کارلوس کی روش:مردم ایران ،تنک یو!/سطح تیم ایران در حد رقابتهای بین المللی نیست

آخرین اخبار

خانه » مجله ورزشی » کارلوس کی روش:مردم ایران ،تنک یو!/سطح تیم ایران در حد رقابتهای بین المللی نیست

 

گل: کارلوس کی روش در مصاحبه با بی بی سی در مورد قرعه کشی مسابقات مقدماتی جام جهانی ، زندگی در ایران ، رابطه اش با مطبوعات و البته تیم ملی پرتغال و منچستریونایتد  صحبت های جالبی بر زبان آورده که خواندنش خالی از لطف نیست.

من و دوپینگ
کی روش  حرفهای خود را در این مصاحبه با انتقاد از فضایی که سال گذشته ایجاد شده بود اغاز کرد و در مورد محرومیتش به دلیل دخالت در کار ماموران ضد دوپینگ چنین گفت: روزهای بعد از آن اتفاق با اداره ضد دوپینگ پرتغال ، دوران سختی برای من بود.درک آن اتهام نادرست که پایه و اساسی نداشت مشکل بود.آن ها بدون مدرک من را به چیزی متهم کرده بودند که انجام نداده بودم خوشبختانه دادگاه سوئیسی به نفع من رای داد و از سیستم و رئیس مبارزه با دوپینگ پرتغال انتقاد کردوآن ماجرا تمام شد.

از زندگی در ایران راضی ام
سرمربی تیم ملی ایران درباره زندگی جدیدش می گوید: الان خیلی راضی ام. با تیم ملی ایران کار می کنم و این تیم رو به رشد است. بازیکن های خوبی داریم و الان در مرحله نهایی انتخابی هستیم و دیگر چه انتظاری می شد داشت؟البته وظیفه و آزمون دشواری پیش روی ماست برای آماده کردن تیم برای مرحله بعد باید برنامه خوبی داشته باشیم و این دقیقا کاری است که بلافاصله بعد از رسیدن به ایران شروع می کنم.من تمام جزئیات را بررسی می کنم تا تیم برای مرحله بعد کاملا اماده شود .

در ایران باید مربی بهتری باشی
کی روش در مورد تفاوت مربیگری یک تیم باشگاهی با تیم ملی یک کشور چنین می گوید : در این مواقع است که یک مربی خودش را محک می زند.موقعی که باید از نقاط قوت و مهارت ها نهایت استفاده را کرد و اطمینان داشت که می شود بازیکن ها و نحوه بازی آن ها را بهتر کرد و پیام درست را در زمان درست به بازیکن ها منتقل کرد. وقتی مربی رئال مادرید یا منچستر یونایتد هستی می توانی یک بازیکن خوب بخری و در زمانی کوتاه تاثیری بزرگ در تیم بگذاری  آنهم فقط با یک بازیکن. اما وقتی با ایران یا عراق کار می کنی باید تمام توانای هایت را به عنوان یک مربی به کار بگیری.
باید دقیق و صبور باشی و برای خواسته هایت جاه طلب باشی تا به تدریج بازیکن ها باور کنند که می توانند پیشرفت کنند و در سطح بالاتری بازی کنند. در مسابقات بین المللی سطح بازی ها بالاتراست. وقتی بازیکنان فقط در مسابقات داخلی ایران بازی می کنند  تفاوت بین لیگ داخلی با اسپانیا انگلیس با پرتغال را نمی دانند. و این وظیفه من هست که آن ها را آماده سطوح بالاتر کنم.

سطح تیم ایران هنوز بالا نیست
اولین بازی اشکان دژاگاه حتی کی روش را هم شگفت زده کرده بود. او اینگونه نظرش را در مورد دژاگه بیان می کند: مثل فیلم ها بود. اتفاق خوبی بود. اما آخر کار نیست. ما باید فرصت های بیشتری را برای بازیکن های دیگری فراهم کنیم که در اروپا بازی می کنند. همانطور که گفتم دغدغه اصلی من اماده کردن بازیکن هایی است که در ایران بازی می کنند.چون سطح مسابقات در ایران برای آمادگی بین المللی کافی نیست امادگی برای سطوح بالاتر باید از همین الان شروع شود. چه از نطر ذهنی چه از نظر تاکتیکی سطح مسابقات  این مرحله بالاتر از مراحل قبلی است.و ما دو سه ماه وقت داریم تا آماده شویم. الان این وطیفه ما است.

رونالدو در جام جهانی آماده نبود
کی روش در پاسخ این سئوال خبرنگار بی بی سی که از او پرسید: به نظر می رسد برخلاف پرتغال مطبوات ایرانی با شما رابطه خوبی دارند.من اینجا دیدم که خبرنگاران ایرانی چقدر با شما احساس نزدیکی می کردند پاسخ جالبی داد: اوضاع مرتبه. تیم می بره و در حال پیشرفته و رسانه های ایران هم این را متوجه شدند. رسانه های ایران خیلی سخت گیرند و کار با آن ها آسان نیست . در پرتغال هم تقریبا همینطوره وقتی می بری همه دوستت دارند و باهات دوست هستند اما وقتی انتظارات مردم برآوره نشود و رسانه ها ناراضی باشند  که پیش هم  می آید تاوانش را مربی می پردازد .
کی روش اشاره ای هم به بازی های پرتغال در جام جهانی دارد . زمانی که او خود سرمربیگری این تیم را برعهده داشت: به نظر من پرتغال در جام جهانی خیلی خوب بود. به این معنی که ما به وظیفه و مسئولیت مان خوب عمل کردیم اما بعد از مرحله گروهی به قهرمان جهان خوردیم و مثل یک فینال بود.یکی باید حذف می شد به نظرم ما خوب بازی کردیم. فرصت پیروزی داشتیم. ما چند بازیکن مصدوم و یکی دوتا بازیکن نااماده داشتیم .  اگر مثلا بزریل یا آرژانتین باشید و یکی دو بازیکن تان را نداشته باشید می شود برایش راه حلی پیدا کرد.اما اگر در جام جهانی بازی داشته باشید و بهترین بازیکن تیم مثلا کریستیانو رونالدوکه بهترین بازیکن جهان بود آماده نباشد روی تیم تاثیر می گذارد و این اتفاقی بود که برای ما افتاد. به نظردر کل می توانم بگویم ما در مرحله گروهی و در بازی با اسپانیا تیم خوبی بودیم و انسجام مان را حفظ کردیم اما در ان روز تیم بهتر برنده شد. البته اسپانیا نه تنها در ان بازی که در کل جام جهانی خوب عمل کرد بنابراین من به آنچه انجام دادم افتخار می کنم.

منچستر هنوز هم می برد و به فینال می رسد
مرد پرتغالی از زندگی در ایران کامل به نظر می رسد. چرا که او در پاسخ خبرنگار که در مورد زندگی در ایران از او پرسید اینگونه جواب داد:  من واقعا از رفتاری که مردم با من دارند سپاسگزارم.
کی روش در آخر در پاسخ به این سئوال که که بعضی ها در انگلستان  فکر می کنند با رفتن کی روش منچستر از لحاظ تاکتیکی ضعیف تر شده پاسخ زیرکانه ای داد : من نمی خواهم در این باره اظهار نظر کنم. به نظر من منچستر یونایتد به هیچ مربی یا بازیکنی وابسته نیست. باشگاه بزرگتر از این حرفهاست. باشگاه همیشه برمربی یا بازیکن ارجحیت دارد و وظیفه ما این است که حداکثر تلاش مان را برای تیم و طرفداران بکنیم و من هم در سال هایی که در منچستریونایتد بودم همین کار را می کردم .آن ها ها هنوز هم به فینال ها می رسند و بازی هایشان را می برند. فقط در بازی با اتلتیک بیلبائو اینجوری شد و بازی شان را باختند.  اما شعار منچستریونایتد همیشه این است . ما آماده مسابقه بعدی هستیم

 

گـردآوری : دَمِـت جیـز

منبـع : گلانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , , , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل