پیشنهادی برای تهیه ارز مسافرتی در نوروز

آخرین اخبار

خانه » مجله خبری » پیشنهادی برای تهیه ارز مسافرتی در نوروز

پیشنهادی برای تهیه ارز مسافرتی در نوروز

 

ایسنا:مرتضی دهقان مدیر فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) با بیان این‌که فرودگاه امام به عنوان اصلی‌ترین فرودگاه بین المللی کشور و هاب پروازهای بین المللی در حال فعالیت است، اظهار کرد: ظرفیت این فرودگاه جابه جایی شش میلیون مسافر است و از طریق آن به 50 مخزن پروازی، پرواز صورت می‌گیرد.

وی در ادامه با بیان این‌که 46 شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین المللی امام خمینی پرواز انجام را برعهده دارند، اظهار کرد: با توجه به اینکه افزایش پروازها در ایام نوروز اقداماتی را برای سرویس دهی به مسافران انجام داده‌ایم.

دهقان با بیان این‌که پیش بینی می‌کنیم تعداد پروازها 40 درصد نسبت به میانگین سایر ایام سال رشد داشته باشد، اظهار کرد:‌ در طول سال میانگین رزوانه 90 پرواز انجام می‌شود که پیش بینی می‌کنیم که در ایام نوروز به 130 پرواز برسد.

مدیر فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) با اشاره به هماهنگی با ارگان‌های متعددی که در فرودگاه‌های کشور اقدام به ارائه خدمات می‌کنند، اضافه کرد: در کمیته‌های تسهیلاتی، حفاظتی و امنیتی تمهیدات ویژه‌ای در حوزه عمومی وتخصصی صورت گرفته است.

وی با اشاره به زیباسازی محیط فرودگاه و نورپردازی و ایجاد فضای نوروزی تصریح کرد: همچنین در راستای افزایش ضریب ایمنی خط کشی خطوط پروازی انجام شده است.

دهقان در ادامه با اشاره به اینکه مردم زمان رسیدن به فرودگاه را در نظر بگیرند، گفت: آزادراه‌های تهران _ قم و تهران _ ساوه از مسیرهای دسترسی به فرودگاه امام خمینی هستند که با توجه به این که تهران شاهراه ارتباطی است احتمال ترافیک در مسیرهای ورودی به فرودگاه محورها در ایام نوروز وجود دارد.

مدیر فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) با اشاره به این که مسافران مدارک لازم را در اختیار داشته باشند، خاطرنشان کرد: توصیه می شود مسافران از سرویس‌های حمل ونقل عمومی که در فرودگاه در نظر گرفته شده استفاده کنند.

وی در ادامه به تهیه حواله ارزی از شعب ارزی بانک‌های ملی،‌ملت و سامان در سطح شهر اشاره و اضافه کرد: بهتر است مسافران حواله ارزی را از سطح شهر تهیه کرده و ارز مورد نیاز خود را از باجه‌های موجود در فرودگاه دریافت کنند.

دهقان در ادامه به وجود پارکینگ با ظرفیت 6 هزار و 500 پارک اشاره و اضافه کرد: در سال جاری هفت پوزیشن پارک هواپیما در فرودگاه ایجاد شده تا تعداد پروازها افزایش یابد.

مدیر فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در ادامه با اشاره به مذاکره با سرمایه‌گذاران برای اجرای طرح‌های توسعه فرودگاه امام خمینی تصریح کرد: مراحل ساخت ترمینال زیارتی نیز در حال انجام است و پیش بینی می‌کنیم که در سال 92 به بهره‌برداری برسد.

وی در ادامه با بیان این‌که طی 11 ماهه گذشته بیش از 30 هزار پرواز نشست و برخاست د ر فرودگاه بین‌المللی خمینی انجام شده است، اضافه کرد:‌ همچنین بیش از چهار میلیون و 600 هزار مسافر جابه جا شده‌اند که انتظار داریم تا پایان سال به بیش از پنج میلیون نفر برسد.

دهقان به جابه‌جایی 90 هزار تن کالا اشاره و تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته تاخیر پروازها به دلیل وجود مسائل در فرودگاه رخ نخواهد داد و کلیه تاخیرها ناشی از عدم وجود هواپیما به دلایل مختلف خواهد بود.

مدیر فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: مسافران جهت اطلاع از وضعیت خود می‌توانند با تلفن 09633 و همچنین مرکز تلفن فرودگاه به شماره 51001 تماس بگیرند همچنین در صورت بروز مشکل پرواز ابتدا به دفتر شرکت پرواز مربوطه مراجعه کنند و سپس شکایت خود را به مدیر ترمینال اعلام نمایند.

به گفته وی،‌ سیستم اینترنت و ایفای برای مسافران در فرودگاه در نظر گرفته شده است.

 

 

گـردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع : ایسناانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل