارش‌ها در غرب کشور شدت بیشتری خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت هوای کشور طی روزهای آینده گفت: از بعدازظهر سه‌شنبه بارش‌ها در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی زاگرس تشدید می‌شود و دامنه فعالیت سامانه بارشی به جنوب، مرکز، سواحل شمالی، شمال شرق، شرق و برخی مناطق جنوب شرق کشور نیز می‌رسد و از اواخر وقت این روز در شمال‌غرب و غرب کشور از ناپایداری‌ها کاسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه از عصر چهارشنبه و طی روز پنجشنبه در سواحل شمالی، شمال‌شرق و برخی مناطق شرق کشور بارش‌ها به تناوب ادامه خواهد داشت و با نفوذ جریانات شمالی دمای هوا در نیمه شمالی کشور کاهش می یابد، تصریح کرد: کاهش دما در شمال شرق و شرق کشور محسوس است.

امیدوار با اعلام اینکه طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برخی مناطق کشور تحت تاثیر این سامانه وزش باد شدید خواهد بود، گفت: تا روز پنجشنبه خلیج‌ فارس به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود.

هشدار سازمان هواشناسی نسبت به آبگرفتگی معابر

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت: بر این اساس آب گرفتگی معابر عمومی، سیلاب، اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی، به سبب بارش شدید باران و برف گاهی با وزش باد و رعدوبرق، در استانهای خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، جنوب لرستان و شمال غرب فارس از اواخر دوشنبه و طی روز سه‌شنبه و آب گرفتگی معابر عمومی و اختلال در تردد جاده های کوهستانی به سبب بارش باران و برف ابتدا در غرب کردستان، غرب کرمانشاه و سپس در استانهای البرز، قزوین، تهران، اصفهان، مرکزی، یزد و خراسان جنوبی در روز سه‌شنبه پیش‌بینی می‌شود.

امیدوار گفت: همچنین از اواخر سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه آب گرفتگی معابر عمومی و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی به سبب بارش باران و برف در استانهای خراسان رضوی، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و باد شدید در کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان انتظار می‌رود که از عصر سه شنبه تا پایان روز چهارشنبه خلیج‌فارس به سبب باد شدید مواج و توفانی خواهد بود.

ورود سامانه جدید بارشی از روز چهارشنبه

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش 5 تا 10 درجه ای هوا گفت: به سبب ورود این سامانه جدید در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد و کرمان دمای هوا بین 5 تا 10 درجه کاهش می‌یابد.

امیدوار شهری با اشاره به وضعیت هوای شهر تهران گفت: بر این اساس آسمان تهران در روز سه‌شنبه ابری همراه با بارش باران در ارتفاعات بارش برف در اواخر وقت نیمه ابری همراه با وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز با 5 درجه کاهش به 2 و 9 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

وی تصریح کرد: همچنین در روز چهارشنبه آسمان پایتخت کمی ابری تا نیمه ابری در ارتفاعات بارش پراکنده گاهی وزش باد پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به 1- و 9 خواهد رسید.

گردآوری : دمت جیزانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل