چگونه از ابتلا به بیماری آلزایمر جلوگیری کنیم ؟

آخرین اخبار

خانه » پزشکی و سلامت » چگونه از ابتلا به بیماری آلزایمر جلوگیری کنیم ؟

چگونه از ابتلا به بیماری آلزایمر جلوگیری کنیم ؟

 

 به همین علت حل کردن جدول و هر گونه فعالیت آموزشی دیگر توصیه می‌شوند. امروزه، اطلاعات جدید دیگری به دست آمده اند که سخن از عوامل محافظتی دیگر به میان می‌آورند. تمام عوامل خطرزا شناسایی شده اند، و البته تمام آنها قابل اصلاح هم هستند!

پیشگیری از آلزایمر، تا زمانی که روش درمانی پیدا نشده است
از سال ها پیش، تحقیقات بسیار زیادی انجام شده تا بتواند روش های درمانی را توسعه دهد و بیماری آلزایمر را درمان کند. به موازات این تحقیقات، مطالعاتی نیز حول محور پیشگیری از این بیماری به انجام رسیده است. تحلیل تمام مقالات منتشر شده دربارۀ این موضوع، نتایج جالبی داشته است. در واقع، عوامل خطرزا و عوامل محافظت کننده شناسایی شده اند. خبر خوش این است که تمام این عوامل را می‌توان اصلاح کرد، یعنی اگر بتوان بر روی هر یک از این عوامل تأثیر گذاشت، می‌توان تعداد مبتلایان به این بیماری را به نصف رساند.

3 عامل خطرزای بیماری آلزایمر
دیابت.
کلسترول بالا در چهل سالگی و بعد از آن.
استعمال دخانیات.

5 عامل محافظت کننده در برابر بیماری آلزایمر
رژیم مدیترانه ای.
دریافت میزان کافی اسید فولیک یا ویتامین B9.
عدم مصرف نوشیدنی های الکلی.
فعالیت های شناختی.
فعالیت جسمی.

برای مثال، دیابت خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را تا 39% افزایش می‌دهد. و همان طور که می‌دانیم 6.4% از جمعیت جهان مبتلا به دیابت هستند، این بیماری فقط عامل 2% از موارد ابتلا به بیماری آلزایمر است.
مثالی دیگر، بی تحرکی احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را تا 82% افزایش می‌دهد. و با آگاهی نسبت به این که 17.7% از جمعیت جهان از لحاظ فیزیکی، تقریباً غیرفعال هستند، بی تحرکی عامل 13% از موارد ابتلا به بیماری آلزایمر است.

در نهایت، استعمال دخانیات احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را تا 59% افزایش می‌دهد. و همان طور که می‌دانیم 27% از جمعیت جهان سیگار می‌کشند، بنابراین استعمال دخانیات در 14% از موارد، عامل ابتلا به این بیماری است.

می‌دانیم که تمام این عوامل قابل تغییر و اصلاح هستند. به دیگر سخن، ما می‌توانیم روی تمام آنها اثر بگذاریم و خودمان را از ابتلا به بیماری آلزایمر محافظت کنیم.

همچنین، با در نظر گرفتن این عوامل و تغییر شیوۀ زندگی، حدود نیمی از موارد ابتلا به بیماری آلزایمر قابل اجتناب است. به یاد داریم، آن طور که تخمین زده می‌شود 34 میلیون نفر در جهان مبتلا به بیماری آلزایمر هستند. در فرانسه این عدد 1 میلیون نفر تخمین زده شده است.
به علت وجود نداشتن درمان قطعی برای بیماری آلزایمر، پیشگیری از این بیماری بسیار بسیار مهم است.

 

گــردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع : سیمرغانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل