پرده بردای از منابع مالی رویانیان + مصاحبه جدید رویانیان

آخرین اخبار

خانه » مجله ورزشی » پرده بردای از منابع مالی رویانیان + مصاحبه جدید رویانیان

پرده بردای از منابع مالی رویانیان + مصاحبه جدید رویانیان

دمت جیز، تا قبل از خریدهای پر سروصدای رویانیان در نقل و انتقالات امسال، آخرین باری که پرسپولیسی‌ها مزه تیم پر ستاره و خریدهای گران‌قیمت را چشیده بودند به لیگ هشتم برمی‌گشت که مدیرعامل سرخپوشان داریوش مصطفوی بود.

حالا داریوش مصطفوی نظراتش را در خصوص وضعیت پرسپولیس و به خصوص علی پروین بیان کرده است. مدیرعامل سابق پرسپولیس توصیه‌های جالبی برای رویانیان دارد.

* شرایط حال حاضر پرسپولیس را چطور می‌بیند؟

– اطلاعاتی که من در خصوص پرسپولیس دارم بیشتر از طریق سایت‌ها و روزنامه‌هاست. به اعتقاد من پرسپولیس یک‌سری بازیکن با لیاقت جذب کرده که این بازیکنان نیاز به یک سرمربی و سرپرست خوب در کنارشان دارند تا به یک تیم تبدیل شوند. به نظر من این پرسپولیس هنوز تیم نیست.

* فکر می‌کنید نقش پروین در ساختن تیم پرسپولیس چقدر تاثیرگذار است؟

– با اینکه ما نان و نمک همدیگر را خورده‌ایم اما واقعیت این است اگر پرسپولیس می‌خواهد موفق شود نباید بگذارد پروین در امور فنی دخالت کند. از طریق روزنامه‌ها متوجه شدم پروین سرمربیگری پرسپولیس را نپذیرفته که از این بابت باید خوشحال بود. همه ما در زندگی روزمره هم سعی می‌کنیم سنت‌های کهنه‌ای را که دیگر کارایی ندارند کنار بگذاریم، چه برسد به فوتبال که روز به روز علمی‌تر می‌شود. اگر پروین مانند سایر مربیان از علم روز برخوردار است و می‌تواند آنالیز مناسبی از فوتبال داشته باشد مساله‌ای نیست کار کند. اما باز هم معتقدم پروین فقط می‌تواند یک هماهنگ‌کننده مناسب میان تیم و باشگاه باشد و نه بیشتر.

* در مورد هزینه‌های صورت گرفته در باشگاه پرسپولیس چه نظری دارید؟

– رویانیان برای خودش در این مملکت کسی است. اگر شما به عقب برگردید و خاطرتان باشد زمان ریاست من در فدراسیون فوتبال بودجه ما ۴ میلیون تومان بود. به دستور رئیس‌ جمهور وقت من کنار رفتم و زمانی که صفایی فراهانی آمد به دستور رئیس‌ جمهور هر وزارتخانه ۳۰۰ میلیون تومان به فدراسیون فوتبال کمک کرد. چون او سیاسی بود و همین مسائل است که سیاسی‌ها می‌توانند در فوتبال موفق باشند. حالا مگر رویانیان کمتر از صفایی فراهانی است که نتواند پول بیاورد؟ البته ما واقعیت‌ها را نمی‌دانیم که چقدر هزینه‌ در باشگاه پرسپولیس صورت گرفته است.

* یعنی رویانیان هم با حمایت رئیس‌جمهور این هزینه‌ها را انجام می‌دهد؟

– رویانیان هم از همان جایی پول می‌آورد که صفایی فراهانی آورد. آن زمان صفایی فراهانی ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای فدراسیون آورد و حالا هم که رویانیان آمده دارد همان کار را می‌کند.

* به نظر شما رویانیان با اهداف سیاسی به پرسپولیس آمده؟

– یک زمانی باشگاه‌های سپاهان و ذوب‌آهن بیشتر از پرسپولیس هزینه می‌کردند چون هدف‌شان سیاسی بود و مدارک آن دوره هم وجود دارد. من نمی‌دانم اما شاید هدف رویانیان هم سیاسی باشد که اگر هدف وی سیاسی باشد باز هم قابل احترام است. در زمان صفایی فراهانی هدف انتخابات بود که موفق هم شد حالا هم اگر چنین هدفی دنبال می‌شود فکر می‌کنم در هدف‌شان موفق بوده‌اند. این یک دور تسلسل است که تکرار می‌شود.

* با این وضعیت، آینده پرسپولیس را چگونه می‌بینید؟ آیا تیمی که رویانیان بسته در نتیجه‌گیری موفق می‌شود؟

– نتیجه گرفتن یا نگرفتن پرسپولیس به رویانیان ربط ندارد. خیلی‌ها می‌خواستند پرسپولیس در فصل گذشته نتیجه نگیرد و موفق هم بودند. حالا هم می‌گویم اگر پرسپولیس موفق باشد به رویانیان ربط ندارد و اگر هم نتیجه نگیرد تقصیر رویانیان نیست. به عنوان یک فوتبالی به رویانیان نصیحت می‌کنم یک‌ سری ویروس از جهات مختلف به او حمله می‌کنند و اگر رویانیان می‌خواهد موفق باشد باید آن ها را از بین ببرد. کاری که از عهده من و کاشانی برنیامد؛ این ویروس‌ها از روی سکوها تا هیات مدیره نفوذ دارند. در پرسپولیس کنونی تنها رویانیان و زارع را متحد دیدم، ولی بقیه چی؟

 

گــردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع : گلانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل