وقتی رابطه نخست وزیر انگلیس با یک زن بیخ پیدا می کند

آخرین اخبار

خانه » مجله خبری » وقتی رابطه نخست وزیر انگلیس با یک زن بیخ پیدا می کند

 

به گزارش دمت جیز به نقل از جام نیوز «دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس، امروز راجع به کمیته تحقیق درباره رابطه سیاستمداران بریتانیا و رسانه ها گفت که هیچ توافق محرمانه ای با رسانه ها نداشته و هیچ گاه برای کسب حمایت رسانه ها با آن ها وارد معامله نشده است. این کمیته تحقیق، به دنبال افشای ماجرای شنود تلفنی توسط روزنامه نگاران وابسته به رسانه های “روبرت مرداک” شکل گرفته است.»


در همین رابطه، “شهران طبری” عضو حزب کارگر، اظهار داشت: «هر اتفاقی که بیفتد ممکن است حتی منجر به این شود که آقای کامرون مجبور به استعفا بشوند و موقعیت دولت تضعیف شود. ایشان حرفی نزدند که قبلا گفته نشده باشد. ایشان بیشتر همان حرف ها را تکرار کرد و سؤالاتی که از ایشان شده، درباره ارتباط خیلی نزدیکشان با خانم “ربکا بروکس” رئیس نیوز.آو.دِ.ورلد، است. مهم ترین موضوع، استخدام “اندی کلسون” بود. سخنی که راجع به نخست وزیر بریتانیا زده می شود این است که شما چطور چنین کسی را استخدام کردید؟ این رفتار شما، نشانه نداشتن قوه تشخیص درست است و نداشتن قوه تشخیص درست برای یک سیاستمدار خیلی خیلی ضعف بزرگی است. یعنی از صفات ابتدایی که باید یک سیاستمدار داشته باشد، است.»
بی بی سی ادامه داد: «از اتهاماتی که به نوعی به آقای کامرون وارد می شود این است که همین نفوذ رسانه ای برای آقای کامرون به سیاست های حزب محافظه کار و تصمیم گیری آن، به عنوان مثال در مورد رسانه هایی مثل بی بی سی تأثیر گذاشته است.»

طبری در این خصوص افزود: «آقای کامرون بالتبع چنین قضایایی را انکار می کند، ولی تمام شواهد نشان می دهد این مسائل وجود داشته است. وقتی که روزنامه “سان” (Sun) از آقای کامرون در انتخاب شدنش حمایت کرده تا حدی که آقای کامرون هم این را تأیید کرده است [روزنامه سان قبلا از حزب کارگر حمایت می کرد] شواهد و مدارک نشان می دهد که توافقاتی وجود داشته است. بالتبع وقتی هر هفته با هم نهار و شام می خورند و به خانه هم رفت و آمد دارند، نظراتشان با هم نزدیک است. خانم بروکس قبل از انتخابات به کامرون نوشته است: “این بزرگ ترین صحبت تو خواهد بود و من اینجا با تو خواهم بود نه به خاطر روزنامه بلکه به خاطر اینکه ما از نظر حرفه ای با همیم!”»
خبرنگار بی بی سی به طبری گفت: «آقای کامرون امروز گفت که “گوردون براون” نخست وزیر قبلی، این فضا را علیه او ایجاد کرده است. انگار که “تئوری توطئه” بین حزب محافظه کار و روبرت مرداک اتفاق افتاده است.»

طبری گفت: «ببینید؛ بازار اتهام زنی خیلی داغ است، ولی من تمام صحبت ها را گوش داده ام. یکی از مواردی که می تواند این سخن را تأیید کند صحبت “جان میجر” نخست وزیر پیشین محافظه کار، است که رسما در کمیته تحقیق اظهار داشت: “مرداک به من گفت که اگر تو سیاستت را راجع به اروپا تغییر ندهی، روزنامه ما از حزب محافظه کار حمایت نخواهد کرد.” این یعنی یک “بده بستان” ، و مرداک دارد دولت را تهدید می کند. این رابطه نزدیک با دولت مسلما قابل قبول نیست و اشکال دارد. گوردون براون ممکن است حرفی را هم زده باشد که به مذاق آقای کامرون خوش نیامده باشد، اما آقای میجر که آقای گوردون براون نیست که این حرف را زده است. از درون حزب محافظه کار چنین حرفی زده شده است.»

 

گــردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع : جام نیوزانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل