گوگل از ايراني ها عذر خواهي كرد

آخرین اخبار

خانه » مجله خبری » گوگل از ايراني ها عذر خواهي كرد

گوگل از ايراني ها عذر خواهي كرد

در پي بروز برخي از محدوديت ها از سوي گوگل اين شركت در پاسخ به سوالی درباره محدوديت دسترسی ایرانیان به افزونه های کروم عذرخواهی و اعلام كرد دسترسی ایرانیان به افزونه های کروم بر طرف شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: در پي بروز برخي از محدوديت ها از سوي گوگل اين شركت در پاسخ به سوالی درباره محدوديت دسترسی ایرانیان به افزونه های کروم عذرخواهی و اعلام كرد دسترسی ایرانیان به افزونه های کروم بر طرف شده است.

در کنفرانس “دنیای موبایل” در بارسلون اریک اشمیت مدیر عامل سابق و ریيس هیات مدیره گوگل به سخنرانی پرداخت و در انتهای سخنرانی، جلسه پرسش و پاسخی نیز برگزار شد.

ما نیز این فرصت را پیدا کردیم تا از آقای اشمیت در مورد سیاست گوگل در مورد محدودیت سرویس هایش برای کاربران ایرانی سوال کنیم.

بخشی از سخنرانی آقای اشمیت در کنگره جهان موبایل در دفاع از آزادی گردش اطلاعات در جهان بود. در سخنرانی اش عدم دسترسی به اینترنت را به زندگی در زندان بود تشبیه کرد.

اریک اشمیت در پاسخ به سوالی در مورد عدم امکان دانلود مرورگر کروم و دسترسی به اندروید مارکت در ایران مشورت کوتاهی با وکیل حقوقی شرکت گوگل انجام داد و در پاسخ گفت : هر چند که من با شما هستم اما این محدودیت‌ها از طرف دولت آمریکا تعیین می‌شوند و ما نقشی در این تصمیم‌گیری نداریم.

از شواهد چنین به نظر می‌رسید که او اطلاعی از این تحریم‌ها ندارد و پس از سخنرانی و دفاع اش از آزادی دسترسی، شوکه شده بود.

پس از سخنرانی، آقای اشمیت در پایین سن دوباره در این مورد با وکیل شرکت مشورت کرد. او در نهایت مسئول این تصمیم را دولت امریکا دانست و گفت گوگل قادر نیست به نحوی دیگر عمل کند.

اما رئیس هیات مدیره گوگل در پایان به خاطر اینکه گوگل قادر نیست این محدودیت ها را بردارد از ايران عذر خواهی کرد.

در پی این پرسش، گوگل با انتشار مطلبی در وبلاگ فارسی اش اعلام کرد که محدودیت های این شرکت جهت دانلود برنامه های افزودنی کروم را برای ایران بر طرف کرده است.انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی


facenama googlereader googleplus stumbleupon digg cloob twitter facebook


برچسب‌ها: , , , ,

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب خواندنی دیگر

قیمت تبلت قیمت انواع خودرو قیمت انواع تایر قیمت انواع باطری شاخص های بورس نرخ پرواز های داخلی قیمت انواع دوربین قیمت انواع تلویزیون قیمت روز موبایل