کلینتون روسیه را متهم کرد

آخرین اخبار

خانه » مجله خبری » کلینتون روسیه را متهم کرد

کلینتون روسیه را متهم کرد

وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی در گرجستان روسیه را به اشغال اراضی گرجستان متهم کرد.
هیلاری کلینتون گفت شما از زمان انقلاب مخملی در کشورتان، گامهای مهمی برداشته اید و پیشرفت شما در سراسر جهان مورد توجه بوده است. حال این مردم گرجستان هستند که باید دستاوردهای دموکراتیک خود را تقویت کند. این مسئله برای آینده گرجستان بسیار مهم است و باعث می شود تا گرجستان به تحقق آرزوهای اروپایی و آمریکایی خود نزدیکتر شود.


وزیر خارجه آمریکا افزود انتخابات پارلمانی پاییز امسال و انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده فرصتی برای گرجستان است تا دموکراسی خود را عمیقتر و مشروعیت نهادهای دموکراتیک خود را در دید مردم این کشور و ملتهای جهان بیشتر کند.
هیلاری کلینتون در ادامه گفت ما اشغال اراضی گرجستان توسط روسیه و استقرار نیروهای نظامی این کشور را در اراضی گرجستان مردود می دانیم و از روسیه می خواهیم تا به تعهدات و وظایف خود بر اساس توافقنامه آتش بس سال دوهزار و هشت عمل کند که از جمله آنها عقب نشینی نیروهایش به مواضع پیش از جنگ است و همچنین باید دسترسی آزادانه برای کمکهای بشردوستانه را فراهم کند.

 

گـردآوری : دَمِـت جیـژ

منبـع : خبر آنلاینانتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل