پاسخ جنتی به انتقادات انتخاباتی

آخرین اخبار

خانه » مجله خبری » پاسخ جنتی به انتقادات انتخاباتی

پاسخ جنتی به انتقادات انتخاباتی

دبير شورای نگهبان با ارائه گزارش از روند بررسی صلاحيت‌ نامزدهای مجلس در اين شورا، به برخی انتقادات در اين‌باره پاسخ داد.
فارس:آيت‌الله احمد جنتي ‌در نطق پيش از دستور خود در اجلاس يازدهم مجلس خبرگان، نخست از مشارکت پرشور مردم در انتخابات تقدير و تشکر کرد.
وي در ادامه، طي گزارشي از روند کار شوراي نگهبان در بررسي پرونده نامزدهاي نمايندگي مجلس شوراي اسلامي و تأييد گسترده نامزدهاي طيف‌هاي مختلف سياسي با سلايق گوناگون سخن گفت.

آيت‌الله جنتي حجم کار صورت گرفته توسط شوراي نگهبان و هيات‌هاي نظارت در انتخابات مجلس نهم را حائزاهميت ارزيابي کرد.

وي به ‌ برخي مشکلات و مسائلي که در سير تحقيقات وجود دارد، اشاره کرد و افزود: بايد به اين نکته توجه داشت که تمام تلاش شورا بر اين بوده که از طرق و کانال‌هاي مختلف صلاحيت افراد مورد بررسي قرار ‌بگيرد.

دبير شوراي نگهبان در ادامه، از برخي شايعات و اظهار‌نظرهاي غير‌کارشناسي در تأييد يا رد ‌صلاحيت‌ها انتقاد کرد و گفت: شوراي نگهبان با اعتقاد به اينکه حفظ حرمت افراد واجب است، پرونده‌ها را مورد بررسي قرار داده و هميشه تلاش کرده تا طبق ضوابط و مقررات و حجت شرعي، در اين خصوص اظهارنظر کند.

آيت‌الله جنتي اضافه کرد: يکي از مشکلات شورا که بايد در قانون در نظر گرفته شود، کم بودن فرصت 20روزه ‌براي رسيدگي به چند هزار پرونده بوده و ديگر، عدم محدوديت در ثبت‌نام است که حجم بالاي ثبت‌نام را موجب مي‌شود.

وي در پايان، ‌فعاليت کارشناسان شوراي نگهبان در بازبيني پرونده‌ها در طول 2 سال گذشته، مکانيزه کردن اسناد و پرونده‌ها، آموزش ناظرين، تشکيل 2 کارگروه از اعضاي شوراي نگهبان براي سرعت بخشيدن در رسيدگي، اعزام هيات‌هاي ويژه بازرسي به استان‌ها و تشکيل حدود 40 جلسه هيات مرکزي را از اهم فعاليت‌هاي اين شورا بر‌شمرد که درنتيجه به تأييد صلاحيت حدود 3400 نفر؛ معادل 70 درصد داوطلبين ‌انجاميد.

گـردآوری : دَمـِت جیـز
منبـع : فـارس


انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل