چگونه یک پیراهن را اتو کنیم؟

آخرین اخبار

خانه » مجله خانواده » چگونه یک پیراهن را اتو کنیم؟

درجه حرارت اتو را با توجه به جنس پیراهن كه نخی ، كتانی یا تركیبات پلیمری باشد تنظیم نمایید
1 . یقه را اتو نمایید 
یقه را از پشت اتو نمایید و از وسط یقه به سمت كناره ها اتو نمایید تا یقه چروك نخورد . پیراهن را برگردانید و به همین ترتیب روی یقه را هم اتو نمایید .
نكته :  درجه حرارت اتو را با توجه به جنس پیراهن كه نخی ، كتانی یا تركیبات پلیمری باشد تنظیم نمایید . در صورتی كه نسبت به جنس پارچه لباس اطمینان ندارید، برای اتوكشی از پایین ترین درجه استفاده نمایید .
2 . سرشانه ها را اتو نمایید 
یكی از سرشانه ها را بر روی انتهای باریك میز اتو قرار دهید و از قسمت چسبیده به یقه به سمت وسط پشت پیراهن رفته  و اتو نمایید . به همین ترتیب سرشانه دیگر را هم اتو نمایید.
3 . آستین ها  و مچ  و سردست پیراهن را اتو نمایید . 
یك آستین را صاف بر روی میز اتو قرار دهید بطوری كه دكمه ها یا سوراخهای دكمه سردست به رو باشند . ابتدا داخل سردست را اتو نمایید سپس آستین را برگردان نموده تا سطح بیرونی قسمت سردست را اتو نمایید . حالا قسمت آستین را از رو اتو نمایید . برای آستین دیگر هم به همین ترتیب عمل نمایید .
4 . قسمت پشت و جلوی پیراهن را اتو نمایید . 
هر دو قسمت جلویی پیراهن را اتو نمایید  و سپس پیراهن را برگردانده  و قسمت پشت را اتو نمایید . برای چروكهای سخت از اسپری آب استفاده نمایید .
5 . بین دكمه ها را اتو نمایید . 
حالا باید به سراغ جای دكمه ها رفت . مراقب باشید و فقط فضای بین دكمه ها را اتو نمایید  و كشیدن اتو بر روی دكمه ها موجب شكستن آنها و خراش برداشتن پلیت كف اتو می گردد .
نكته : پس از اتو كشی سریعاً پیراهن را آویزان نمایید تا دوباره چروك نشود . دوشاخه اتو را از پریز درآورید تا خنك شود .
گـردآوری : دَمِـت جیـز
منبـع : سیمرغ


انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل